هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 22:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 08:58
سه شنبه 30 آبان 1396 08:55 ساعت
2017-11-21 08:58:42
شناسه خبر : 280108
وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ شرکت مرتبط با ایران را به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران، در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر؛  وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای ۲ فرد و ۴ شرکت مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
 
در بیانیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا «محمود سیف» و «رضا حیدری» به دلیل داشتن ارتباط با سپاه پاسداران، به لیست افراد تحت تحریم های ثانویه آمریکا اضافه شده اند.
 
همچنین شرکت‌های «تجارت الماس مبین» و «پردازش تصویر رایان» نیز در این بیانیه در فهرست تحریم ها قرار گرفته اند.
 
براساس متن این بیانیه شرکت‌های آلمانی «فورنت تکنیک» و «پرینتینگ ترید سنتر» نیز با اتهامی مشابه به لیست تحریمهای آمریکا اضافه شدند.
 
«دفتر کنترل دارائیهای خارجی» وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه شبکه ای از شخصیتهای حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی را با ادعای واهی ارتباط با نقشه جعل اسکناس در فهرست تحریمهای خود قرار داد.
وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که این شبکه با بکارگیری تدابیر و ترفندهای گمراه کننده برای دور زدن محدودیتهای اِعمالی بر صادرات محصولات اروپایی، مواد و تجهیزات پیشرفته ای را برای چاپ اسکناسهای جعلی یمن با ارزشی بالغ بر صدها میلیون دلار به سود نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهیه کرده اند.
 
وزارت خزانه داری آمریکا «رضا حیدری» را به اتهام اقدام برایِ و یا به نمایندگی از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمک و معاونت در حمایت یا ارائه حمایت مالی، مادی یا تکنولوژیکی یا خدمات مالی و سایر خدمات و یا حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست تحریمهای آمریکا قرار داد.
 
شرکت «تصویر پردازش رایان» نیز به دلیل آنکه توسط رضا حیدری کنترل و اداره می شود، و به اتهام اقدام برایِ و یا به نمایندگی از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمک و معاونت در حمایت یا ارائه حمایت مالی، مادی یا تکنولوژیکی یا خدمات مالی و سایر خدمات و یا حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران و یا وابسته بودن به «شرکت تجارت الماس مبین»- دیگر شرکت ایرانی قرار گرفته در فهرست تحریمهای آمریکا- تحت تحریم قرار گرفت.
 
وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده است که رضا حیدری در تهیه مواد و تجهیزات چاپ مطمئن برای نیروهای قدس سپاه پاسداران و در پشتیبانی از طرح جعل اسکناس این نیروها نقشی کلیدی ایفاء کرده است.
 
شرکت آلمانی «فورنت تکنیک» به دلیل آنکه متعلق یا تحت کنترل رضا حیدری است، در فهرست تحریم قرار گرفت. در مقابل، شرکت «پرینتینگ ترید سنتر» نیز به اتهام اقدام برایِ یا از طرفِ رضا حیدری و کمک و معاونت در حمایت یا حمایت مالی، مادی یا تکنولوژیکی یا خدمات مالی و سایر خدمات یا در حمایت از وی در فهرست تحریم قرار گرفت.
 
طبق بیانه وزارت خزانه داری آمریکا، «محمود سیف» نیز به اتهام واهی کمک، پشتیبانی یا ارائه حمایت مالی، مادی، تکنولوژیکی از نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مورد تحریم قرار گرفت.
 
شرکت «تجارت الماس مبین» نیز به اتهام اینکه تحت کنترل و اداره محمود سیف قرار داشت، در فهرست تحریم وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفت.