هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 20:49 2017-11-14 20:49:08
شناسه خبر : 279758
سازمان ملل شروط عربستان برای تشدید بازرسی در بندر حدیده به منظور بازگشایی این بندر را رد کرد.
سازمان ملل شروط عربستان برای تشدید بازرسی در بندر حدیده به منظور بازگشایی این بندر را رد کرد.

به گزارش  مهر به نقل از «اسپوتنیک»، سازمان ملل شروط عربستان برای بازگشایی بندر «حدیده» که در کنترل نیروهای انصار الله یمن است، را رد کرد.

 

عربستان گفته بود تنها در صورتی که بازرسی در این بندر شدیدتر و سختگیرانه تر شود اجازه بازگشایی این بندر را می دهد. با این حال «عبدالله المعلمی» نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل شب گذشته گفته بود بنادری که در مناطق تحت کنترل نیروهای عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن قرار دارد، به زودی بازگشایی خواهد شد.

 

«جیمی مک گولدریک» هماهنگ کننده کمک های حقوق بشری سازمان ملل تأکید کرده که زمان زیادی برای ایجاد سیستم بازرسی جدید در بندر حدیده وجود ندارد و وضعیت حقوق بشری در یمن به صورتی است که نمی توان آن را تصور کرد.

 

وی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که به عقیده او مذاکره درباره ایجاد سیستم بازرسی جدید در بندر حدیده نباید بازگشایی این بندر را به تأخیر بیاندازد.

 

وی پیشتر هم از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان خواسته بود به صورت فوری تمام بنادر اصلی یمن را باز کند و هشدار داده بود که دست کم ۷ میلیون یمنی در شرایطی مشابه قحطی زندگی می کنند.

 

هماهنگ کننده حقوق بشری سازمان ملل گفته بود علاوه بر آن ذخایر سوخت و بنزین در شمال یمن تنها تا یک ماه آینده جوابگوی مردم خواهد بود و هیچ امیدی برای تأمین مجدد نیاز مردم در این زمینه وجود ندارد.

 کلیدواژه ها »

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x