هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1397
ساعت 23:41
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 19:50 2017-11-14 19:50:58
شناسه خبر : 279750
این سخنان به میزانی با ادعاهای دشمنان سرسخت جمهوری اسلامی ایران تشابه دارد که گویی به نظر می‌رسد که نویسنده مذکور و روزنامه آرمان در این زمینه با کشورهای اروپایی و آمریکا هم‌نظر بوده و همان خط فکری را دنبال می‌کنند، چنان‌که گویی این سخنان ترامپ و ماکرون است که توسط نویسنده‌ای با اسم مستعار نگاشته شده است!
این سخنان به میزانی با ادعاهای دشمنان سرسخت جمهوری اسلامی ایران تشابه دارد که گویی به نظر می‌رسد که نویسنده مذکور و روزنامه آرمان در این زمینه با کشورهای اروپایی و آمریکا هم‌نظر بوده و همان خط فکری را دنبال می‌کنند، چنان‌که گویی این سخنان ترامپ و ماکرون است که توسط نویسنده‌ای با اسم مستعار نگاشته شده است!
گروه سیاسی-رجانیوز: این روزها هجمه‌های بسیار سنگینی علیه برنامه دفاع موشکی ایران در جریان است و کشورهای اروپایی همراستا و همگام با دونالد ترامپ درتلاشند تا با وارد کردن ایران به مذاکرات موشکی و دفاعی، خدشه‌ی جبران ناپذیری به امنیت ملی جمهوری اسلامی وارد نمایند.
 
به گزارش رجانیوز در آخرین نمونه طی روزهای گذشته امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه خواستار گفت‌وگو درباره پرونده موشکی و نقش ایران در منطقه شد. اظهارات رئیس جمهور فرانسه به میزانی مداخله‌جویانه بود که حتی وزارت امور خارجه دولت دوازدهم را نیز مجبور به واکنش کرد چنا‌ن‌که بهرام قاسمی سخنگوی این وزارت خانه در این باره گفت: انتظار ما از فرانسه این است که تحت تاثیر القائات و آدرس‌های غلط برخی کشورهای منطقه خلیج فارس علیه جمهوری اسلامی ایران قرار نگیرد و نسبت به تحولات منطقه حساس خاورمیانه و خلیج فارس واقع بین، منصف و دوراندیش باشد....بارها به مقامات فرانسوی گفته‌ایم که برجام قابل مذاکره نیست و اجازه داده نخواهد شد که موضوعات دیگر به آن اضافه شود؛ ضمن آنکه فرانسه نسبت به موضع قاطع کشورمان مبنی بر اینکه امور دفاعی ایران قابل مذاکره نیست هم کاملا آگاه است.
 
اما در بین مواضع رسمی دولت‌مردان از یک سو و اعلام قاطع و صریح رهبر انقلاب درباره مذاکره ناپذیر بودن مسائل دفاعی و امنیتی کشور، بعضاً سخنانی به میان می‌آید که نه‌تنها هیچ‌گونه قرابتی با امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ندارد بلکه با هیچ عقل سلیمی نیز سازگار نیست. اگر از صحبت‌های عجیب نهاوندیان مشاور حسن روحانی بگذریم، به سرمقاله‌ای برمی‌خوریم که تکمیل کننده پازل و طرح دشمن به شمار می‌آید.
 
در همین راستا روزنامه آرمان یکشنبه 20 آبان، با انتشار سرمقاله‌ای به قلم فردی که وی را استاد دانشگاه می‌خواند موضع اروپایی‌ها در قبال برنامه دفاع موشکی ایران را خردمندانه! دانسته و با تجویز مذاکرات موشکی می‌نویسد: 
 
البته ‌ایران هم در موقعیت خوبی قرار دارد و به اهداف خودش رسیده و قادر است که‌این برنامه‌ها را در همین نقطه کنونی متوقف کند. برد بیش از دوهزار کیلومتر در برنامه‌های ایران نیست. بهتر است که ما هم با آغاز مذاکره خطر جنگ و تحریم را از سر بگذرانیم. اگر مذاکره نکنیم ممکن است که اروپایی‌ها مواضع تند و تیز آمریکایی‌ها را در این مورد همراهی کنند.
 
این سخنان به میزانی با ادعاهای دشمنان سرسخت جمهوری اسلامی ایران تشابه دارد که گویی به نظر می‌رسد که نویسنده مذکور و روزنامه آرمان در این زمینه با کشورهای اروپایی و آمریکا هم‌نظر بوده و همان خط فکری را دنبال می‌کنند، چنان‌که گویی این نظرات ترامپ و ماکرون است که توسط نویسنده‌ای با اسم مستعار نگاشته شده است! 
 
نکته جالب توجه آن‌جا است که احمد نقیب‌زاده -نویسنده سرمقاله روزنامه آرمان-  فردی است که پیش‌تر از استقلال کردستان نیز حمایت کرده بود، امری که وجود دست‌های خارجی و صهیونیستی جهت تفرقه‌انگیزی در سطح منطقه در آن به وضوح قابل رویت بود.
 
با این تفاسیر به نظر می‌رسد شورای عالی امنیت ملی باید هرچه زودتر نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد و با توبیخ نویسنده و روزنامه مورد اشاره به افکار عمومی و نخبگان نشان دهد که در حراست از منافع ملی با هیچ فرد و ارگانی رابطه خویشاوندی برقرار نکرده و نخواهد کرد.
 


x