هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1397
ساعت 23:18
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 11:15 2017-11-14 11:15:20
شناسه خبر : 279687
فرمانده کل ارتش گفت: ۴ تیپ ارتش با قدرت و شدت، مشغول کار آواربرداری، امداد رسانی و بیرون آوردن مجروحین از زیر آوار ها در منطقه سرپل ذهاب هستند.
به گزارش  رجانیوز به نقل از مهر؛ سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش که در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب حضور دارد، با اعلام خبر فوق گفت: از آنجایی که برخی یگان های ارتش در منطقه غرب کشور حضور داشتند از دیشب شروع به آوار برداری و  امداد رسانی کرده اند.
 
وی افزود: امروز با روشن شدن هوا اقدام به ایجاد یک پل هوایی بین کرمانشاه و سرپل ذهاب کردیم که تا این لحظه بیش از ۲۵۰ سورتی پرواز بالگردی انجام شده و بیش از ۶۰۰ تن از مجروحین با توان بالگردی و آمبولانس ها به کرمانشاه منتقل شده اند.
 
امیر موسوی اظهار داشت: با ایجاد پل هوایی از کرمانشاه به شهر های دیگر، در نظر داریم سرریز مجروحین را بوسیله هواپیماهای C۱۳۰ نیروی هوایی ارتش به دیگر شهر های اطراف منتقل کنیم.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون نیاز فراوانی به چادر، مواد غذایی، آب آشامیدنی و... هست، گفت: آنچه در انبار های یگان های ارتش در منطقه غرب کشور بود را به مناطق زلزله زده منتقل کرده ایم وهم اکنون ۱۰۰۰ تخته چادر، و برخی ملزومات غذایی نیز ازپایگاه شهید لشکری مهرآباد توسط هواپیماهای ترابری C۱۳۰ نیروی هوایی ارتش به منطقه منتقل شده است.


x