هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 16 بهمن 1398
ساعت 19:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 18:38
دوشنبه 22 آبان 1396 17:52 ساعت
2017-11-13 18:38:39
شناسه خبر : 279655
کیهان به درستی اشاره کرد؛ توقیف،تاوان مواضع انقلابی این روزنامه در قبال موضوعات اساسی کشور بوده است. گزارش های آن درخصوص حقوق های نجومی و حامیانش، برجام، انفعال آشکار دستگاه دیپلماسی در قبال دشمن سعودی و پیگیری مفاسد و مطالبه گری از دولت حسن روحانی تنها بخشی از جرم های حسین شریعتمداری و همکارانش در روزنامه کیهان است.
کیهان به درستی اشاره کرد؛ توقیف،تاوان مواضع انقلابی این روزنامه در قبال موضوعات اساسی کشور بوده است. گزارش های آن درخصوص حقوق های نجومی و حامیانش، برجام، انفعال آشکار دستگاه دیپلماسی در قبال دشمن سعودی و پیگیری مفاسد و مطالبه گری از دولت حسن روحانی تنها بخشی از جرم های حسین شریعتمداری و همکارانش در روزنامه کیهان است.

گروه سیاسی-رجانیوز: دوشنبه هفته گذشته روزنامه کیهان به علت انتشار گزارشی از عملیات موشکی نیروهای یمنی با تیتر «شلیک موشک انصارالله به ریاض/هدف بعدی،دبی» از جانب هیئت نظارت بر مطبوعات تذکر دریافت کرد. در این گزارش اخبار مربوط به اصابت موشک انصارالله به پایتخت عربستان سعودی و همچنین هشدار نیروهای یمنی به ائتلاف متجاوز پرداخته شده بود که در آن سخنگوی انصارالله خبر از در امان نبودن پایتخت و شهر های کشورهای مهاجم به یمن داده بود.

 

 

به گزارش رجانیوز، بعد از دریافت این تذکر روزنامه کیهان فردای آن روز در مطلبی مستدل به دفاع از تیتر و گزارش روز دوشنبه خود پرداخت. کیهان در این شماره عنوان کرد که هیئت نظارت بر مطبوعات،تیتر روز دوشنبه را به عنوان مصداق خلاف امنیت ملی کشور شناخته است!

 

روزنامه کیهان با بیان آنکه تنها اخبار مربوط به اظهارات سخنگوی انصارالله را پوشش داده است، این تذکر را از سر تجاهل مدعیان اصلاحات خواند.همچنین در این مقاله متن سخنرانی سید عبدالملک الحوثی به عنوان منبع خبری گزارش روز دوشنبه اعلام شد.

 

 

کیهان در شماره امروز خود و پس از رفع توقیف،نوشت: «تیتر کیهــان این بــود: "گزارش کیهان از عملیاتی شــدن تهدیدهای یمن / شــلیک موشک های انصاراه به ریاض؛ هدف بعــدی دوبی" بافاصله پس از انتشار آن شماره برخی رسانه ها با حذف هدفمنــد روتیتر کیهان تنها تیتر آن را عنوان کرده و ســپس آن را خاف مصالح ملی جا زدند. حال آنکه کیهان از عملیاتی شدن تهدیدهای یمن گــزارش داده بود. چرا کــه در یکی از آخرین نمونه های آن رهبر انصاراه یمن، عبدالملک الحوثی بــه صراحت گفته بود که مجاهــدان یمنی پایتخت های کشورهای متجاوز به یمن را هدف قرار خواهند داد. از قضا بخش قابل توجهی از تهدیدهای او شــامل امارات بود که نقش ویژه ای در کشــتار مردم بی دفاع یمن به عهده دارد.»

 

انتقام کور از کیهان!

با آنکه دفاعیات کیهان مبتنی بر واقعیات و براساس رسالت مطبوعاتی خود و همچنین طبق قانون اساسی صورت گرفته بود اما دولتی ها ترجیح دادند کینه های خود از روشنگری های این روزنامه را با انگ «خلاف امنیت ملی(!)» بروز بدهند. بعد از این دفاع سرپرست اداره کل مطبوعات وزارت ارشاد اعلام کرد که با شکایت دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی و با تصمیم شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه دستور توقیف روزنامه کیهان در روزهای شنبه و یکشنبه آتی (20 و 21 آبان) صادر شده است.

 

طبق این اعلام، اقدام روزنامه کیهان طبق گزارش شورای عالی امنیت ملی و تشخیص بازپرس شعبه دوم داسرای فرهنگ و رسانه، خلاف مصوبه شورای عالی امنیت ملی و سیاست‌های اصولی و بیّن جمهوری اسلامی ایران در مسائل امنیت منطقه‌ای شناخته شده و در نتیجه با استناد به قانون اساسی و قانون مطبوعات، حکم توقیف ۴۸ساعته صادر شده است.

 

قبل از وصول حکم، حسین شریعتمداری مدیرمسئول این روزنامه در مصاحبه‌ای گفته بود: «بسیار بعید می‌دانم که دبیرخانه شورای‌عالی‌امنیت ملی حمایت از جنایتکاران کودک‌کش آل‌سعود و اماراتی‌ها را بر حمایت از مردم مظلوم یمن ترجیح بدهد، و از دادستانی هم انتظار نمی‌رود که روزنامه کیهان را به خاطر دفاع از مسلمانان مظلوم یمن توقیف کند."»  اما با اعلام حکم توقیف، گویا حاج حسین شریعتمداری نیز بایستی این احتمال را لحاظ کند!

 

کیهان امروز پس از انتشار مجدد در توضیح علت اصلی این توقیف عنوان کرد: «روزنامــه کیهان کــه با تیتر دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته خود از مردم مظلوم یمن در برابر متجاوزان سعودی و اماراتی حمایت کرده بود، دو روز توقیف شد. شواهد و قرائن متقن نشــان می دهد این برخــورد نه به خاطر آن موضع که به دلیل روشــنگری های پیشین کیهان در بزنگاه های حساســی همچــون برجام، ســند 2030 ، ماجرای حقوق های نجومی، توتال و... است.»

 

شاهد مثال این توقیف کینه‌ورزانه، اظهارات نوبخت است.سخنگوی دولت پس از انتشار خبر توقیف 48 ساعته این روزنامه عنوان کرده بود: « این یک تخلف آشــکار رسانه ای اســت و برخورد قانونی بــا این تخلف در حال اجرا است؛ که آرزو می کنیم(!) با قاطعیت بیشتری انجام شود.هیچ چیز برای ما مهم تر از منافع ملی نیست.»

 

کیهان به درستی اشاره کرد؛ توقیف،تاوان مواضع انقلابی این روزنامه در قبال موضوعات اساسی کشور بوده است. گزارش های آن درخصوص حقوق های نجومی و حامیانش، برجام، انفعال آشکار دستگاه دیپلماسی در قبال دشمن سعودی و پیگیری مفاسد و مطالبه گری از دولت حسن روحانی تنها گوشه‌ای از جرم های حسین شریعتمداری و همکارانش در روزنامه کیهان است.دیدگاه کاربران

وقتی یک مشت منافق در حکومت نفوذ بکنند دیگر شناختن حق از باطل مشکل میشود و این خطر بزرگی برای انقلاب اسلامی است

اینها کیهان را توقیف کردند اما ایا حقیقت را هم میتوان برای همیشه توقیف کرد ؟ ایا خدا را هم میتوان توقیف کرد؟ ایا قیامت را میتوان توقیف کرد .خدا در کمین ستمکاران است همانهایی که به خاطر دو روز دنیا اسلام را به بیراهه کشاندند و به زودی در پیشگاه خدا حاضر میشوند و مجازات خواهند شد .