هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1397
ساعت 23:19
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 آبان 1396 ساعت 09:48 2017-11-12 09:48:26
شناسه خبر : 279578
رئیس جمهور لبنان به سفرای خارجی گفته است که نخست وزیر این کشور که هفته گذشته به طور ناگهانی در عربستان سعودی استعفا کرده، ربوده شده است.
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، یک مقام ارشد لبنانی روز شنبه در اظهاراتی تاکید کرد: میشل عون رئیس جمهور لبنان به سفرای خارجی گفته است که سعد حریری نخست وزیر لبنان ربوده شده و باید مصونیت داشته باشد.
 
از زمان اعلام استعفای غیر منتظره و ناگهانی سعد حریری طی هفته گذشته، رئیس جمهور لبنان نشست هایی را با سیاستمداران لبنانی و دیپلمات های خارجی داشته است.
 
این مقام ارشد لبنانی تصریح کرد: رئیس جمهور لبنان این اظهارات را روز جمعه در یک نشست بیان کرده است.
 
رئیس جمهور لبنان گفته است: تمام چیزهایی که سعد حریری گفته است یا شاید بگوید، منعکس کننده واقعیت نیست آن هم به دلیل مرموز بودن وضعیت وی پس از ناپدید شدن از انظار عمومی در عربستان سعودی از هفته گذشته تاکنون.
 
رسانه‌های رسمی در عربستان سعودی مجموعه تصاویری از «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه این کشور در بازگشت از سفر مدینه منور به ریاض، منتشر کرده‌اند.
 
در میان استقبال‌کنندگان از شاه سعودی هنگام بازگشت به ریاض، «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان بود، که شنبه هفته گذشته در ریاض تحت فشارهای مقام‌های سعودی، استعفای خود از نخست‌وزیری را از طریق شبکه تلویزیونی «العربیه» اعلام کرده و از آن زمان به لبنان بازنگشته است.


x