هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1396
ساعت 23:10
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 آبان 1396 ساعت 09:46 2017-11-12 09:46:44
شناسه خبر : 279577
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: آیین‌نامه جدید نظارت بر فعالیت انجمن‌های علمی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم؛ حسین میرزایی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم امروز در نشستی اظهار داشت: تعداد 36 اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی در کشور فعال است و هم اکنون نیز9 اتحادیه درخواست مجوز کرده‌اند که در دست بررسی است.
 
وی با اشاره به اینکه «جشنواره ملی حرکت» محل ارائه و نمایش فعالیت‌های انجمن‌های علمی کشور است،گفت: دهمین «جشنواره ملی حرکت» از 2 الی 5 آذرماه در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود.
 
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: ستاد اربعین دانشگاهیان فعالیت‌های زیادی را برای تسهیل حضور باشکوه دانشگاهیان در آیین پیاده‌روی اربعین انجام داد که هماهنگی با معاونت وظیفه نیروی انتظامی برای خروج 51 هزار دانشجوی مشمول سربازی از جمله این اقدامات است.
 
وی افزود: امسال، مطالعات پژوهشی مختلفی در خصوص پیاده‌روی اربعین انجام شد که نتایج آن تا چندماه آینده منتشر می‌شود.
 
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه این نشست خبری گفت: در هفته گذشته آیین‌نامه جدید نظارت بر فعالیت انجمن‌های علمی که بازنگری و بازبینی آیین نامه سال 1387 است به دانشگاه‌ها ابلاغ شد و در این آیین نامه ضوابط مربوط به تمام وجوه و ابعاد فعالیت انجمن‌های علمی دانشجویی مشخص شده است.
 
وی افزود: تعداد 9 هزار و 388 انجمن علمی دانشجویی از وزارت علوم مجوز فعالیت دارند که از این تعداد، هم اکنون 8 هزار و 543 انجمن علمی فعال هستند.
 
به گفته میرزایی،30  درصد فعالیت مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم معطوف به انجمن‌های علمی است.
 
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: از مجموع انجمن‌های علمی دانشجویی کشور، 32 درصد در گروه علوم انسانی، 28 درصد در گروه فنی، 17 درصد در گروه کشاورزی، 16 درصد در گروه علوم پایه و 7 درصد در گروه هنر فعالیت می‌کنند.
 
در ادامه این نشست، فضل االه ایرجی کجوری، مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم در خصوص دهمین «جشنواره ملی حرکت» گفت: انجمن‌های علمی 104 دانشگاه در این جشنواره شرکت کرده‌اند و تعداد یک هزار و 244 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که تعداد آثار ارسالی نسبت به سال گذشته، 13 درصد افزایش یافته است.
 
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از آثار دانشجویان در محل نمایشگاه‌های کرمانشاه گفت: 144داور در طول برگزاری این جشنواره آثار دانشجویان را داوری خواهند کرد.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x