هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 شهريور 1396 ساعت 16:54
شنبه 25 شهريور 1396 16:52 ساعت
2017-9-16 16:54:20
شناسه خبر : 276592
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل ژاپن در مسابقات جام قهرمانان قاره‌ها تعداد بردهای خود را در این رقابتها به عدد سه رساند تا در آستانه کسب مدال قرار بگیرد.
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر؛ در ادامه مسابقات والیبال جام قهرمانان قاره ها، از ساعت ۱۴:۴۵ امروز شنبه تیم ملی والیبال ایران به مصاف میزبان این مسابقات یعنی ژاپن رفت و توانست با نتیجه ۳ بر یک حریفش را شکست بدهد. ایران پیش از این موفق شده بود ایتالیا و آمریکا را از پیش رو بردارد و فقط برابر برزیل بازی را واگذار کرده بود. 
 
ست اول؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ژاپن
دو تیم بازی را پایاپای شروع کردند ولی این تیم ایران بود که توانست نتیجه بازی را ۸ بر ۷ به سود خود کند و به استراحت فنی اول برسد. با این حال ژاپن با حمایت هوادارانش توانست از ایران پیش بیافتد و با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به استراحت فنی دوم رسید. ژاپنی ها در ادامه توانستند برتری خود را حفظ کنند و در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ برنده ست اول باشند.
 
ست دوم؛ ۲۵ بر  ۱۹ به سود ایران
تیم ایران در ست دوم کاملا متفاوت با ست اول بازی را آغاز کرد و توانست حتی با نتیجه ۵ بر یک از ژاپن پیش بیافتد و استراحت فنی اول را با نتیجه ۸ بر ۳ از آن خود کند. باوجود اینکه ایران از ژاپن ۴ امتیاز پیش بود، سرویس های خوب تیم حریف و دریافتهای ضعیف ملی پوشان باعث شد تا فاصله امتیازات حتی به یک امتیاز برسد ولی ایران توانست با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ کار را به استراحت فنی دوم برساند. روند خوب ایران باعث شد تا ژاپن دیگر نتواند نتیجه را جبران کند و ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران خاتمه یافت.
 
ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران
در ست سوم هم ایران و هم ژاپن بازی پایاپایی را انجام دادند. ژاپنی ها با تکیه بر سرعت و سرویس های خود تا حدودی دفاع ایران را اذیت کردند ولی شاگردان ایگور کولاکوویچ در تیم ایران در نهایت موفق شدند ست سوم را هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به نفع خود به اتمام برسانند.
 
ست چهارم؛ ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران
تیم ملی والیبال ایران در ست چهام هم کاملا از حریفش برتر بود و توانست با استفاده از سرویس ها و دفاع خوب ملی پوشان، برتری خود را تا پایان ست حفظ کند. ست چهارم هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران به اتمام رسید تا تیم ایران با کسب سه برد در این مسابقات و ثبت یک باخت مقابل برزیل در آستانه حضور روی سکوی جهانی قرار بگیرد.
 
تیم ملی والیبال ایران که در حال حاضر در رده سوم جدول قرار دارد، در آخرین دیدار خود در این رقابتها، از ساعت ۱۰:۱۰ صبح فردا یکشنبه به مصاف فرانسه می رود و در صورت برتری در این مسابقه، مدال خود را قطعی خواهد کرد.