هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 شهريور 1396 ساعت 15:09 2017-9-13 15:09:13
شناسه خبر : 276482
در هفته جاری کارگران کارخانه «پروفیل ساوه» بابت معوقات مزدی خود دست‌کم دو روز تجمع اعتراضی برپا کردند.
به گزارش رجانیوز به نقل از ایلنا؛ شماری از کارگران کارخانه پروفیل ساوه گفتند: در هفته‌ جاری بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از همکاران آنها مقابل درب ورودی کارخانه وفرمانداری شهرستان تجمع کرده‌اند.
 
این کارگران دلیل این اعتراض صنفی را  تعویق ۶ ماه مطالبات مزدی خود اعلام کرده و افزودند: پس از برپایی این تجمعات، روز گذشته با قولی که از سوی مسئولان فرمانداری در مورد اینکه تا آخر هفته مطالبات معوقه پرداخت خواهد شد، اعتراضات کارگران خاتمه یافت.
 
آنها در ادامه افزودند: از زمان به تاخیر افتادن پرداخت مطالبات مزدی تامین معاش خانواده‌های این کارگران با دشوارهایی روبرو شده است و در این میان شرایط کارگران متاهلی که دارای فرزند دانشجو یا دانش‌آموز هستند با نزدیک شدن به موعد بازگشایی مدارس دشوارتر شده است.
 
گفتنی است کارخانه‌های نورد پروفیل ساوه در شهرستان ساوه قرار دارد که مجموعا بیش از ۱هزارو ۱۰۰ کارگر در آن‌ مشغول بکار است.
 
کارگران پروفیل ساوه خواهان دریافت معوقات مزدی‌اند
 
در این رابطه « محمدتقی آبایی  » مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان مرکزی در تایید مشکل معوقات مزدی کارگران پروفیل ساوه، دلیل اعتراض کارگران را در خواست مطالبات معوقه دانست.
 
او با بیان اینکه پیگیر مشکلات کارگران پروفیل از طریق اداره کار شهرستان ساوه هستم، گفت: در حال حاضر با وساطت مسئولان شهرستانی و اداره کار شهرستان ساوه کارگران پرویل با اعتراض صنفی خود خاتمه داده‌اند و امیدوارم با تعامل دو طرف(کارگر وکارفرما) این موضوع هر چه سریع‌تر مرتع شود.
 
به گفته وی، مرتبا مشکلات کارگری استان به ویژه کارگران کارخانه مورد نظر در کمسیون های کارگری استانی وشهرستانی مطرح و پیگیری می شود.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x