هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 اسفند 1396
ساعت 22:42
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 شهريور 1396 ساعت 20:53 2017-9-12 20:53:07
شناسه خبر : 276441
هماهنگ کننده عملیات مبارزه با تروریسم اتحادیه اروپا از حضور ۲۵۰۰ اروپایی در عراق و سوریه خبر داده و درباره افزایش خطر ترور در اروپا در پی شکست‌های این سازمان تروریستی در این مناطق بحرانی هشدار داد.
هماهنگ کننده عملیات مبارزه با تروریسم اتحادیه اروپا از حضور ۲۵۰۰ اروپایی در عراق و سوریه خبر داده و درباره افزایش خطر ترور در اروپا در پی شکست‌های این سازمان تروریستی در این مناطق بحرانی هشدار داد.

به گزارش رجانیوز، "ژیل دوکرشوو"، هماهنگ کننده عملیات مبارزه با تروریسم اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی "دی ولت" تصریح کرد که خلافت داعش عملا نابود شده است، اما این سازمان تروریستی همچنان در اینترنت زندگی می کند.

 

وی همچنین گفت که من در این باره هشدار می دهم که داعش را شکست خورده ارزیابی کنیم، خلافت داعش به صورت فیزیکی نابود شده است اما خلافت مجازی آن در اینترنت همچنان ادامه دارد. این یک خطر خیلی بزرگ است. نابودی خلافت فیزیکی داعش به معنای پایان این تهدید تروریستی نیست.

 

این مقام ضد ترور در اروپا همچنین گفت که ما متوجه می شویم که استراتژی داعش تغییر کرده است. این سازمان تروریستی دیگر از اروپاییان درخواست نمی کند به سوریه یا عراق بیایند و مبارزه کنند بلکه از آن ها می خواهد از همان جایی که هستند حمله کنند. هر چقدر داعش در عراق و سوریه قدرتمندانه تر تحت فشار قرار می گیرد به همان میزان بیشتر طرفداران خود را به حملات تروریستی در اروپا فرا می خواند. داعش به این ترتیب دو هدف را دنبال می کند یکی اینکه انتقام بگیرد و دیگر اینکه نشان دهد این سازمان همچنان زنده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که داعش حالا در سایه تغییر استراتژی خود به جای حملات پیچیده و دقیق برنامه ریزی شده حملات کوچک تر با امکانات لجستیکی کم تر که انجام آن برای خیلی ها مقدور است را دنبال می کند. چنین حملاتی می تواند توسط افرادی که بعضا در عرض چند هفته از طریق اینترنت به افراط گرایی روی آوره اند انجام شود.

 

دوکرشوو همچنین در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد که تاریخچه ترور نشان داده است وقتی مرکز یک سازمان تروریستی ضعیف می شود بسیاری شاخه های کوچک تر امکان شکل گیری دارند.

 

وی همچنین از احتمال تلاش های بیشتر در آینده برای حملات تروریستی در اروپا خبر داده و در عین حال تاکید کرد که همه آن ها بدون شرط به موفقیت نخواهد انجامید.  

  

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x