هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 18 شهريور 1396 ساعت 05:46 2017-9-9 05:46:26
شناسه خبر : 276272
دولت کره شمالی با انتشار بیانیه ای هشدار داد که ادعاهای سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه پیونگ یانگ «طالب جنگ» است، بی پاسخ نخواهد ماند.
دولت کره شمالی با انتشار بیانیه ای هشدار داد که ادعاهای سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه پیونگ یانگ «طالب جنگ» است، بی پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش رجانیوز به نقل از راشاتودی، در حالی که تنشها در شبه جزیره کره رو به فزونی است؛ دولت کره شمالی روز جمعه با انتشار بیانیه ای در خبرگزاری رسمی خود (KCNA) هشدار داد که اظهارات سفیر واشنگتن در سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه پیونگ یانگ «طالب جنگ» است، بی پاسخ نخواهد ماند.

 

گفتنی است که «نیکی هیلی» روز دوشنبه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد که آزمایشهای مکرر هسته ای و موشکی کره شمالی می تواند آمریکا را به ورود به یک نبرد و تعارض تحریک نماید.  

 

نیکی هیلی مدعی شد: «سوء استفاده [کیم جونگ اون] از موشکها و تهدیدات هسته ای او نشان می دهد که رهبر کره شمالی طالب جنگ است».

 

در واکنش به این ادعای سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، یک رسانه دولتی کره شمالی اعلام کرد: «نیکی [هیلی] باید مراقب زبان خود باشد.. دولت آمریکا برای پرخاشجویی وی بهای سنگینی خواهد داد».

 

شایان ذکر است که در پی اجرای چندین آزمایش موشکی توسط پیونگ یانگ ظرف ماههای گذشته، تنشها در شبه جزیره کره شدت گرفته است. در مقابل، لفاظی ها و رزمایشهای نظامی آمریکا و متحدان آن نیز رو به افزایش است.

 

برخی گزارشات نیز حاکی از آن است که یکشنبه گذشته پیونگ یانگ یک بمب هیدروژنی را که قدرتمندترین سلاح این کشور به شمار می رود، آزمایش کرده است.

منبع: مهرx