هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 شهريور 1398
ساعت 09:20
به روز شده در :
يكشنبه 5 شهريور 1396 ساعت 11:06 2017-8-27 11:06:42
شناسه خبر : 275589
در سانحه رانندگی خودرو حامل جهادگران بسیجی دو نفر از آنان به شهادت رسیدند و تعدادی نیز زخمی شدند.
در سانحه رانندگی خودرو حامل جهادگران بسیجی دو نفر از آنان به شهادت رسیدند و تعدادی نیز زخمی شدند.
گروه اجتماعی – رجانیوز، «حضور شما بچّه‌های نخبه در اردوهای جهادی، شما را با اوضاع کشورتان، با قشرها، با وظایف سنگینی که برعهده‌ی همه‌ی ما هست و با کم‌کاری‌های ما در طول این سالهای بعد از انقلاب آشنا میکند و حرکت میدهد؛ خون در رگهای انسان با حضور در یک‌چنین جاهایی جریان پیدا میکند.۱۳۹۵/۰۷/۲۸»
 
آری این صحبت های رهبر معظم انقلاب است که نسل جدید انقلاب را به بیدار باش در قبال کم کاری های برخی مسئولین بعد از انقلاب هشدار می دهد. در اردوهای جهادی آشنا شدن با اوضاع کشور و قشرها و وظایف سنگینی که بر عهده نیروهای انقلاب است شاید بسیار مهمتر از خدمت رسانی به فلان منطقه محروم باشد. 
 
 در همین خصوص اعضای جهادی گروه «طلوع حق» در سفر خود به یکی از مناطق محروم گیلانغرب سفر کردند تا مشکل آبرسانی به آنجا را حل کنند. در ویدئویی که یکی از رسانه های محلی منتشر کرده نشان می دهد جهادی ها در تماس با یکی از مسئولین دولتی در خصوص چرایی قطع آب اینگونه پاسخ می گیرند که«هیچ کس از بی آبی نمی میرد!» 
 


بی آبی.mp4 | دانلود فیلم 

 
 


video_2017-08-27_10-21-08.mp4 | دانلود فیلم 

فیلمی از شام ساده جهادی ها
 
به گزارش رجانیوز، در سانحه ای که دیروز برای یکی از گروه های فرهنگی خودجوش رخ داد متاسفانه جان دوتن از جهادگران گرفته شد و تعدادی نیز مجروح شدند.
 
شرح ماجرا
 
روز پنجشنبه ۲ شهریور اتوبوسی متشکل از ۳۰ نفر از فعالین فرهنگی جهت محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی عازم گیلانغرب می‌شوند. در اردوهای جهادی معمولا یک روستا بعنوان محل اسکان دائمی درنظرگرفته شده و عملیات عمرانی در چند روستای نزدیک بصورت موازی پیش می رود، بصورتی که جهادگران هر روز سر پروژه حاضر شده و در انتهای روز به محل اسکان بازمی گردند که با توجه به وضعیت راه های بین روستایی تقریبا در تمام اردوهای جهادی وسیله نقلیه مورد استفاده وانت نیسان است.
 
در این اردو روستای ویژنان از توابع گیلانغرب به عنوان روستای محل اسکان و سه روستای دیگر که یکی از آنها مورت شاوله بود بعنوان روستاهای مورد عملیات در نظر گرفته شده بود. فاصله بین این روستاها و محل اسکان کمتر از ۱۰ دقیقه است.
 


شهدای جهادی.mp4 | دانلود فیلم 

 
روز گذشته هنگامی که نیسان جهادگران پس از پایان کار آن روز در راه بازگشت به محل اسکان بود با بی احتیاطی راننده بومی نیسان واژگون می شود. متاسفانه در این حادثه ۲ نفر از جهادگران شهید و ۱۱ نفر دیگر مصدوم و به بیمارستان منتقل می‌شوند.
 
تصویر«امین شیرازی» و «سیدامیر فارس‌حسینی» دو تن از شهدای جهادی
 
این گروه جهادی موسس «سه‌شنبه‌های مهدوی» هم بود که حدود ۱۲ هفته سه‌شنبه‌ها به میان مردم رفته و با شربت و گل در گرمای تابستان از آن‌ها پذیرایی می‌کردند.
 
 
یکی از جهادگران نزدیک به او در مطلبی اینگونه از سه شنبه های مهدوی و شهید امین شیرازی نوشت:«دوازده هفته در گرمای تابستان با همسر و دختر خردسالش یک جریان معنوی و گفتمانی را دنبال کرد.لبخند دائمی که بر لب داشت و صبر و پرکاری از او موجود دوست داشتنی ساخته بود.پخش بسته های خاص ارزاق میان محرومان، سازماندهی نانوایی‌ها و توزیع نان صلواتی در نقاط محروم و طرحها و ابتکارات او اطلاعات عمومی وسیعش و تحلیلهای زیبای بصیرتی اش هیچ گاه از خاطر دوستانش نخواهد رفت»