هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1397
ساعت 05:55
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت 13:46 2017-8-10 13:46:41
شناسه خبر : 274720
شریعتمداری کسی است که نامه نوشتنش به نعمت‎زاده در باب حمایت از ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور برایش چندی پیش دردسرساز شد. اگر چه او تلاش کرد توضیح دهد که مقصودش اصلاً و به هیچ وجه مجوز دادن به فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکایی یا اروپایی و نظیر آن نیست اما این همه باز هم نمی‎توانست ابهامات ناشی از نامه‎نگاری‎اش را به کلی از بین ببرد.
شریعتمداری کسی است که نامه نوشتنش به نعمت‎زاده در باب حمایت از ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور برایش چندی پیش دردسرساز شد. اگر چه او تلاش کرد توضیح دهد که مقصودش اصلاً و به هیچ وجه مجوز دادن به فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکایی یا اروپایی و نظیر آن نیست اما این همه باز هم نمی‎توانست ابهامات ناشی از نامه‎نگاری‎اش را به کلی از بین ببرد.
رجانیوز – گروه سیاسی: در بخش قبل حواشی و نکات مطرح در خصوص کلیت کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم و نیز کارنامه برخی از وزرای پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفت. به نظر می‎رسد اکنون حامیان روحانی و مجلس نقش خطیری بر عهده دارند و باید تعیین کنند کابینه‎ای سلفی‎بگیر شکل بگیرد یا کابینه‎ای اهل اقدام. نباید فراموش کرد که همه مشکلات از مماشات‎ها و تَکرارهای آغاز راه شروع می‎شود. اصولگرایان آن روز که روی کار آمدند با خود مسامحه نکردند. باید دید اعتدالگرایان چه می‎کنند. به نظر می‎رسد بحث‎های روزنامه‎ای حامیان روحانی طی روزهای اخیر دقیقاً به نحوه پاسخگویی به همین پرسش اختصاص دارد. آنجا که برخی از مماشات می‎گویند و برخی از ایستادگی!
 
در این بخش کارنامه سایر وزرا را مرور خواهیم کرد:
 
*وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت: محمد شریعتمداری(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
شریعتمداری کسی است که نامه نوشتنش به نعمت‎زاده در باب حمایت از ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور برایش چندی پیش دردسرساز شد. اگر چه او تلاش کرد توضیح دهد که مقصودش اصلاً و به هیچ وجه مجوز دادن به فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکایی یا اروپایی و نظیر آن نیست اما این همه باز هم نمی‎توانست ابهامات ناشی از نامه‎نگاری‎اش را به کلی از بین ببرد. دستِ‎کم اینکه او بالاخره همچنان از سیاست ایجاد فروشگاه‎های زنجیره‎ای بزرگ که به منزله‎ی نابودیِ خرده‎فروشان است، دفاع می‎کند. او همچنین کنترل واردات و تعرفه‎گذاری را برای حمایت از محصول داخلی را صحیح نمی‎داند. با این اوصاف اکنون در جایگاه وزارت صنعت قرار گرفتن چنین فردی که بیش از هر چیز به نظر می‎رسد روحیه بازرگانی دارد نه صنعت، برای صاحب‎نظران تعجب‎برانگیز است. 
 
 
محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور ایران، جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی و رئیس ستاد تنظیم بازار است و در آغاز کار دولت یازدهم حسن روحانی، بیست روز سرپرست وزارت ورزش و جوانان و در دولت‎های هفتم و هشتم وزیر بازرگانی بوده‌ است. او همچنین ریاست ستاد انتخاباتی روحانی را در انتخابات 96 عهده‎دار بود.
 
شریعتمداری از سال ۱۳۷۰ تاکنون عضویت در هیئت امناء آستان حضرت عبدالعظیم(ع) و عضویت و دبیری هیئت امناء مؤسسه علمی - فرهنگی دارالحدیث در قم را نیز تحت اشراف محمدی ری شهری بر عهده دارد. شریعتمداری کاندیدای ریاست جمهوری در سال 92 نیز بود که به نفع هاشمی رفسنجانی کنار کشید.
 
برنامه‎ای که او به مجلس ارائه کرده به‎گونه‎ای است که خیلی نمی‎توان عنوان برنامه بر آن اطلاق کرد! شاید کلاسِ کار او بالاتر از این حرف‎ها بوده شاید هم صنعت از نگاه او چندان نیاز به برنامه نوشتن نداشته است!
 
*وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی: محمود حجتی(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
از نکات جالب در برنامه او سخن گفتن از "خودکفایی" در بخش اهداف و سخن گفتن از "افزايش ضريب خوداتکايي" در عناوین پروژه‎ها و در واقع وعده‎هاست! بالاخره این دقت‎ها شاید بتواند بعدها مسیر پاسخگویی را هموارتر کند!
محمود حجتی از جمله کسانی است که حضورش در هیئت مدیره‎ی شرکت‎های خصوصی مورد اشکال بوده. در ابتدای دولت یازدهم رسانه‎ها از حضور او در هیئت مدیره بیش از 20 شرکت خصوصی سخن گفتند.
 
محمود حجتی نجف‎آبادی علاوه بر دولت یازدهم از سال 79 تا 84 نیز وزیر کشاورزی بوده است. او با پیروزی انقلاب اسلامی وارد نهاد جهاد سازندگی کشور شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد. با شروع عملیات اجرایی عظیم سد کرخه به عنوان مدیر اجرایی این پروژه تا زمان بهره‌برداری ارائه خدمت نمود و در دوره اول ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به عنوان وزیر راه و ترابری و دوره دوم به عنوان وزیر جهاد کشاورزی از مجلس رای اعتماد گرفت و تا پایان دولت در این سمت باقی‌ماند.
 
 
محمود حجتی از اعضای مرکزیت حزب منحله مشارکت و از مرتبطان با آقای منتظری و باند مهدی هاشمی است که بهمن سال 82 همنوا با افراطیون مجلس ششم از وزارت استعفا کرد. 
 
بحث استیضاح او در مجلس طی این سال‎ها مطرح بوده و اکنون این نمایندگان هستند که باید عملکرد او را طی این سال‎ها مورد بررسی قرار دهند و مشخص کنند از این عملکرد چقدر رضایت داشته‎اند.
 
*وزیر پیشنهادی نیرو: حبیب‌الله بیطرف(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
حبیب‌الله بیطرف معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت و رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران است. کارشناسی ارشد عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران دارد و جزو تسخیرکنندگان سفارت آمریکا بوده است. او در فاصله سالهای ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۸ استاندار یزد بود. از ابتدای سال ۱۳۶۹ نیز تا پایان سال ۱۳۷۳ به مدت پنج سال، در سمت معاون آموزشی وزارت نیرو فعالیت داشت. بیطرف در دولت‌های هفتم و هشتم، در کابینه اول و دوم سید محمد خاتمی، به عنوان وزیر نیرو فعالیت می‌نمود.
 
 
به نظر می‎رسد برآورد کارشناسان در خصوص او برآوردی مثبت باشد.
 
*وزیر پیشنهادی اطلاعات: سید محمود علوی(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
سید محمود علوی درس خارج را از محضر حضرات آیات مقام معظم رهبری، فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی، موسوی اردبیلی، محمد یزدی و هاشمی شاهرودی بهره برده و هم‎اکنون به تدریس رسائل و مکاسب اشتغال دارد. او دوره کارشناسی را در مدرسه عالی تربیتی و قضایی قم (دانشگاه فعلی قم) در رشته علوم تربیتی و کارشناسی ارشد و دکترا را در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی طی نموده.
 
از جمله سوابق او می‎توان به عناوین ذیل اشاره کرد: نماینده دوره‎های اول، دوم، چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی، معاونت نظارت و بازرسی و معاونت روابط عمومی و تبلیغات سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال های ۶۸ تا ۷۰، از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۸ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری.
 
 
توضیحات او در خصوص نحوه وزیر شدنش جالب توجه است:«به آقای روحانی گفتم، شما با توجه به کدام سابقه کاری این مقام به من پیشنهاد می‌دهید؟ اگر بگویید وزارت کشور، من با این پُست آشنایی دارم، اگر بگویید وزارت ارشاد، بنده 9 سال سرباز مقام معظم رهبری و نماینده ایشان در ارتش بودم، کارهای فرهنگی از جمله عکاسی در زمان کودکی، نقاشی در دوران نوجوانی، بازیگری تئاتر در روزهای جوانی را انجام داده‎ام اما ایشان گفت من الان برای وزرات اطلاعات یک نیرویی که مورد اعتماد مقام معظم رهبری باشد و این گزینه الان شما هستید. بعد آقای روحانی به من گفت از چه می‎ترسی از خدا بخواه کمک می‎کند. من گفتم از تو حرکت از خدا برکت اما من با چه آورده‎ای به این میدان بیایم؟ من آورده‎ای ندارم. دیدم آقای روحانی با یک حالتی به من نگاه کرد و گفت: علوی تو آورده نداری؟! تو پسر فاطمه زهرا(س) هستی از مادرت کمک بخواهی او تو را رها می‎کند؟ من بغض کردم و گفتم حالا که اسم مادرم را آوردی چشم قبول می‎کنم.»
 
اینکه او سابقاً دوبار از سوي شوراي نگهبان رد صلاحيت شده بوده در جریان رأی اعتماد قبلی هم مورد توجه قرار گرفت و حتی بعد از اظهارات او در مجلس در این خصوص، جوابیه کدخدایی را به دنبال داشت. همچنین دیدار او با سیدمحمد خاتمی و انتشار عکس‎های این دیدار نیز حاشیه‎برانگیز شد که وزیر اطلاعات این حضور را اتفاقی توصیف کرد.
 
جدای از اینها اما شاید بتوان حضور داعش را در تهران علی‎رغم تمامی تلاش‎ها، محل نقد در خصوص کارنامه وزارت اطلاعات در این مقطع دانست. همچنین تداوم فعالیت آزادانه کانال‎هایی چون آمدنیوز، منابع اطلاعاتی آن در داخل دستگاه‎های دولتی و سخن گفتن وزیر از تذکر زبانی، ابهام‎برانگیز و مورد سوال جدی است.
 
*وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: حسن قاضی زاده هاشمی(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
سید حسن قاضی‎زاده هاشمی متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص جراحی قرنیه، رکورددار عمل جراحی لیزیک چشم در کشور است و پیش از این در سمت‎هایی از جمله دبیرکلی انجمن چشم پزشکی ایران، عضو فرهنگستان علوم پزشکی، دبیر شورای سیاست‎گذاری رشته چشم پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مشاور وزیر بهداشت در زمان وزارت محمد فرهادی، رئیس بخش قرنیه بیمارستان فارابی، کارشناس رشته چشم پزشکی در هیات انتظامی نظام پزشکی، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مؤسس و عضو هیات مدیره انجمن پزشکی لیزری ایران و عضو هیات امنای ارزی وزارت بهداشت بوده است.
 
سید حسن قاضی‎زاده هاشمی عهده‎دار موسسه خیریه‎ای تحت عنوان موسسه نورآوران سلامت است که هر چند وقت یک بار با تجهیزات کامل و به همراه تعدادی از چشم پزشکان مجرب، به مناطق محروم و دور افتاده کشور می‎رود و نسبت به درمان بیماری‎های چشم مردم این قبیل مناطق اقدام می‎کنند.
 
 
برخی اظهارنظرهای او همواره حاشیه‎ساز بوده است. به عنوان نمونه او در مورد ماشین شخصی‎اش گفته بود:«من فکر کنم 8-9 سال پیش نمی‌دانستم که وزیر می‌شوم. آن موقع دنبال ماشین می‌گشتم. ماشین پرادو داشتم، ولی پرادوها زود چپ می‌کرد. دنبال همین ماشین‌های شاسی‌بلند بودم که گفتند این بهترین ماشین است (پورشه) که من هم خریدم، آن موقع حدود 200 میلیون تومان... ما به جاده می‌رویم و بالاخره باید ماشین امن باشد. من که پول دارم، دلم هم که می‌خواهد. وقتی نخرم یعنی نفاق دارم.»
 
طرح نظام سلامت او همواره حمایت‎ها و انتقادهایی را با خود به همراه داشته است. کارشناسان معتقدند این طرح بیش از آنکه طرحی اصلاحی باشد، تنها تزریق پول را به دنبال داشته. 
 
جدای از اینها اساساً برخی معتقدند وزیر بهداشت مثل برخی کشورهای دنیا اساساً نباید یک پزشک باشد تا بتواند بدون رودربایستی در مقابل برخی زیاده‎خواهی‎های در درون جامعه پزشکان بایستد.
 
*وزیر پیشنهادی امور خارجه: محمد جواد ظریف(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
وزیر خارجه معروف و بنامِ دولت یازدهم است که عملکردش در ماجرای برجام در عین حمایت‎های رهبر انقلاب، انتقادهایی را نیز حتی از سوی ایشان به دنبال داشته. ایشان تصریح کردند:«در همین قضیّه‌ی برجام، ما در موارد زیادی -به‌خاطر اعتماد به حرف آن طرف مقابل، مذاکره‌کننده‌ی مقابل- از یک نقطه‌ای صرفِ­‌نظر کردیم، به یک چیزی اهتمام نورزیدیم، یک خلأیی باقی ماند؛ دشمن همین الان از همان خلأ دارد استفاده می‎کند؛ اینها واقعاً مسائل مهمّی است. وزیر محترم خارجه‌ی ما، آقای دکتر ظریف، یک نامه‌ی گویایی به مسئول اروپایی می‎نویسند -البتّه این بارِ چندم است- و موارد نقض روح برجام و جسم برجام [را مطرح میکند]. گاهی می‎گفتند روح برجام نقض شده، ایشان می‎گوید که فقط روح برجام نیست، [بلکه] یک جاهایی هم خود برجام -یعنی جسم برجام- هم نقض شده به­‌وسیله‌ی آمریکایی‌ها؛ ایشان فهرست کردند فرستادند برای آنها. یعنی این [شخص] دیگر کسی نیست که بگویند مخالفین این مذاکرات هستند که این حرف را می‎زنند؛ نه، خود وزیر محترم خارجه، چون انسان متدیّنی است، انسان باوجدانی است و انسان صاحب احساس مسئولیّت است، خود ایشان هم این اعتراض را دارد می‎کند. این به‌خاطر آن است که آنجا یک مسامحه‌ای انجام گرفته از ناحیه‌ی ما؛ اگر این تسامح انجام نمی‎گرفت، اعتماد به دشمن نمی‎شد، راه دشمن بسته بود و نمی‎توانست این کار را انجام بدهد.»
 
 
پرسش این است که در کنار ارج نهادن توانمندی‎های آقای ظریف آیا باز هم کشور با روی کار آمدن او از این اعتمادها ضربه خواهد خورد؟
 
برخی بندهای برنامه ظریف نیز در این روزها دردسرساز شده. به عنوان نمونه روزنامه قدس طی گزارشی با اشاره به این برنامه نوشت:«در يكى از پيشــنهادات خود مى‎گويد به دنبال ايجاد يك ســازوكار قانونى براى پيشــگيرى از مداخله و اظهارنظر مقامات غيرمسئول در مسايل سياست خارجى است. اگرچه بعيد به نظر مى رسد مجلس و نمايندگان ملت معنــاى اين ايده را نفهمند و نسبت به آن حساس نشوند، اما همين كه دولت و وزير خارجه به دنبال ايجاد موانع حقوقى و قانونى براى اظهارنظر افراد غير از خود است، پيام خوبى نيست.»
 
در کنار اینها محمدجواد ظریف از تشکیل معاونت دیپلماسی اقتصادی در مقر دیپلماسی کشور خبر داده است که این می‎تواند بی‎نسبت با روی کار آمدن کرباسیان و شریعتمداری نباشد.
 
*وزیر پیشنهادی کشور: عبدالرضا رحمانی فضلی(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دولت یازدهم ریاست کل دیوان محاسبات کشور را از سال ۸۷ تا سال 92 برعهده داشت. او نماینده مردم خراسان شمالی در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی بود. رحمانی فضلی همچنین قائم‌مقامی سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران(سال شروع: ۱۳۷۵) و معاونت برنامه‌ریزی، امور مجلس و استان‌ها و معاون سیاسی سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران را در کارنامه دارد. او همچنین قائم‌مقام و معاون فرهنگی رسانه‌ای و اجتماعی شورای عالی امنیت ملی بوده است.
 
 
شاید بتوان حاشیه‎برانگیزترین بحث پیرامون او را نحوه برگزاری انتخابات اخیر دانست که با تخلفات بسیاری همراه بود.
 
*وزیر پیشنهادی دادگستری: سید علیرضا آوایی(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
در اوایل سال گذشته آوایی با حکم عبدالرضا رحمانی‌فضلی به عنوان معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال معرفی شد. آوایی که متولد دزفول است، پیش از این به عنوان مستشار دادگاه انتظامی عالی قضات و رئیس کل دادگستری استان‌های تهران، اصفهان، مرکزی و لرستان مشغول بکار است.
 
 
نکته جالب توجه در سوابق وی این است که اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۱۸ مهر ۱۳۹۰ (۱۰ اکتبر ۲۰۱۱)، ۳۲ مقام ایرانی از جمله سیدعلیرضا آوایی را با ادعای آنچه که نقش در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی خوانده می شد، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی‌های این مقامات نیز در اروپا توقیف شد. اخیراً نکاتی در مورد نسبت او با فرقه ذهبیه در رسانه‎ها مطرح شده که صحت و سقم آن مشخص نیست. در کل برآوردها در خصوص خیلی مثبت نیست. به نظر می‎رسد اصلاح‎طلبان نیز نسبت به او نگاه مثبتی نداشته باشند.
 
*وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: سیدمحمد بطحائی(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
سید محمد بطحایی رئیس مرکز ملی نظارت راهبردی سازمان برنامه و بودجه کشور و سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران است. او پیش از این قائم مقام وزیر و معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بوده است. بطحایی سال‎ها معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، مهم‎ترین نهاد قانون‎گذاری در وزارتخانه بوده و همچنین معاونت برنامه‎ریزی و نظارت در دفتر ستادی، مسئول آموزش در سرپرستی مدارس خارج از کشور، مدیریت واحدهای آموزشی، معلمی، دبیری و امور تربیتی را نیز در کارنامه خود دارد.
 
 
عضویت در کمیته‌های تخصصی در حوزه‌های برنامه‌ریزی درسی، برنامه‌های توسعه، پژوهش‎های آموزشی و مشارکت در ده‌ها طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه آموزش و پرورش از دیگر سوابق وی است. همچنین او در کارنامه خود تدریس دروس روش تحقیق، مدیریت، سنجش و ارزشیابی در دوره‌های آموزش عالی را نیز دارد.
 
سید محمد بطحایی دارای مدرک کارشناسی برنامه‎ریزی آموزشی و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش مدیریت مالی است.
 
پس از استعفای علی اصغر فانی، وزیر سابق آموزش و پرورش که از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شد، سید محمد بطحائی که آن زمان(مهرماه 95) معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بود، به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.
 
وزارت آموزش پرورش طی دولت یازدهم انتقادات بسیاری را متوجه خود کرد که موجب جا به جایی وزیر مربوطه نیز شد. آن انتقادات اکنون می‎تواند بر سر بطحایی که خود در جزو مسئولینِ امر به شمار می‎آمده خراب شود. مسئله مطالبات معوق معلمان، هدایت تحصیلی، سرانه مدارس، صندوق ذخیره فرهنگیان و... از این جمله است. برخی فرهنگیان بطحایی را در نابسامانی‎های کنونی وزارت مقصر می‎دانند و معتقدند او هر چه باشد، راه برون‎رفت نیست.
 
*وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان: مسعود سلطانی‎فر(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
مسعود سلطانی‌فر (متولد ۱۳۳۸ در تهران)، وزیر ورزش دولت یازدهم بوده است. او همچنین معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عضو غیرموظف هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، عضو سابق فراکسیون اصلاح طلبان چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و از اعضای حزب اعتماد ملی است. وی معاون اسبق سازمان تربیت بدنی، قائم‌مقام مصطفی هاشمی‌طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو سال(در سال های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵) و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
 
 
سلطانی‌فر دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی است که در ابتدا موفق به اخذ رأی اعتماد از مجلس نهم نشد اما پس از استعفای گودرزی و در جریان دومین معرفی‎اش به مجلس توانست اعتماد نمایندگان را کسب کند.
 
*وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: امیر حاتمی(معرفی و برنامه ارائه شده به مجلس)
امیر حاتمی، معاون اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران به مدت حدود ۷ سال، رئیس دفتر روا‌بط بین‌ا‌لملل و رئیس گروه مشاورین عالی فرماندهی کل ارتش ج. ا. ا‌، معاون نیروی انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح به مدت حدود ۵ سال، جانشین سردار سرلشکر پاسدار محمدباقری رئیس وقت ارکان و امور مشترک نیرو‌های مسلح به مدت حدود ۲.۵ سال، مشاور عالی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح سردار سرلشکر دکتر فیروزآبادی رئیس وقت ستاد کل نیرو‌های مسلح در قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص) و جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در دولت یازدهم بوده است.
 
 
 


x