هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 20 آذر 1396
ساعت 22:33
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 مرداد 1396 ساعت 21:02 2017-8-9 21:02:38
شناسه خبر : 274704
تروریست‌ها در منطقه  «میرزااولنگ» افغانستان  دست کم ۱۵۰ خانواده را در این منطقه به اسارت خود درآورده‌اند و بیش از ۵۰ غیرنظامی را به صورت گروهی تیرباران کرده و به شهادت رساندند. هنوز با تعلل های دولت افغانستان تعداد زیادی در اسارت به سر می برند.
تروریست‌ها در منطقه «میرزااولنگ» افغانستان دست کم ۱۵۰ خانواده را در این منطقه به اسارت خود درآورده‌اند و بیش از ۵۰ غیرنظامی را به صورت گروهی تیرباران کرده و به شهادت رساندند. هنوز با تعلل های دولت افغانستان تعداد زیادی در اسارت به سر می برند.
گروه بین الملل - رجانیوز، خبرهایی که در سال های اخیر می شنویم آمیخته ای از حس مظلومیت و اقتدار را به تصویر می کشد. مظلومیت به خاطر کشته شدن و اسارت بی گناهانی که در بی خبری مدعیان حقوق بشری دنیا به خاک و خون کشیده می شوند و حس اقتدار ناشی از مقاومت مردم با دست های خالی و داوطلبان شهادت در کشورهای اسلامی مختلف برای مقابله با تروریست ها. اینبار این خبر از افغانستان سر برآورد اما با جزئیاتی مبهم و متفاوت.
 
به گزارش رجانیوز، درحالی خبر حمله تروریست ها به «میرزااولنگ» افغانستان با تاخیر و سانسور شدید رسانه ها همراه بود که حتی در خصوص اینکه چه کسانی به این منطقه حمله کرده اند و آیا داعش و طالبان در این منطقه با هم پیمانی با یکدیگر این فاجعه را رقم زده اند تردیدها و گمانه زنی های فراوانی وجود دارد.
 
اما آخرین خبرها حکایت از بیش از 50شهید و یکصد اسیر باقی مانده در دست تروریست ها دارد و غم انگیزتر اینکه حدود چهل تن از اسرا را دختران و زنان جوان تشکیل می دهند.
 
 
 ۱۴ مرداد ماه ‌گروه های تروریستی با حمله به منطقه استراتژیک میرزااولنگ در ولایت سرپل افغانستان، پس از ۴۸ ساعت درگیری این منطقه را تحت کنترل خود درآوردند. مقاومت دو روزه مردم در حالی بود که گفته شده دولت افغانستان در این خصوص تعلل کرده و کمک رسانی لازم را نداشته است.
 
تروریست‌ها در منطقه تازه تسخیر شده خود با خیال راحت هر نوع فعالیتی که خواستند را انجام دادند و دست کم ۱۵۰ خانواده را در این منطقه به اسارت خود درآورده‌اند و بیش از ۵۰ غیرنظامی را به صورت گروهی تیرباران کرده و به شهادت رساندند.
 
فاجعه میرزا اولنگ که در 16سال گذشته بی سابقه بوده در حالی اتفاق افتاد که نمایندگان این ولایت بارها مقامات دولتی و امنیتی را نسبت به وخامت اوضاع این ولایت هشدار داده بودند.
 

افغانستان.mp4 | دانلود فیلم 
اولین فیلمی که گفته می شود توسط طالبان از جنایات میرزااولنگ افغانستانمنتشر شده است.
 
استاندار سرپل میگوید بر اثر درگیری چند روز آخر بیش از ۶۰۰ خانواده اواره شده اند. آقای وحدت به خبرنگاران گفته هنوز عملیات نظامی برای سرکوب مخالفان مسلح دولت در میرزاولنگ اجرا نشده است، اما به زودی آغاز خواهد شد.
استاندار سرپل می‌افزاید که منطقه میرزاولنگ  به یک مر کز تجمع طالبان و داعشیان  تبدیل شده است
 
مردم افغانستان در تجمعاتی به تعلل دولت نیز واکنش نشان داده و خواستار برخورد جدی با گروه های تروریستی شده اند.
 
 
تعدادی از ۱۵۰ خانواده ای که توسط تروریست ها در میرزاولنگ به اسارت گرفته شده بودند با دخالت بزرگان قومی این منطقه آزاد شدند اما متاسفانه حدود صد نفر از از مردم این منطقه که شیعه نیز هستند هنوز در اسارت به سر می برند. خبرهای متفاوتی در خصوص تحویل ندادن 40 دختر و زن جوان حکایت دارد.
 

آزادی برخی اسرا.mp4 | دانلود فیلم 
 
تصاویر زیر مربوط به آزادی تعدادی از اسرا می باشد:
 
 
 
 
 
 
 
 
وزارت امور خارجه و دبیر شورایعالی کشورمان نیز در سخنانی این اقدام تروریستی را محکوم کرده اند. شمخانی در این خصوص گفت: «جمهوری اسلامی ایران در این مسیر از تمامی ابزارها و ظرفیت‌های خود به منظور دستیابی به امنیت جمعی و بازگشت ثبات به کشورهای آسیب دیده از فتنه تروریسم بهره خواهد برد و مسیرهای مقابله مشترک با این تهدید خطرناک را با گسترش همکاری‌های منطقه‌ای به ویژه با دولت افغانستان ادامه خواهد داد.»
 
به نظر می رسد مطالبه و پیگیری مقابله با این اقدام تروریستی توسط مسئولین وزارت خارجه از مسئولین دولت افغانستان و همچنین نهادهای بین المللی یکی از اقدامات است که باید به صورت جدی دنبال شود.
 


دیدگاه کاربران

لعنت به رژیم صهیونیستی ...

راستی کجان اونهائیکه برای عملیات تروریستی درفرانسه شمع روشن میکردن منظورم همون لوسهای داخل وطنه؟

من یکی از شعیان هزاره افغانستان هستم فقط این را بدانید همه اعضای دولت از چند روز قبل از وقوع حادثه از این قضیه خبر داشتند حتی اهالی منطقه بار ها تقاضای کمک کرده بودند ما در ایران از خبرگزاری ها شنیده بودیم حمله سنگینی به منطقه شده ... ولی ریاست جمهوری که روابط بسیار نزدیکی با عربستان هم دارد از روی قصد اجازه داد تا منطقه تصرف شده و کشتار صورت پذیرد این ها عین واقعیت هست حتی برخی شواهد از کمک پشت پرده بعضی دولتی های افغانستان به این عناصر تروریستی حکایت دارد مدارکش موجود است ...من خودم از همان مردم هستم و خبر دارم در افغانستان چه خبر است ... لطفا پیام را منتشر کنید و سانسور نفرمایید


طالبان را با داعش اشتباه نکنید. طالبان هر چند وهابی بود اما نسبت به
شیعه ملایم بود و حتی مانع عزاداری عاشورا در بامیان و مزارشریف و حتی
خود قندهار نشد.
داعش درست برعکس کشتار شیعه را به طور هدفمند برنامه خود قرار داده است.
کار به جایی رسیده که مردم افغانستان و مخصوصا شیعیان از ترس داعش به
طالبان پناه می برند.
جالب و بامزه اینکه دولت افغانستان و آمریکا نه تنها کاری به داعش ندارند
که تازه برای آنها تدارکات تامین کرده و با هلیکوپتر داعشی ها را جا به
جا می کنند اما در عوض با طالبان می جنگند. چرا که طالبان از همان سالی
که ملاعمر کاشت خشخاش را حرام و ممنوع اعلام کرد مورد غضب آمریکا قرار
گرفت و همان سال بود که ماجرای 11 سپتامبر و حمله به افغانستان اتفاق
افتاد!
الان خواست دولت آمریکا و افغانستان این است که طالبان را در این جنایت متهم کنند تا مجبور نشوند با داعش درگیر شوند.

آدميت مرده است گرچه آدم زنده است .اللهم عجل لوليك الفرج.مرگ بر سازمان هاي بين المللي و مدعيان آزادي كه پست تر از حيوانات وحشي هستند.

لیبرالهای داخلی اگر شرایط افغانستان برای ما پیش آید همجون لیبرالهای افغان عمل خواهند کرد
مرگ بر همه ی آنهاییکه خواب آمریکا را می بینند

به نظرم بهتر است نیروهای دفاع مردمی شکل بگیرد .

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x