هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1397
ساعت 05:25
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 18:27 2017-8-7 18:27:25
شناسه خبر : 274548
بیان اینکه فراموشی هاشمی رفسنجانی در مشکلات مختلف امروز کشورشاید دارای اهمیت بالایی نباشد اما این فراموشی می تواند شروعی بر فراموشی سایر وعده ها باشد در حالی است که بررسی وعده های فراموش شده و یا حداقل محقق نشده ی دولت روحانی و مشکلات کنونی کشور کم شمار نیست و حقیقتا نیازمند بررسی و مطالبه گری های متعدد در رسانه ها و مطبوعات کشور به جای پرداختن به مسائل بی ارزش و بدون اولویت  می باشد .
بیان اینکه فراموشی هاشمی رفسنجانی در مشکلات مختلف امروز کشورشاید دارای اهمیت بالایی نباشد اما این فراموشی می تواند شروعی بر فراموشی سایر وعده ها باشد در حالی است که بررسی وعده های فراموش شده و یا حداقل محقق نشده ی دولت روحانی و مشکلات کنونی کشور کم شمار نیست و حقیقتا نیازمند بررسی و مطالبه گری های متعدد در رسانه ها و مطبوعات کشور به جای پرداختن به مسائل بی ارزش و بدون اولویت می باشد .

گروه سیاسی - رجانیوز : امروز یکی از روزنامه های حامی دولت طی یادداشتی روحانی را به بی معرفتی ، فراموشی وعده ها و خودمحوری متهم کرده است  که در واقع بهانه اصلی این اتهام ها نام نیاوردن روحانی از هاشمی رفسنجانی در مراسم تحلیف و تنفیذ بوده است . این روزنامه با بیان اینکه این فراموشی ها می تواند شروعی بر فراموشی سایر وعده های او باشد افزود :

 

اين فراموشي زودهنگام آقاي رييس‌جمهور شايد چندان در ميان مشكلات و معضلات كشور جايگاهي نداشته باشد ولي كسي كه يك بار فراموش كند، به راحتي به اين روند فراموشي ادامه مي‌دهد؛ يك روز وعده‌هايي كه به مردم داده و يك روز قسمي كه خورده يا حتي روزي فراموش مي‌كند كه چرا مردم به او راي دادند.

 

 

 

این ابراز نگرانی ها آن هم صرفا برای اینکه روحانی در مراسم تحلیف نامی از اصلی ترین طرفداران انتخاباتی خود نبرده است درحالی است که کشور از مشکلات متعدد اقتصادی چون رکود و کساد تولید رنج می برد اما انگار بازهم قبیله گرایی و سهم خواهی  دغدغه اصلی اصلاح طلبان شده است .

 

این قبیله گرایی ها صرفا در یادداشت های رسانه های اصلاح طلب هم خلاصه نمیشود بلکه سهم خواهی های اصلاح طلبان و اختلاف ها و تهدید های آن ها برای رسیدن به صندلی های کابینه دولت روحانی هم ، نمونه ی  دیگری از دغدغه قبیله گرایی همان جریان های سیاسی  است .

 

اخیرا «محمود صادقی» از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد و با اشاره به چینش کابینه دولت دوم روحانی  گفته بود: « ببینید، واقعیت این است که بخشی از انتظارات اصلاح‌طلبان در چینش کابینه لحاظ نشده است...» . او چندی قبل هم توئویتی تهدید آمیز در همین رابطه منتشر کرده بود .

 

 

 

 

حال سوال اینجاست که آیا بازخوانی وعده های روحانی و پرداختن به مطالبه گری آن ها برای رفع مشکلات کشور از ارزش و اهمیت بالاتری برخوردار است یا نگرانی از فراموشی و نام نبردن از هاشمی رفسنجانی در مراسم تحلیف ؟

 

بیان اینکه فراموشی هاشمی رفسنجانی در مشکلات مختلف امروز کشورشاید دارای اهمیت بالایی نباشد اما این فراموشی می تواند شروعی بر فراموشی سایر وعده ها باشد؛ در حالی است که بررسی وعده های فراموش شده و یا حداقل محقق نشده ی دولت روحانی و مشکلات کنونی کشور کم شمار نیست و حقیقتا نیازمند بررسی و مطالبه گری های متعدد در رسانه ها و مطبوعات کشور به جای پرداختن به مسائل بی ارزش و بدون اولویت  می باشد .

 

در بخش دیگری از این یادداشت روحانی را متوهم و خودمحور خوانده و گفته است: فرضيه ديگر نيز آن است كه گويي روحاني مانند برخي، دچار توهم شده كه 24 ميليون راي به دليل محبوبيت شخص اوست.به نظر، اين خيال سبب شده كه روحاني به خودمحوري برسد و حتي يادي نيز از بزرگان خود نكند.

 

طرح اینگونه مسائل بیشتر نشان می دهد ، که هنوزهم سهم خواهی و قبیله گرایی هادغدغه اصلی برخی جریان های سیاسی است که احتمالا یکی از مشکلات و چالش های در پیش روی دولت روحانی هم همین موضوع خواهد بود .

 x