هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 11 مرداد 1396 ساعت 16:45 2017-8-2 16:45:46
شناسه خبر : 274352

بسم الله الرحمن الرحیم

 

زوال و اضمحلال مستکبران و قدرت های استکباری از وعده ها و سنت های الهی است؛ از منظر اندیشمندان و رصدگران آگاه، دولت استکباری امریکا در حال حاضر ناتوان تر از هر زمان دیگری با شتاب فزاینده ای در مسیر تحقق این سرنوشت محتوم قرار گرفته است.

 

چالش ها و نواقص نظری و  راهبردی در حوزه های کلان سیاسی - اجتماعی، فساد و اضمحلال اخلاقی، عدم صداقت در گفتار، عدم التزام به قواعد اولیه انسانی از جمله وفای به عهد و عدم پایبندی به پیمان نامه های دو جانبه و چند جانبه بین المللی و ممزوج بودن آنها با بدهی ها و چالش های عظیم اقتصادی و گرفتار آمدن در باتلاق افغانستان و عراق، دولت آمریکا را مجبور به روزمره گرایی و هرج و مرج در تصمیم گیری و به طور نمونه باجگیری از متحدان سیاسی - نظامی خود به بهانه تامین امنیت آنها و دوشیدن گاوهای فربه منطقه ای با ترفند اختلاف افکنی و دیگرهراسی نموده است.

 

شرایط و صحنه جهانی ناپایدار و به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است، اختلافات معمولا نهان و زیرپوستی آمریکا و اروپا به عنوان جبهه متحد بعد از جنگ دوم جهانی، اکنون به صورت موضوعات حاد در منظر جهانیان در حال جریان است. اتحادیه اروپا که تا همین اواخر در مصاف با مشکلات به افتراق و زوال نزدیک تر می نمود در مصاف با دولت فعلی آمریکا به اتحاد و همبستگی نزدیک تر شده است و در حال حاضر نیز بر اساس واقعیت های موجود، شرایط به نفع این اتحادیه در حال تغییر است.

 

نظریه پردازان آمریکایی به دلیل ضعف، فساد و اختلافات عدیده و مشهود در هیات حاکمه آمریکا و مبتلا شدن کشورشان به دولتی که ضعف و فساد شخصیتی رئیس آن حتی امکان هماهنگی اعضای دولت خود را  از دست داده است و همچنین عملکرد هرج و مرج گرایانه و روزمره گرای دولت آمریکا، "فلج سیاسی آمریکا" را دور از ذهن نمی دانند؛ لذا آنان، کارگزاران و سیاستمداران را به اجرای ترفند روانکاوانه "دیگر هراسی" و خطرناک جلوه دادن کشورهای مخالف سیاست های آمریکا در بین افکار عمومی توصیه می نمایند.

 

از منظر آنان، تغییر مرکز ثقل و نقطه توجه از مشکلات و اختلافات داخلی آمریکا به مسایل بیرونی از طریق استفاده از ابزارهای گسترده تبلیغاتی، سیاسی و حتی اقتصادی، تا مدتی می تواند از عواقب واگرایی در حاکمیت آمریکا جلوگیری نمایند و یا حداقل  از شتاب آن بکاهد.

 

استفاده برخی از سیاستمداران آمریکایی از واژه هایی چون "ایالات نامتحده آمریکا" و "ترامپ آخرین رئیس جمهور آمریکا" و از این قبیل خارج از درست و یا نادرست بودن آنها، می توان در راستای فشار و اضطراب روانی نشات گرفته از واقعیت های امروز آمریکا، تحلیل کرد.

 

بر اساس شواهد موجود یکی از مهمترین اهداف تصویب قانون تحریم های بی سابقه آمریکا بر علیه ایران، کره شمالی و روسیه، نمایش انسجام حاکمیت رو به زوال آمریکا (حتی به صورت مقطعی) در بین افکار عمومی داخلی و خارجی می باشد. هر چند که در بدو امر این قانون بخودی خود منعکس کننده نوعی "قانون مند کردن هرج و مرج و روزمره گرایی دولت آمریکا" است با عین حال آمار بسیار بالای موافقان این تحریم ها در مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا می تواند موید تصمیم به "حفظ ظاهر و جلوه دهی انسجام حاکمیت رو به زوال آمریکا" باشد که این خود مبتنی بر نوعی "تبختر و استبعاد خاص آمریکایی" است.

 

واقعیت امروز سیاست در ایالات متحده آمریکا این است که "ترفندگرایی آمریکایی" جای سیاست گذاری راهبردی را اشغال کرده است. با وجودی که گفته می شود "آرمان سبک زندگی آمریکایی مرده است" اما "تبختر و استعباد آمریکایی" همچنان با دولت مردان مستکبر و زیاده خواه عجین و همراه است.

 

رقم خوردن تحولات خیره کننده اخیر جبهه مقاومت به برکت تلاشها و پایمردی ها و از جان گذشتگی های مجاهدان بی ادعا و تثبت نقش سازنده ایران اسلامی در منطقه به ویژه بعد از پیروزی های اخیر در جبهه سوریه و عراق و خیزش دشمن شکن مردم در بیت المقدس و فلسطین و مقاومت اعجاب آور مردمی در یمن با وجود بکار گرفتن انواع ترفندهای خبیثانه استکبار در مقابله با آنان از سویی و واکنش های خلاف انتظار آمریکایی ها از سوی کره شمالی و روسیه در برابر ترفند مصوبه تحریم های آمریکایی از سوی دیگر بر ضعف مفرط نظام استکباری آمریکا صحه می گذارد.

 

در چنین شرایط ویژه جهانی و منطقه ای، در یک همزمانی تعیین کننده، فرصت قانونی انتخاب اعضای دولت دوازدهم برای جمهوری اسلامی ایران فراهم آمده است.

در اولین اقدام بنیادی و موثر در جهت استفاده هوشمندانه از فرصت تعیین کننده بوجود آمده در راستای حفظ و ارتقاء هر چه بیشتر انسجام، اقتدار و منافع ملی و تضمین حقوق حقه مردم، بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهور با انتخاب و معرفی افراد شایسته به مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم  نیز با بررسی دقیق سوابق و عملکرد افراد و رای اعتماد مبتنی بر حقیقت، عقلانیت، شجاعت و عدالت می توانند با انتخاب افراد متعهد، کارآمد، پاکدست و پاسخگو و دارای وقت و توان کافی برای خدمت گذاری، اقدام موثر نمایند.

 

بهره گیری از تجارب ارشمند گذشته، تصحیح برخی باورهای غلط و احیانا خوشبینانه خسارت آفرین، اصلاح رویکردها و روندهای معیوب، خدمت بی منت به مردم، حفظ و حراست از منافع ملی و اعتلای انقلاب اسلامی و عدم تسلیم در برابر زیاده خواهی های دشمنان خارجی و  احزاب و گروههای قبیله ای داخلی، تلاش پیگیر در راستای رفع ناکارآمدی های پرهزینه و حاشیه ساز و پرهیز از حاشیه سازی های عدالت و آزادی سوز، اجازه جولان ندادن به آب گل آلود کنندگانی که در هر شرایط در حال ماهی گیری های قبیله ای هستند، پیشگامی خود و اطرافیان در تسلیم و پاسخگویی در برابر قانون، جلوگیری قاطع همه مسولین قوا از تلاش های برخی از صاحبان قدرت و ثروت در جهت توزیع ویژه خواری بین خانواده و خواص مرتبط با خود، جلوگیری از شیوع جدایی بین مردم و حاکمیت که بعضا با بیان و عمل برخی از صاحب منصبان محقق می شود که از جمله عوراض تلخ مترتب بر آن، دلسردی و ناامیدی مردم است، و ... نیز می تواند در جهت استفاده بهینه از این فرصت استثنایی موثر واقع گردد.

 

 خوشبختانه در راستای استفاده بهینه و هوشمندانه از این فرصت تاریخی گرانبها، داشته ها و سرمایه های عظیمی در کشور عزیزمان وجود دارد. "اعتقاد و ایمان و توکل به قدرت لایزال خداوندی و نعمت ولایت فقیه و نقش بلامنازع و بالنده مردم آگاه و شجاع در تحقق حاکمیت ارزشهای الهی و نقش آفرینی موثر ایشان در تصمیم گیری ها، وجود منابع سرشار طبیعی و خدادادی و موقعیت ویژه و استثنایی جغرافیایی و خیل عظیم نیروهای جوان تحصیل کرده مبتکر و مشتاق تلاش و سازندگی" از جمله سرمایه های بی بدیلی هستند که می توانند کشور و ملت عزیز ایران را در استفاده شایسته و بایسته از این فرصت تعیین کننده یاری رسانند.

 

برهه حساس و تعیین کننده کنونی را هوشمندانه دریابیم. فرصت خدمت و خیر خواهی را قدر بدانیم و آنرا از دست ندهیم.

 

بیان با کلام نورانی امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام متبرک خواهد شد؛ آنجا که فرمودند:

 «إِنتهزوُا فُرَصَ الخیرِ فإِنَّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحاب. فرصت های نیک را غنیمت بشمارید؛ به درستی که این فرصت ها مانند گذر کردن ابر می گذرند»

و همچنین فرمودند:

 

" قُرِنَتِ الْهَيْبَةُ بِالْخَيْبَةِ وَ الْحَيَاءُ بِالْحِرْمَانِ وَ الْفُرْصَةُ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ فَانْتَهِزُوا فُرَصَ الْخَيْرِ. ترس قرين يأس، و كم رويى (رودربایستی) همراه با محروميت است. فرصت به مانند ابر گذرا می گذرد، پس فرصت‏هاى نيك را غنيمت دانيد."

 

  

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x