هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 4 مرداد 1396 ساعت 12:08 2017-7-26 12:08:45
شناسه خبر : 273929
تبعات وام 4 میلیون تومانی تعاونی مصرف فرهنگیان به نام کارت اعتباری صدرا که باعث شد حدود 18 هزار فرهنگی تهرانی وارد لیست سیاه بانک‌ها شوند هنوز ادامه دارد و فرهنگیان با مشکلات آن دست در گریبان‌ هستند.
تبعات وام 4 میلیون تومانی تعاونی مصرف فرهنگیان به نام کارت اعتباری صدرا که باعث شد حدود 18 هزار فرهنگی تهرانی وارد لیست سیاه بانک‌ها شوند هنوز ادامه دارد و فرهنگیان با مشکلات آن دست در گریبان‌ هستند.

به گزارش  رجانیوز، تعاونی مصرف فرهنگیان در سال 92 از اعطای وام تا سقف 40 میلیون ریال (چهار میلیون تومان) به تمامی فرهنگیان استان تهران اعم از شاغل و بازنشسته در قالب «کارت اعتباری صدرا» بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با بانک سرمایه با سود 12 درصد خبر داد و در فاصله چند ماه بعد از دریافت وام و شروع اقساط مشخص شد که اقساط به حساب بانک سرمایه نرفته است و سود وام هم برخلاف اعلام قبلی 24 درصد است و این شروع ماجرای بدحساب شدن حدود 18 هزار فرهنگی تهرانی بود که تا امروز ادامه دارد.

 

یکی از فرهنگیانی که این وام را دریافت کرده و در لیست بدحسابان بانکی کشور قرار گرفته است در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، از ادامه مشکلات فرهنگیان دریافت کننده این وام خبر داد و اظهار داشت: در تماسی که با بانک سرمایه داشتم به من اعلام کردند مابه‌التفاوت سود 12 درصد و 24 درصد و جرایم دیرکرد ناشی از تخلف مدیران را هنوز به بانک بدهکارم و بانک سرمایه گزارش تسویه آموزش و پرورش را قبول ندارد.

وی با بیان اینکه با ما همانند مختلسان برخورد می‌شود، اضافه کرد: من و چندین هزار فرهنگی چندین ماه است نه می‌توانیم وام بگیریم، نه دسته چک کارمندی دریافت کنیم، نه ضامن شویم و از تمام تسهیلات بانکی به جز واریز و دریافت محروم هستیم.
این معلم از عدم پیگیری آموزش و پرورش برای حل مشکلات تعداد زیادی از فرهنگیان انتقاد کرد و گفت: شاید حداقل انتظار من و سایر فرهنگیانی که همچون من به خاطر اعتماد به تعاونی مصرف فرهنگیان گرفتار این مشکل شده‌اند توجه آموزش و پرورش و تلاش برای حل این معضل است.
منبع: فارس


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x