هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 آبان 1396
ساعت 21:39
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 تير 1396 ساعت 14:03 2017-7-17 14:03:01
شناسه خبر : 273500
حجت السلام سید رضا اکرمی گفت: مردم فکر می کردند که مسئولین ما با یک دندگی و لجبازی نمی خواهند با امریکا مذاکره کنند ولی امروز پس از برجام به این نتیجه رسیدند که نباید حتی در مورد هسته ای نیز مذاکره انجام می دادند.
حجت السلام سید رضا اکرمی گفت: مردم فکر می کردند که مسئولین ما با یک دندگی و لجبازی نمی خواهند با امریکا مذاکره کنند ولی امروز پس از برجام به این نتیجه رسیدند که نباید حتی در مورد هسته ای نیز مذاکره انجام می دادند.
حجت الاسلام سید رضا اکرمی مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت و رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور در گفت و گو با  انقلاب نیوز،درباره نقض پیمان امریکا در سالروز برجام گفت: برجام از آغاز به دلیل بی اعتمادی به امریکا از انجام معاهده با کشور های 1+5 دارای مشکل بود. بعد از 22 ماه از گذشت مذاکرات آنها متعهد شدند که همه تحریم ها در زمینه هسته ای و دیگر تحریم ها برداشته شود، ولی امروز شاهد آن هستیم که امریکا ناجوانمردانه به تعهد خود عمل نکرده است و حتی برخی از تحریم را نیز تشدید کرده است.
 

به گزارش رجانیوز، وی گفت: برجام یک آزمایش عملی و علنی درباره ایران بود که مردم و همه مسئولین بدانند که امریکا اهل عهد و وفای به  پیمان نیست. مردم فکر می کردند که مسئولین ما با یک دندگی و لجبازی نمی خواهند با امریکا مذاکره کنند ولی امروز پس از برجام به این نتیجه رسیدند که نباید حتی در مورد هسته ای نیز مذاکره انجام می دادند.

 

حجت الاسلام اکرمی تاکید کرد: امروز بعد از 2 سال عملا به مردم نشان داده شد که مذاکرات 1+5 امریکا حاضر نیست به طور کلی به عهد و پیمان خود وفا کند بلکه بر تحریم نیز می افزاید. بنابراین با صراحت و صداقت می توان اعلام کرد که برجام یک خیز نسبی برای ایران  بود که فضای بین المللی را که علیه ما بودند را به صورت نسبی آرام کند، ولی در بخش های بانکی، صادرات، واردات و .... این اتفاق به صورت خوشایندی پیش نمی رود و می توان گفت که توفیق ما در برجام به صورت نسبی بوده است نه همه جانبه.

 

وی اظهار داشت: ما باید به طور کلی در مقابل با دشمنان نظام مقاومت کنیم تا به اهداف نظام جمهوری اسلامی که بر پایه مقاومت است برسیم. بزرگترین دست آورد برجام این بود که ایران هراسی ای را که امریکا علیه ایران در دنیا بوجود آورده بود را خنثی کنیم.

 

این عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز در پاسخ به این سوال که آیا برجام سایه جنگ را از سر ما برداشته است نیز تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حضور مردم در انتخابات، صحنه ها و خون شهدای مدافع حرم هستند که سایه جنگ را از سر ملت ما برداشت.

 

سید رضا اکرمی در خاتمه تصریح کرد: به طور قطع حمایت و انسجام مردم در مقابل دشمن مهمترین دلیل عقب نشینی دشمن است، و همین موضوع باعث شده است که ایران در کارزار جنگ و خونریزی امن ترین کشور دنیا شناخته شده است. اگر مستشاران ما که با جان خود در عرصه نبرد با داعش هستند نبودند امروز شاهد آن بودیم که اتفاقاتی که برای عراق و سوریه افتاده است برای ما می افتاد. 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x