هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 1 آذر 1396
ساعت 11:02
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 تير 1396 ساعت 15:22 2017-7-16 15:22:32
شناسه خبر : 273456
بررسی پرونده‌های سرقت نشان می‌دهد بیشتر سرقت‌ها به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی از سوی مالباخته‌ها اتفاق می‌افتد.
به گزارش رجانیوز به نقل از جام جم، پلیس همواره به شهروندان توصیه کرده است تا برای ایمن ماندن از نقشه سارقان، تا حد امکان به جای استفاده از وجوه نقد از کارت‌های الکترونیک بانکی، چک‌های تضمینی رمزدار و مسافرتی استفاده کنند و اگر مجبور به حمل پول نقد یا کیف شدند، حتما از کیفی که دسته محکمی دارد، استفاده کنند. هنگام سوار شدن در اتوبوس‌های شهری و تردد در اماکن شلوغ نیز ضروری است به جای گرفتن بند کیف، دهانه آن را بگیرند و تا حد امکان، کیف را مقابل سینه خود نگه دارند.
 
تحقیقات نشان می‌دهد کیف‌قاپ‌ها معمولا در اطراف بانک‌ها، دفترخانه‌ها، بنگاه‌ها، مراکز خرید و نقاط خلوت کمین می‌کنند، بنابراین باید هنگام دریافت و حمل پول در چنین اماکنی مراقبت بیشتری از وسایل خود داشت، حرکات اطرافیان خود مخصوصا موتورسوارها را زیر نظر گرفت و برای حمل پول نقد حتما از خودرو استفاده و از پیاده‌روی پرهیز کرد.
 
شهروندان باید کیف خود را با دستی که مجاور دیوار یا جوی آب است حمل کرده و از حرکت در سطح خیابان جدا خودداری کنند. همچنین هرگز نباید وجوه نقد و اشیای گران‌قیمت را با کیسه‌های نایلونی روشن یا ساک‌های غیراستاندارد حمل کرد. بی‌توجهی به نمایش محتویات داخل کیف نیز یکی از دلایل وقوع سرقت است.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x