هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1397
ساعت 05:19
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 تير 1396 ساعت 13:20 2017-7-16 13:20:39
شناسه خبر : 273450
تا چند روز دیگر فیلمی در سینما های ایران به اکران در می  آید که به لحاظ شوخی های جنسی یک سر و گردن از فیلم های مبتذل چند سال اخیر بالاتر است. با این وجود به نظر می رسد که اداره کل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی اهتمامی به مقابله با اینگونه آثار ندارد.
تا چند روز دیگر فیلمی در سینما های ایران به اکران در می آید که به لحاظ شوخی های جنسی یک سر و گردن از فیلم های مبتذل چند سال اخیر بالاتر است. با این وجود به نظر می رسد که اداره کل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی اهتمامی به مقابله با اینگونه آثار ندارد.
گروه فرهنگی - رجانیوز: در میان فیلم های سینمایی که برای گیشه ساخته می شوند و چندان از ارزش های هنری و سینمایی برخوردار نیستند حد متعارفی از انواع شوخی های مرسوم در عرصه کمدی پذیرفته است و وزارت ارشاد و سایر دستگاه های نظارتی نیز با علم به این مسئله اجازه ی اکران بخش زیادی از این فیلم ها را می دهند. 
 
اگر چه هستند آثاری به مانند «50 کیلو آلبالو» که به واسطه گزارش هایی که به دست مسئولان می رسد سر و صدای بیشتری به راه می اندازند و بحث آن ها به دیدار وزیر ارشاد با مراجع تقلید هم کشیده می شود. 
 
با این وجود به نظر می رسد که در دولت یازدهم و پس از آن در دولت دوازدهم اصرار فراوانی وجود دارد که به آثار مبتذل و قبح شکن مجوز ساخت و سپس اکران داده شود. اتفاقی که بدون شک مسیر را برای سایر مبتذل سازان بی هنر هموار می کند. 
 
شنیده های حاکی از آن است که فیلمی آلوده به حجم فراوانی از شوخی های رکیک جنسی و اشارات و کنایه های مبتذل تا چند روز دیگر در سینماهای کشور اکران خواهد شد. فیلمی که با اختلاف نسبت به سایر آثار مبتذل و کم ارزش چند سال اخیر به لحاظ میزان آلودگی در رتبه ی نخست قرار می گیرد. 
 
به نظر می رسد تا این لحظه نیز وزارت ارشاد و ابراهیم داروغه زاده مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی تا کنون واکنشی به این فیلم نداشته و مخالفتی با اکران آن ندارد. رویکردی که این شائبه را جدی تر می کند که دولت خود نیز موافق برخی از این ساختار شکنی و فتح باب هاست. 
 
بدون شک اکران این فیلم نمی تواند شروع خوبی برای مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در آغاز فعالیتش در این سمت باشد. به نظر می رسد با اکران این فیلم باید منتظر ماه های پر تنشی میان داروغه زاده و همکارانش در سازمان سینمایی با رسانه های و سایر نهاد های نظارتی شاهد باشیم.  
 


x