هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 22 آذر 1396
ساعت 07:08
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 22 تير 1396 ساعت 11:39 2017-7-13 11:39:37
شناسه خبر : 273290
دو حزب تغییر (گوران) و حزب اتحاد اسلامی منطقه کردستان عراق اعلام کردند که همه پرسی استقلال این منطقه از عراق در اولویت قرار ندارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، احزاب مخالف کرد در منطقه کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که اجرای همه پرسی استقلال کردستان در اولویت این احزاب قرار ندارد.
 
به نوشته روزنامه القدس العربی، جنبش تغییر (گوران) و حزب اتحاد اسلامی، دو حزب مخالف در کردستان عراق چهارشنبه اعلام کردند که اولویت در این منطقه کردستان، برگزاری همه پرسی نبوده بلکه اولویت، راه اندازی بی قید و شرط پارلمان این منطقه و حل مشکلات مربوط به عدم پرداخت حقوق کارمندان در محدوده کردستان عراق است.
 
در این بیانیه تأکید شده است:‌ «کسی به تنهایی نمی‌تواند خواست و اراده خود را تحمیل کند تا از همه‌پرسی استقلال به عنوان دستاورد سیاسی یا موضوعی برای چانه زنی استفاده کند.»
 
پارلمان محلی منطقه کردستان چند سال است که فعالیت‌های خود را به تعلیق درآورده است.
 
مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق دیروز در نشست پارلمان اتحاد اروپا در بروکسل مدعی شد که تعطیلی پارلمان و عدم کناره گیری وی از ریاست منطقه کردستان به درخواست نمایندگان پارلمان کردستان بوده است.
 
سایر احزاب کرد طی نشستی که هفته گذشته داشتند، 25 سپتامبر (3 مهر) را تاریخ برگزاری همه پرسی استقلال منطقه کردستان اعلام کردند.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x