هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 29 تير 1396
ساعت 21:05
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 21 تير 1396 ساعت 14:43 2017-7-12 14:43:13
شناسه خبر : 273228
 اولاً قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از آن‌جایی که یک نهاد وابسته به سپاه است، در تحریم جدید آمریکا، به عنوان نهادی که تحریم های گروه های تروریستی بر آنها اعمال خواهد شد، موجب تحریم جدید آمریکا بر حداقل  5 هزار شرکت پیمان‌کار ی، 3 هزار کارمند رسمی آن و 165 هزار نفر کارمند غیر رسمی مرتبط با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاءخواهد شد. این تحریم ها اولا به واسطه دستور اجرایی 13224 آمریکا است و علاوه بر این که خودشان جریمه و تحریم می شوند درلیست تحریمی  SDN List نیز قرار می‌گیرند و کسی حق معامله با آنان ندارد، ثانیاً به موجب قانون تحریمی IFCA 2013 مشمول تحریم‌های ثانویه بانکی شده و از خدمات بانکی مستقیم و غیر مستقیم محروم خواهند شد!
اولاً قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از آن‌جایی که یک نهاد وابسته به سپاه است، در تحریم جدید آمریکا، به عنوان نهادی که تحریم های گروه های تروریستی بر آنها اعمال خواهد شد، موجب تحریم جدید آمریکا بر حداقل 5 هزار شرکت پیمان‌کار ی، 3 هزار کارمند رسمی آن و 165 هزار نفر کارمند غیر رسمی مرتبط با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاءخواهد شد. این تحریم ها اولا به واسطه دستور اجرایی 13224 آمریکا است و علاوه بر این که خودشان جریمه و تحریم می شوند درلیست تحریمی SDN List نیز قرار می‌گیرند و کسی حق معامله با آنان ندارد، ثانیاً به موجب قانون تحریمی IFCA 2013 مشمول تحریم‌های ثانویه بانکی شده و از خدمات بانکی مستقیم و غیر مستقیم محروم خواهند شد!
گروه سیاسی-رجانیوز: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء شب پنجشنبه هفته گذشته – 16 تیر96-  در گفت‌وگوی ویژه خبری حاضر شد و در رابطه با مسائل مختلف اقتصادی سخن گفت. گله‌های بجا و دغدغه‌مندانه سردار عبداللهی بیشتر مورد استقبال رسانه‌ها قرار گرفت اما در این بین بررسی بخش مهمی از صحبت‌های ایشان درباره شرکت‌ها و افراد وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء مغفول باقی ماند.
 
به گزارش رجانیوز سردار عبدالهی در بخشی از صحبت‌های خود گفت:  « قرارگاه خاتم الانبیاء 170 هزار نیروی انسانی دارد که کمتر از دو درصد آنها نیروی رسمی قرارگاه هستند. ....قرارگاه خاتم الانبیاء 5 هزار پیمانکار از بخش خصوصی دارد که با سپاه کار میکند و بهتر از دولت از آنها حمایت می شود.»
 
دربرگرفتن 5 هزار پیمان‌کار و 170 هزار نیروی انسانی در نوع خود شاخصی برای نشان دادن موفقیت و پویایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء است اما سوال اصلی این‌جا است که در صورت تصویب و اجرایی شدن تحریم جدید ایالات متحده آمریکا علیه ایران موسوم به قانون S.722 یا قانون سیدا که نقض صریح قطعنامه 2231 و برجام محسوب می شود، این نیروها به چه سرنوشتی دچار خواهند شد؟
 
در همین زمینه باید اشاره کرد که از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های طرح تحریمی جدید آمریکا قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیستی که تحریم های گروه های تروریستی بر آنها اعمال خواهد شد، می باشد. به عبارت دیگر، سپاه در عمل، به عنوان سازمان‌ تروریستی شناخته می شود. چنان‌که  این طرح رئیس جمهور آمریکا را مکلف کرده است که سپاه را مشمول تحریم‌های دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ قرار دهد. با قرار گرفتن سپاه در این لیست ذیل دستور اجرایی یاد شده، تمامی ارکان و  نیروهای سپاه و نهادهای وابسته به سپاه، در عمل به عنوان گروه تروریستی محسوب خواهند شد.  قسمت خطرناک و نگران‌کننده این است که افراد، نهادها، وزارتخانه ها و بانک ها و ... که دارای ارتباط کاری با سپاه هستند، به موجب قانون جدید و دستور اجرایی ۱۳۲۲۴، باید تحریم شوند و در لیست تحریمی آمریکا که با عنوان SDN List شناخته می‌شود، قرار گیرند.  بدتر آن‌که این طرح را در کنار قانون 2013 IFCA قرار دهید. وقتی یک فرد یا نهاد ایرانی در لیست تحریمی SDN قرار می‌گیرد به موجب قانون تحریمی IFCA 2013 مشمول تحریم‌های ثانویه بانکی می‌شود و هیچ موسسه مالی اجازه ارایه خدمات بانکی مستقیم و یا غیرمستقیم به آن فرد یا نهاد تحریمی را ندارد.
 
با این تفاسیر که به آن اشاره شد اولاً قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از آن‌جایی که یک نهاد وابسته به سپاه است، در قانون جدید آمریکا که نقض صریح قطعنامه 2231 و برجام محسوب می شود،، به عنوان نهادی که تحریم های گروه های تروریستی بر آن اعمال خواهد شد، موجب اعمال تحریم جدید آمریکا، بر حداقل  5 هزار شرکت پیمان‌کار ی، 3 هزار کارمند رسمی آن و 165 هزار نفر کارمند غیر رسمی مرتبط با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاءخواهد شد. این افراد و شرکت ها،  اولا به واسطه دستور اجرایی 13224 آمریکا است و علاوه بر این که خودشان جریمه و تحریم می شوند درلیست تحریمی  SDN List نیز قرار می‌گیرند ، ثانیاً به موجب قانون تحریمی IFCA 2013 مشمول تحریم‌های ثانویه بانکی شده و از خدمات بانکی مستقیم و غیر مستقیم محروم خواهند شدو کسی حق معامله با آنان ندارد!
 
وقوع این اتفاق به معنی واقعی کلمه یعنی قفل شدن اقتصاد کشور خواهد بود چرا که تمام کشور اعم از شرکت ها و وزارتخانه ها و بانک ها و ... که پیش از این مرتبط با سپاه پاسداران بوده است پس از تصویب S.722 در صورت ارتباط با سپاه- نه فقط قرارگاه خاتم که به بخشی از فعالیت آن در بالا اشاره کردیم- گرفتار تحریم‌های آمریکا خواهند شد. لذا تمام بانک و نهادهایی  ایرانی در صورت دادن خدمات و یا مرتبط بودن با این مجموع باید  منتظر تحریم‌های آمریکا باشند. در این صورت یا بانک‌ها و نهادها از ارتباط با سپاه پاسداران خودداری خواهند کرد که این مسئله بخاطر گستردگی آن به معنی قفل شدن اقتصاد تمام کشور است و یا به ارتباط خود ادامه خواهند داد که در این صورت با تحریم‌های آمریکا روبه رو خواهند شد که باز هم یعنی قفل شدن اقتصاد کشور!
 
به همین جهت باید وزارت امور خارجه در اولین فرصت ممکن، از انفعال و بی عملی و از حالت تماشاچی، خارج شده و اقدام‌های موثر، برای جلوگیری از قانون شدن این مصوبه سنا، که نقض صریح بندهای مقدمه، بند 26، 28 و 29 پیوست A قطعنامه 2231 ,و بندهای 3 و 5 پیوست B قطعنامه 2231 و نقض برجام می باشد، را بعمل آوردتا در آینده  کشور در وضعیتی قرار نگیرد که مشکلاتی را برای مردم ایجاد نماید.
 

  

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms