هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 18 تير 1396 ساعت 15:00 2017-7-9 15:00:55
شناسه خبر : 273040
"پرکاری" این روزهای سعید جلیلی مورد توجه برخی رسانه های حامی روحانی قرار گرفته، بگونه ای که اخیرا برخی سایت ها و روزنامه های این جریان با اشاره به "روزه سکوت"، انفعال و بی تحرکی سایر اصولگرایان، اینطور نتیجه گرفته اند: " جلیلی کاندیدای قطعی انتخابات 1400 خواهد بود!"
 
البته این نوع تحلیل، جای تعجب ندارد. سالهاست فرهنگ سیاسی کشورمان بگونه ای است که اگر کسی کمی فعالیتش زیاد باشد، معمولا در انتخابات نیز شرکت می کند و به اصطلاح «همه کارهایش انتخاباتی است»؛ اما تحولات چند سال گذشته به خوبی نشان داد در این میان استثنائاتی نیز وجود دارند و از همان سال 92 که بسیاری از اصولگرایان سکوت کردند و تا نزدیک های سال 96 کم کم پا به عرصه گذاشتند، جلیلی دانشگاه به دانشگاه، شهر به شهر، روستا به روستا و مسجد به مسجد رفت تا از «گفتمان انقلاب اسلامی» بگوید. در همان برهه خیلی ها او را متهم کردند که همه کارهایش نمایشی است و مگر می شود کسی این همه سفر  و سخنرانی برود ولی در انتخابات حاضر نشود؟ اما گذر زمان ثابت کرد می شود؛ و از آن مهم تر می شود کسی در انتخابات شرکت نکند و کاندیدا هم نباشد اما در همان بازه تبلیغی یک ماهه از برخی کاندیداهای انتخابات بیشتر فعال باشد، بیشتر سفر کند، بیشتر سخنرانی کند و در یک کلمه ظهور و بروز بیشتری داشته باشد.
 
حالا که انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری نیز به اتمام رسیده، حجم اخباری که از او و فعالیت هایش منتشر می شود از برخی مسئولان رسمی و دولتی نیز بیشتر است. نشست های مستمرش درباره دولت سایه ادامه دارد، همزمان از مباحث نظری غافل نیست و کلاس های تفسیر قرآنش برپاست و ده ها جلسه ریز و درشت تخصصی و غیر تخصصی با کارشناسان، اقشار و افراد مختلف در حوزه های گوناگون دارد که تنها بخشهایی از آن رسانه ای می شود.
 
اما چرا باز هم می گویند او کاندیدای 1400 است؟ وقتی حجم فعالیت های قبل و بعد انتخابات او فرقی نکرده، چرا میخواهند القا کنند جلیلی حتما 1400 کاندیدا خواهد شد؟ یک دلیل بیشتر ندارد؛ میخواهند با برچسب «انتخابات» اثرگذاری او را به حاشیه ببرند. جریان غربگرا امروز با فرد و جریان انقلابی مواجه است که شب و روزش را برای انقلاب و آنچه بدان معتقد است گذاشته و از برجام تا IPC، ریزگردها، FATF، بانکداری، صنعت، فضای مجازی، فرهنگ و.... حرف و تیم تخصصی دارد؛ حرفهایی که بسیاری اش اگر به گوش مخاطب عادی برسد نگاهش به خیلی از معادلات تغییر خواهد کرد و در این میان چه اولویتی بالاتر از اینکه از حالا جلیلی را با برچسب «انتخابات» برای 1400 درگیر حاشیه و فرعیات کنند؟ اگر چه اساسا آمدن یا نیامدن او تابعی از پروپاگاندای رسانه ها نیست، تابعی از تکلیف اوست.
 
طی روزهای آینده اخبار ببیشتری از جلیلی منتشر خواهد شد و هجمه ها به او بیشتر؛ اما کمتر کسی وارد «محتوای» بحث های تخصصی او خواهد شد...


دیدگاه کاربران

جلیلی رزمنده است وهمیشه می رزمد نه برای انتخابات

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x