هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1396
ساعت 01:16
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 تير 1396 ساعت 12:40 2017-7-5 12:40:56
شناسه خبر : 272840
تابستان علاوه بر فصل هندوانه بودنش به فصل نقل و انتقالات هم معروف است. از فوتبالیستش گرفته تا اجاره نشین، در به در دنبال جایی هستند که خود را جا کنند! فوتبالیست که می¬داند با کی طرف است. یک نفر می¬اید و پولی میگیرد و در جایی جایش می¬کند. اما اجاره نشین تکلیفش معلوم نیست یعنی کسی هم نیست که تکلیفش را روشن کند. چند روز پیش رییس کمیسیون عمران مجلس از افزایش اجاره بها در بعضی نقاط تا 45 درصد گفت و رییس مشاوران املاک در اقدامی منکر گونه،  45 درصد را به 10 درصد کاهش داد. در این وضعیت که اختلاف آمار مسئولان از اختلاف کیفیت بازیکنان و پولی که میگیرند هم بیشتر است، نبود ارگانی که یکسان سازی این آمارها را بر عهده بگیرد به شدت احساس میشود.
ما که چند سالی است عادت به فرض کردن کرده¬ایم، برای اینکه ماجرا بیخ پیدا نکند فرض میکنیم چنین ارگانی وجود دارد و برای اینکه دلی رنجیده نشود و اشکی جاری، وسط آمار این دو مسئول را تایید کرده است. یعنی اجاره بها حداقل 25 درصد افزایش داشته است. اما این ارگان هم فقط به فکر بیخ پیدا نکردن قضیه است و گرنه وقتی مسکن مثل چهار پا در رکود گیر کرده، اجاره بها هم نباید با دیمی بازی از آن سبقت بگیرد. اصلا همان بهتر که چنین ارگانی وجود ندارد و به دیمی بازیهای این روزها اضافه نمیکند! احتمالا این دیمی بازی، همان طرح بی پدر و مادر موج است که گاهی برای تکان دادن آن را در بازار می¬بینیم. برای عبور سالم از این فصل و موجش چند پیشنهاد داریم البته باز هم فرض میکنیم این پیشنهادها جواب میدهند:
 
1.قبل از رسیدن فصل نقل و انتقالات "چک آپ" کامل فراموش نشود. هنوز هم دیر نشده، حتی شده وام بگیرید و چکاپ را انجام دهید تا وقتی از موج خبر دار شدید دچار مشکلات جسمانی نشوید!
 
2.سعی کنید به این سوال که "اجاره بها زیاد است یا من خیلی فقیرم؟!" جواب ندهید و پایتان را به اندازه پول پیشتان دراز کنید! چون اگر جوابی هم برایش پیدا کنید به شما خانه نمیدهند و فقط وقتتان را تلف کرده¬اید.
 
3.در جواب سوال مشاور املاک که "چقدر پول دارید؟!" سکوت کنید. اگر جواب بدهید ممکن است با نگاه پوآرویی مشاور املاک رو به رو شده و گذشته¬تان را برای پیدا کردن جرمی شخم بزنید!
 
4.قبل از اینکه در جواب افزایش اجاره بها به صاحبخانه بگویید:« برو بابا مگه کاخ گلستانه؟!»  از اجاره نشینهای دیگر هم خبر بگیرید. شاید صاحبخانه¬تان منصف از آب درامد. در اینصورت با ساخت "فن پیج" و گذاشتن پستهای تقدیر و تشکر جای خود را محکم کنید.
 
5.فرض کنیم به صاحبخانه گفته¬اید:« برو بابا مگه کاخ گلستانه؟!» و دیگر راه بازگشت ندارید، در اینصورت کفش آهنی و آذوقه کافی برای زیر و رو کردن شهر فراموش نشود.
 
همان چند روز پیش رییس کمسیون عمران مجلس گفتند که 500 هزار واحد خالی در بالا شهر تهران داریم که مالیات نمیدهند و دولت کاری به کارشان ندارد!!! حال بیایید آخرین فرضمان این باشد که دولت این مالیاتها را گرفته و فکری به حال اجاره نشینها کرده است. اگر این فرض به واقعیت تبدیل شود، تابستان همان فصل هندوانه خواهد ماند. اما شما بیخیال فرض شده و حساب کالریهایی که برای این فرضها سوزانده¬اید را از پول پیشتان کم کنید و بعد با کفش آهنی به زیر رو کردن شهر بپردازید.


دیدگاه کاربران

آفرین بر هنرمندان که این گونه طنازانه مشکلات را به نقد می کشند. نثر بسیار زیبایی بود. نویسنده ممنونیم.

خدا به داد اجاره نشین ها برسه واقعا

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x