هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 27 دى 1397
ساعت 20:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 13 تير 1396 ساعت 11:33 2017-7-4 11:33:34
شناسه خبر : 272764
انتظار برای ساخت و تکمیل مرکز قلب و عروق در آمل طولانی شده و هنوز این وعده محقق نشده است.
انتظار برای ساخت و تکمیل مرکز قلب و عروق در آمل طولانی شده و هنوز این وعده محقق نشده است.
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر  بیمارستان امام خمینی (ره) آمل بعد از یک دهه تلاش مسئولان شهرستان در اردیبهشت ۹۵ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد و قرار بود مرکز قلب و عروق نیز در آن احداث شود که هنوز این وعده عملیاتی نشده است.
 
این بیمارستان در ورودی شهر آمل از سمت تهران در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و در ساختمان ۱۸ هزار مترمربع در چهار طبقه با ۱۶۰ تخت مصوب و ۲۱۷ تخت موجود بااعتباری بالغ‌بر ۴۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان چهارمین بیمارستان دولتی پس از بیمارستان‌های ۱۷ شهریور، امام رضا و امام علی در آمل به بهره‌برداری رسید.
 
بیمارستان امام خمینی (ره) که از افتتاح آن بیشتر از ۱۴ ماه می‌گذرد از تمام ظرفیت‌های خود استفاده نمی‌کند و درب نیمی از ساختمان این مجموعه بسته است.
 
برخی کارشناسان، عدم تکمیل کامل بخش‌های بیمارستان را وجودسه  بیمارستان دولتی دیگر در شهرستان می‌دانند و معتقدند اگر این بیمارستان کامل تجهیز شود یکی از بیمارستان‌های دولتی در شهرستان تعطیل خواهد شد.
 
ابهام در بهره برداری از مرکز قلب و عروق بیمارستان امام
 
این بیمارستان هم‌اکنون در بخش‌های سی‌تی‌اسکن، درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی، رادیولوژی، سونوگرافی، آزمایشگاه، بستری داخلی، جراحی، اتاق عمل و ای سی یو در حال فعالیت است.
 
قرار بود بخش قلب بیمارستان آمل تا آبان ماه سال قبل افتتاح شود و تجهیزات موردنیاز برای انجام عمل قلب باز و تشخیص‌های پیشرفته آنژیوگرافی در بیمارستان امام آمل خریداری‌شده است.
 
قاسم جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تجهیزات درمانی در بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی امام آمل نصب و راه‌اندازی شده است، گفت: با ارتقاء و راه‌اندازی این بیمارستان به‌عنوان مرکز تخصصی قلب و عروق، امکان سرویس‌دهی به بیماران ارجاعی از غرب و شهرهای مرکزی مازندران فراهم شود.
 
 
 
اما پس از گذشت ۱۰ ماه از وعده رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران این مهم محقق نشد، حمزه قاسمی رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به راه اندازه بخش قلب و عروق در بیمارستان امام آمل بیان کرد: پیگیر این مهم هستیم و راه‌اندازی این بخش در بیمارستان زمان می‌خواهد.
 
عزت‌الله یوسفیان ملأ نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر از دریافت مجوز عمل قلب باز در بیمارستان امام رضا (ع) آمل خبرداد و افزود: اکنون درمان بیماری قلب در این بیمارستان انجام می‌شود و درمان این مهم در دو بیمارستان ممکن نیست.
 
یوسفیان ملأ با اشاره به اینکه مسئولان دانشگاه باید بپذیرند که در یک مکان انجام شود، افزود: با تأسیس دانشکده پزشکی در شهرستان آمل و تحویل آن به دانشگاه علوم پزشکی مازندران، درمان بیماری قلب در بیمارستان امام خمینی (ره) راه‌اندازی می‌شود.
 
وی ادامه داد: با انتخاب دانشگاه علوم پزشکی مازندران بین سه بیمارستان قدیمی, یکی از بیمارستان‌های آمل دانشکده پزشکی متصل خواهد شد.
 
واقع شدن آمل در نزدیکی پایتخت و محور ترانزیتی هراز، افزایش شمار مسافران و شمار زیاد جمعیت لزوم تکمیل مرکز قلب و عروق در شهرستان الزامی به نظر می رسد و شهروندان همچنان چشم به دولت تدبیر و امید دوخته اند تا این وعده را محقق کند.


x