هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 05:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت 17:51
دوشنبه 1 خرداد 1396 17:38 ساعت
2017-5-22 17:51:15
شناسه خبر : 271151
بلافاصله بعد از پیروزی مجدد اعتدالیون در ایران، ترامپ رییس جمهور آمریکا در نشست سران آمریکایی-اسلامی(عرب!) در عربستان، جمهوری اسلامی ایران را مسئول بی ثباتی منطقه خواند و منشاء تروریسم و ادامه آن را بر گردن اسلام و مشخصا ایرانی ها انداخت. همچنین روحانی را به متوقف کردن کامل برنامه های موشکی هشدار داده و به نوعی تهدید کردند.
 
و اما چند نکته در این ارتباط:
1.علی رغم نشان دادن چراغ سبزهای دولت حسن روحانی و پیاده نمودن دیپلماسی ملتمسانه و لبخند طی این چهار سال به طرف غربی و همچنین دادن آخرین گرا به آمریکایی ها در مناظره های چند هفته پیش ریاست جمهوری، که روحانی گفت: در زمان اجرای برجام شما آمدید(سپاه) شهر موشکی را نشان دادید وترساندن مردم از سایه جنگ!...
موضع آمریکایی ها نه تنها ملایم تر نشده بلکه تندخو تر و جسورانه تر ایران را متهم به خشونت طلبی و تروریسم پروری و همچنین توقف کامل فعالیت های موشکی می کنند.
2. دولتمردان اعتدال چه بخواهند باور کنند و چه نخواهند باور کنند، این واقعیت وجود دارد که تلاش شبانه روزی! برای آوردن لبخند بر لبان دولتمردان آمریکایی نه تنها باعث دوستی آمریکا با ایرانی ها یا همان به قول دولتی ها آشتی با دنیا و با زبان تکریم با ایرانی ها صحبت کردن و ... نشد، که این رویه ما را و مشخصا آمریکا دوستان را از نگاه به واقعیت آمریکا و جهان غرب دورتر می کند.
3. گذشته از نوع تعامل دولت حسن روحانی با دنیا، که قطعا نشان دهنده این است که آن ها نه تنها رویکرد واقع بینانه ای در تعامل با جهانیان ندارند، بلکه باید اسم دیپلمات را هم از روی خود بردارند. چرا که اگر کسی بدون در نظر گرفتن واقعیت دشمنی ها(عموما ایدئولوژیک) و دوستی ها در دنیا، برود و پای میز مذاکره بنشیند قطعا به درستی دروس و فنون دیپلماسی را هم هضم نکرده است.
4. آمریکایی ها بدون توجه به اینکه حزب دموکرات در راس قدرتشان باشد یا جمهوری خواه، اوباما باشد،بوش باشد یا ترامپ، همواره در ایران ستیزی و ایران هراسی شان باهم اتفاق نظر دارند. نکته ای که ما در ایران دقیقا عکس آن را شاهدیم و در آمریکاستیزی و استکبار ستیزی مان با توجه به تحول در قدرت سیاسی کشور و روی کارآمدن احمدی نژادها و روحانی ها، این اتحاد را نداریم.
5. و اما در آخر به قول شهید مظلوم بهشتی باید گفت:
"آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر"
 
 
*کارشناس ارشد روابط بین الملل