هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1397
ساعت 07:33
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 29 ارديبهشت 1396 ساعت 17:35 2017-5-19 17:35:23
شناسه خبر : 271007
رئیس ستاد هیات نظارت بر انتخابات خارج از کشور گفت: از نظر قانونی کسی حق ندارد قبل از اعلام رسمی نتایج انتخابات به انتشار اخبار خلاف واقع بپردازذ.
حسن قشقاوی رئیس ستاد هیات نظارت بر انتخابات خارج از کشور ، با اشاره به آمار و ارقامی که در برخی از کانال‌های خبری درباره اعلام نتایج صندوق‌های اخذ رأی در خارج از کشور منتشر شده است، بیان داشت: آمار صندوق‌های اخذ رای خارج کشور در ابتدا باید به وزارت کشور اعلام شود اما متاسفانه شاهدیم برخی از افراد از ظن خود آمار و اخباری را منتشر می‌کنند.
 
معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت خارجه با بیان اینکه اول باید رای‌گیری در همه شعب تمام شود و پس از آن هم شمارش آراء که خود پروسه ای زمان بر است به پایان برسد تا ما بتوانیم آمار رسمی انتخابات را به وزارت کشور اعلام کنیم، افزود: قانونا کسی حق ندارد قبل از اعلام رسمی آمار به انتشار اینگونه اخبار و آمار خلاف بپردازد.
 
وی تاکید کرد: همکاران ما اکنون در تمامی شعب و نمایندگی‌های اخذ رای در حال شمارش آرا هستند و هر موقع تمام شود، نتایج را اعلام می‌کنیم.
 
قشقاوی با اشاره به روند برگزاری انتخابات در خارج از کشور نیز خاطرنشان کرد: روند بسیار خوبی را شاهد بودیم و فکر می‌کنیم مشارکت در اکثر شعب و نمایندگی‌ها بیش از دو برابر بوده است. علاوه بر این با توجه به تمهیداتی هم که در نظر گرفتیم فضای امنی بر تمامی شعب اخذ رای حاکم است و انتخابات به خوبی در حال برگزاری است.
منبع: باشگاه خبرنگاران


x