هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 بهمن 1396
ساعت 11:38
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396 ساعت 17:57 2017-5-18 17:57:23
شناسه خبر : 270986
سعید جلیلی در جمع پرشور مردم جهرم حاضر شد و گفت: امروز بعد 4 سال از آغاز به کار دولت یازدهم باید مشخص شود چه میزان توانسته ایم به وضع مطلوب نزدیک شویم؟
سعید جلیلی در جمع پرشور مردم جهرم حاضر شد و گفت: امروز بعد 4 سال از آغاز به کار دولت یازدهم باید مشخص شود چه میزان توانسته ایم به وضع مطلوب نزدیک شویم؟
رجانیوز - گروه سیاسی: نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه 6 قدرت جهان نه در سال 92 بلکه در سال 87 پای میز مذاکره با ایران آمدند و تا سال 92 نیز پله پله نسبت به خواسته هایشان نسبت به سال 87 عقب نشینی کردند، گفت: امروز برخی دچار آلزایمر سیاسی شده اند و حقایق را وارونه بیان می کنند.
 
به گزارش رجانیوز، جلیلی ادامه داد: علیرغم همه عقب نشینی ها در موضوع هسته ای امروز دشمن بازهم سخن از تحریم های جدید می زند اما برخی می گویند به ما رای دهید که تحریمهای غیر هسته ای را برداریم! شما ابتدا بگویید که سرنوشت تحریمهای هسته ای چه شد؟ بگویید به جای بتون ریختن در تاسیسات هسته ای کشور چه به دست آورده اید؟ تحریمهای شورای امنیت که قرار بود لغو شود چه شد؟ طبق بند ۳۷ برجام اگر ایران از طرف مقابل به خاطر عمل نکردن به تعهداتش به شورای امنیت شکایت کند، ظرف ۳۰ روز تمام قطعنامه های قبلی علیه خود ایران بر میگردد!
 
جلیلی افزود: چرا وقتی به گفته خودتان آمریکا برجام را نقض کرد شما نتوانستید به شورای امنیت شکایت کنید؟ چون این بند در برجام وجود دارد! چرا واقعیتها را به مردم نمیگویید؟
 
وی گفت: مگر تحریم چرخه دلار به بهانه هسته ای و بعد از قطعنامه ۱۸۰۳ وضع نشد؟ پس چرا امروز این تحریم هنوز وجود دارد؟ مگر قرار نبود تحریمهای هسته ای لغو شود؟ آیا  یک شهروند ایرانی در هر جای دنیا یا حتی سفارتخانه های ما امروز میتوانند حساب دلاری بازکنند؟
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش گفت: خود مسئولان می گویند  برای اتمام پروژه های ناتمام 400 هزار میلیارد تومان نیاز است و امروز باید بگویید با 20 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی که آن را هم برای اولین بار امسال اختصاص دادید، 20 سال دیگر اتمام این پروژه ها طول خواهد کشید؟ این در حالی است که در این 3 سال بیش از 700 هزار میلیارد تومان خلق نقدینگی شده ولی مشخص نیست این پول کجاست و دقیقا چه مشکلی از کشور را حل کرده است؟
 
جلیلی گفت: شما که مدعی حقوق شهروندی هستید مگر داشتن مسکن جزو حقوق مردم و تامین آن جزو وظایف دولت نیست؟ در این 4 سال برای حل مشکل مسکن مردم چه کردید؟ اگر مسکن مهر مشکلی داشت مشکلش را برطرف می کردید نه اینکه صورت مساله را پاک کنید.
 
وی افزود: با نگاه تنگ نظرانه و محدود شما نمیتوان مشکلات را حل کرد و  اگر کسی کل ایران را فقط نیاوران وکل جهان را فقط امریکا و دو سه کشور خاص دیگر بداند معلوم است که مشکلات بیشتر هم خواهد شد.
 
جلیلی در پایان گفت: اگر قرار است دنیا با ایران با زبان تکریم صحبت کند لازمه اش این است که ابتدا خود مسئولان با مردم با زبان تحقیر سخن نگویند نه اینکه گفته شود حد مردم ایران ساخت آبگوشت است و باید برای حل مشکلات از خارج مدیر وارد کنیم!
 
در این 4 سال فاصله طبقاتی افزایش یافت
 
سعید جلیلی همچنین در جمع پرشور مردم استهبان گفت: 4 سال قبل در پاسخ به سوالات مردم وعده های مختلفی داده شد و امروز باید مشخص شود سرانجام آنها چه شده است؟ 
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: تا قبل از توافق می گفتند هر روز تاخیر در اجرای برجام 170 میلیون دلار برای کشور ضرر دارد و حالا با گذشت یک سال و نیم از اجرای برجام باید پاسخ داده شود که 100 میلیارد دلار عایدی ناشی از این توافق کجا رفته است؟
 
وی ادامه داد: در این 4 سال در کدام زمینه موفق بودید؟ در بحث عدالت اجتماعی نیز امروز به استناد آمارهای رسمی ضریب جینی از 36 به 42 رسیده و شکاف طبقاتی افزایش یافته است.
 
 
جلیلی با بیان اینکه باید گزارش دهید در روابط خارجی چه مشکلی از مردم را حل کردید؟ گفت: حجم مبادلات مالی کشورهای همسایه ایران سالانه 2300 میلیارد دلار است اما سهم ایران در این باره چقدر است؟
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: دائما از شادی و نشاط جوانان حرف می زنند اما بر اساس آمارها شاخص های این مساله کاهش پیدا کرده بگونه ای که رتبه المپیک ایران از 17 به 25 نزول کرد.
 
میخواهند  کشور را به 140 سال قبل در دوره قاجار برگردند که به طرف خارجی امید داشت
 
جلیلی همچنین در جمع پرشور مردم فسا حاضر شد و گفت:  ابتدا گفتند برجام آفتاب تابان و بعد گفتند ابر شتابان است، حالا می گویند باغی است که هنوز گلابی های آن نرسیده است!
 
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: باید گزارش دهید در این 4 سال از کدام ظرفیت های ملت توانستید استفاده کنید؛ بخش های مختلف کشور در این مدت معطل ماند نگاه به خارجی ها شد و فرصت های بسیار از دست رفت.
 
وی ادامه داد: این ملت همانطور که حماسه های متعدد آفرید و کارهای بزرگ انجام داد هنوز هم آماده خلق حماسه است اما شما نمی توانید!
 
جلیلی گفت: امروز باید گزارش عملکرد بدهید تا مردم بر اساس تجربه 4 سال گذشته تصمیم بگیرند نه بر اساس تهدیدهای موهوم در آینده!
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اگر شما توانمند بودید و بلد بودید برای حل مشکلات مردم اقدامی انجام دهید در این 4 سال انجام می دادید نه اینکه بعد از این همه مدت دستاوردتان این باشد که اگر رقیب ما پیروز شود در در پیاده روها دیوار می کشد! این حرف بی احترامی به مردم نیست؟
 
وی ادامه داد: میگویند به عقب بر نمیگردیم اما در عمل میخواهند به 140 سال قبل در دوره قاجار برگردند که به طرف خارجی امید داشت.
 
جلیلی تاکید کرد: شعار ملت ما استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود و کسانی که آزادی ملت را محدود به اجازه دشمن کرده اند نمی توانند امروز مدعی آزادی باشند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امینت ملی گفت: میگویند اگر ما نباشیم جنگ می شود! مگر چه نسبتی با دشمن دارید که اگر نباشید جنگ می شود؟ اتفاقا امنیت کشور را تفکر انقلابی و مدافعان حرم تامین کرده اند؛ آن وقت عده ای امروز با وقاحت میگویند به این شهدای بزرگوار جسارت می کنند! 
 
جلیلی در پایان تاکید کرد: در مناظره های تلوزیونی با افتخار می گویند که برای حل بحران سوریه از ایران خواسته شده تا در مذاکرات شرکت کند اما از سوی دیگر هوادارانشان به منبع اصلی این قدرت؛ یعنی مدافعان حرم را بی شرمانه زیر سوال میبرند!
 
در عمل تبدیل به گازانبر تهدیدات دشمن برای فشار بیشتر بر مردم شده اید!
 
سعید جلیلی سپس در جمع پرشور مردم سروستان حاضر شد و گفت: چرا باید امروز یک نفر به راحتی بتواند 1000 میلیارد تومان وام بگیرد ولی مردم عادی نتوانند یک وام پنج میلیونی دریافت کنند؟
 
نماینده مقام معطم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: گفتند حتی مشکل آب خوردن مردم نیز باید بواسطه توافق با امریکا حل شود! این حرف جز گستاخ و جری تر شدن دشمن چه فایده ای داشت؟
 
 
جلیلی ادامه داد: امروز چه کسی جز شما تهدیدات دشمن را معتبر نشان میدهد؟ در عمل تبدیل به گازانبر تهدیدات دشمن برای فشار بیشتر بر مردم و کشور شده اید!
 
وی افزود: امروز حرفهای شما جز اینکه به مذاق دشمن خوش بیاید و آنها را به فشار و تحریم بیشتر علیه کشور تشویق کند چه سودی دارد؟
 
جلیلی در پایان تاکید کرد: اگر اگر امروز میگوییم آقای رییسی اصلح است به این خاطر است که به نجومی بگیران لقب ذخیره نظام را نمیدهد و با آنها برخورد خواهد کرد.
 
مدعی آزادی هستند ولی با تهدید از حمله دشمن می خواهند مردم به زور به آنها رای دهند!
 
وی در پایان در جمع پرشور مردم مرودشت حاضر شد و با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت گفت: چرا توان و ظرفیت داخلی را برای اداره کشور نادیده گرفتید؟ وقتی قرارداد ترجیحی با ترکیه منعقد می شود معلوم است که تولید داخلی و اقتصاد کشور تضعیف خواهد شد.
 
وی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده توسط مسئولان دولت فعلی سالانه حداقل ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود! چرا؟ وقتی خود دولت می‌گوید کارت سوخت لازم نیست، طرح شبنم متوقف شود، کد رهگیری چرا باشد و تمام زمینه‌های شفافیت از بین می‌رود طبیعی است که قاچاق کالا نیز افزوده شود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: کارت سوخت برای هرکس بد باشد و ضرر داشته باشد برای وزیر نفت که دیگر ضرر ندارد! زیرا با مشخص شدن دقیق آمار سوخت، بهتر میشد آن را مدیریت کرد اما چرا اینقدر برای حذف آن اصرار شد؟ چرا زیرساختهای شفافیت را از بین بردند؟
 
 
جلیلی خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب «فضای آزادی را جمهوری اسلامی به ما داد» اما حالا برخی این موضوع را فراموش کرده و ژست اپوزیسیون می گیرند!
 
وی افزود: کسانی که امروز می گویند اگر به ما رای ندهید جنگ می شود! یعنی دارند مردم را به رای دادن به خود مجبور می کنند و بعد همین افراد مدعی آزادی هستند.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تصریح کرد: در ایام انتخابات همه ما باید به مثابه یک ستاد باشیم بگونه ای که در حد توان با هر کسی که قصد رای دادن دارد ارتباط بگیریم و درباره آنچه روز جمعه باید تصمیم گیری شود صحبت کنیم.


کلیدواژه ها »

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x