هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 5 خرداد 1397
ساعت 09:08
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت 18:49 2017-5-17 18:49:22
شناسه خبر : 270962
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: میگویند ای مردم! با انتخاب خودتان نشان بدهید میخواهید در 4 سال کشور پل ساخته شود یا پل؟!  پل را شما زدید یا امام و شهدا که ما را از گذشته ننگین به آینده رهنمون کردند؟  اتفاقا شما دارید پل ها را خراب میکنید و کشور را عقب میبرید!
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: میگویند ای مردم! با انتخاب خودتان نشان بدهید میخواهید در 4 سال کشور پل ساخته شود یا پل؟! پل را شما زدید یا امام و شهدا که ما را از گذشته ننگین به آینده رهنمون کردند؟ اتفاقا شما دارید پل ها را خراب میکنید و کشور را عقب میبرید!
گروه سیاسی- رجانیوز: سعید جلیلی در جمع پرشور بندرعباس حاضر شد و در پاسخ به اظهارات رییس جمهور که گفته بود «آن زمانی که نتوانستیم از حقوق ملت ایران به خوبی دفاع کنیم، ایران را در حصر و محاصره قرار دادیم.» بیان داشت: امروز خود ملت باید قضاوت کند که در چه دوره ای حقوق شان در حصر قرار گرفت؟ در سالهای 82 تا 84 جز تعلیق توان هسته ای کشور چه بدست آمد؟ در سالهای 92 تا امروز نیز جز بتون ریختن در حاصل کار دانشمندان هسته ای چه چیزی بدست آوردید؟
 
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان افزود: در راکتور اراک بتن ریختند، 10 هزار کیلو مواد را به خارج فرستادند و چند هزار سانتریفیوژ را از چرخه خارج کردند و حالا می‌گویند آمریکا به روح برجام که هیچ به متن برجام هم پای بند نیست!
 
جلیلی در ادامه با بیان اینکه تفکر انقلابی در همه این سالها باعث دوری جنگ از کشور شد، افزود: همین تفکر باعث شد تا دشمنان ما خودشان اعتراف کنند 5 سال در سوریه هر چه داشتیم بکار گرفتیم اما نتوانستیم موفق شویم چون ایران در آنجا حضور داشت اما حالا عده ای با کمال جسارت و وقاحت میگویند چرا در سوریه حضور نظامی داریم؟!
 
وی خاطرنشان کرد: اتفاقا تمام تفکر شما ارتجاع و بازگشت به عقب است چون می خواهید با اتکا به امریکا کشور را به عقب برگردانید!
 
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: میگویند ای مردم! با انتخاب خودتان نشان بدهید میخواهید در 4 سال کشور پل ساخته شود یا پل؟!  پل را شما زدید یا امام و شهدا که ما را از گذشته ننگین به آینده رهنمون کردند؟  اتفاقا شما دارید پل ها را خراب میکنید و کشور را عقب میبرید!
 
جلیلی افزود: مگر شما چه نسبتی با دشمن دارید که رای مردم را محدود  به جنگ و سرنیزه امریکا میکنید و می گویید اگر ما نباشیم جنگ می شود؟
این موجب شرمساری است که به زور سرنیزه امریکا می خواهید برای خودتان رای جمع کنید! آن هم امریکایی که خودش میگوید امکان جنگ با ایران را نداشتیم؛ لذا طبیعی است که امروز هم از توان دفاعی و اقتدار کشور  ناراحت شوید و نمایش شهرهای موشکی ایران را خنجر از پشت برای خودتان بدانید!
 
وی گفت: امروز می گویند عده ای میخواهند فقط با ونزوئلا رابطه داشته باشند! ملت باید قضاوت کند که اتفاقا امروز که مدعی بودند در روابط خارجی و دیپلماسی تبحر دارند، چرخ کارخانه های کشور بهتر چرخید یا در دولت قبل که به خاطر دیپلماسی فعال توانستیم خط تولید سمند و پراید در آنجا راه بیندازیم و آنقدر تراکتور به ونزوئلا صادر کنیم که در این کشور ایران را به تراکتور می شناختند؟
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:  اگر ونزوئلا بد بود و رابطه با آن برای کشور ضرر داشت پس بسیاری از وزرای دولت فعلی آنجا چه می کردند؟ شرکت احداث صنعت و خانه ایرانیان برای کدام یک از آقایان بود؟ چطور بازار ونزوئلا برای منافع شخصی تان خوب بود ولی برای ملت بد بود؟ 
 
جلیلی گفت: میگویند اگر می خواهید در آینده کشور صادرات داشته باشد به ما رای دهید و اگر میخواهید واردات داشته باشیم به رقبای ما رای دهید! اتفاقا امروز گزارش دهید در این 4 سال چه کردید؟ 4 سال کشور را معطل کردید؛ ابتدا گفتید مشکلات بعد توافق ژنو خوب می شود، بعد همه چیز را به توافق لوزان حواله دادید، بعد توافق وین (برجام) و بعد از آن هم اجرای برجام! اما امروز بگویید نتیجه این 4 سال چه شد؟
 
وی گفت: میگویند به ما رای دهید که تحریمهای غیر هسته ای را برداریم! شما ابتدا بگویید که سرنوشت تحریمهای هسته ای چه شد؟ بگویید به جای بتون ریختن در تاسیسات هسته ای کشور چه به دست آورده اید؟ تحریمهای شورای امنیت که قرار بود لغو شود چه شد؟ طبق بند ۳۷ برجام اگر ایران از طرف مقابل به خاطر عمل نکردن به تعهداتش شکایت کند، ظرف ۳۰ روز تمام قطعنامه های قبلی علیه خود ایران بر میگردد!
 
جلیلی افزود: چرا وقتی به گفته خودتان آمریکا برجام را نقض کرد شما نتوانستید شکایت کنید؟ چون این بند در برجام وجود دارد! چرا واقعیتها را به مردم نمیگویید؟
 
وی ادامه داد: مگر تحریم چرخه دلار به بهانه هسته ای و بعد از قطعنامه ۱۸۰۳ وضع نشد؟ پس چرا امروز این تحریم هنوز وجود دارد؟ مگر قرار نبود تحریمهای هسته ای لغو شود؟ آیا سفارتخانه های ما میتوانند حساب دلاری بازکنند؟ آیا یک شهروند ایرانی در هرجای دنیا امروز می تواند یک حساب دلاری باز کند؟ اینطور مدعی هستید تحریم ها لغو شده؟
 
جلیلی در پایان گفت: با استناد به آمار خودتان مشخص است که از چرخش چرخ انقلاب آنطور که شایسته مردم و کشور است عاجز و ناتوانید.
 
سعید جلیلی هم چنین در جمع مردم میناب نیز گفت: برای حل مشکلات مردم باید سازو کار دولت و ساختار اداری کشور تغییر کند و ادارات به دنبال مردم بروند نه اینکه مردم دنبال مسئولان و ادارات بروند و آخر هم نتیجه نگیرند!
 
وی که در جمع حامیان حجه الاسلام رییسی در شهر میناب استان هرمزگان حاضر شده بود با انتقاد از افزایش هزینه های دولت یازدهم گفت: در سال 91  کل هزینه های دولت نزدیک به 89 هزار میلیارد تومان بوده که این رقم در امسال به بیش از 220 هزار میلیارد تومان رسیده و خود مسئولان اعلام کرده اند از این مقدار فقط 10 درصد آن خرج کارهای عمرانی خواهد شد!
 
جلیلی افزود: این حجم از پول کجا رفته و چرا خودش را در زندگی مردم نشان نمی دهد؟ وقتی از این حجم پول فقط 10 درصد آن برای کارهای عمرانی است و بقیه صرف هزینه های جاری می شود مشخص است که مشکل بیکاری نیز حل نخواهد شد.
 
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب چند سال قبل فرمودند گاهی یک انتخاب نه تا 4 سال بلکه تا 40 سال آینده کشور را نیز تحت تاثیر قرار می دهد؛ لذا باید با نهایت آگاهی و دقت روز جمعه رییس جمهور آینده را انتخاب کنیم.
 
وی با انتقاد از طرح مباحث موهوم توسط روحانی در روزهای گذشت افزود: چه کسی می خواهد دیوار بکشد؟ امروز واقعا رقبای شما می خواهد در پیاده رو های میناب بین زن و مرد دیوارکشی کنند؟ واقعا این حرفها را کسی باور می کند؟ شان مردم ما این حرفهاست؟ اندکی برای ملت شعور قائل شوید! اتفاقا شما با طرح این مباحث سطحی می خواهید بین کارنامه ضعیف تان و 4 سال آینده دیوار کشی کنید تا مردم بر اساس تجربه 4 سال گذشته انتخاب نکنند!


x