هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 مرداد 1396
ساعت 18:55
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت 13:07 2017-5-17 13:07:51
شناسه خبر : 270947
درحالی که وزیر کشور به عنوان مجری انتخابات از اعلام نشدن تدریجی و لحظه به لحظه شمارش آرا گفت که شورای نگهبان به عنوان ناظر اعلام کرد نتایج انتخابات بهتر است لحظه به لحظه به مردم گزارش شود.
درحالی که وزیر کشور به عنوان مجری انتخابات از اعلام نشدن تدریجی و لحظه به لحظه شمارش آرا گفت که شورای نگهبان به عنوان ناظر اعلام کرد نتایج انتخابات بهتر است لحظه به لحظه به مردم گزارش شود.
گروه سیاسی - رجانیوز، درحالی که وزیر کشور به عنوان مجری انتخابات از اعلام نشدن تدریجی و لحظه به لحظه شمارش آرا گفت که شورای نگهبان به عنوان ناظر اعلام کرد نتایج انتخابات بهتر است لحظه به لحظه به مردم گزارش شود.
 
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز(چهارشنبه 27 اردیبهشت)  در نشست خبری  خود با اصخاب رسانه، گفت: شورا نگهبان  وظایف مهمی دارد و تلاش می‌کند امانت دار آرای مردم باشد و از حق الناسی پاسداری کند.
 
به گزارش رجانیوز، کدخدایی با اشاره به اقداماتی که شورای نگهبان درباره برگزاری انتخابات انجام داده است، افزود: نظارت برتعرفه‌ها و چاپ آنها  که کار بسیار حساس است از سوی شورای نگهبان انجام شده است.
 
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه بر سر صندوق‌ها بین 3 تا 5 ناظر داریم، اظهار داشت: برای ایجاد اطمینان مردم، کاندیدا و طرفدارانشان، قانونگذار پیش بینی‌هایی داشته  و شورای نگهبان هم راهکارهایی داشته است که  از جمله آن حضور نمایندگان نامزدها سر صندوق‌ها است.علاوه بر آن چند دوره است که از  نمایندگان کاندیداها  دعوت می‌کنیم تا با حضور در شورای نگهبان از نزدیک بر روند کار ما نظارت داشته باشند.
 
کدخدایی با تاکید براینکه مقدمات برگزاری  انتخابات ریاست جمهوری فراهم شده است، اظهار داشت: در بیش از 100 کشور انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار می‌شود.
وی انتخابات در ایران را  انتخاباتی کاملا مردمی و برای مردم و توسط مردم دانست  و  اضافه کرد: اگر مروری بر قانون داشته باشید متوجه می شوید هم هیئت‌های اجرایی و هم هیئت‌های نظارت از بین مردم انتخاب می‌شوند بنابراین به جرات می توانیم اعلام کنیم انتخابات در ایران مردمی بوده و توسط مردم برگزار می شود.
 
کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات امروز وزیر کشور پیرامون اعلام یک باره نتیجه انتخابات، گفت: پیشنهاد ما این است که گزارش‌ها و نتایج شمارش آراء به تدریج برای مردم اعلام شود.
سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اگرچه اعلام اولیه نتایج شمارش آراء بر عهده وزیر کشور است، اما پیشنهاد ما این است و سعی می‌کنیم رایزنی‌هایی با وزارت کشور در این باره صورت گیرد تا همین اتفاق هم بیافتد.
 
سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: امیدوارم انتخاباتی سالم، پرشور و گسترده داشته باشیم، آنچه که پیش‌بینی می‌کنیم این است که انتخابات سالم برگزار شود، اینک در مرحله اول و یا مرحله دوم باشد، اجازه دهید پس از انتخابات تصمیم‌گیری کنیم.
 
پیش از این رحمانی فضلی وزیر کشور گفته بود: نتایج انتخابات ریاست جمهوری به صورت تدریجی و لحظه به لحظه اعلام نمی‌شود، وزارت کشور در نهایت نتایج نهایی را اعلام خواهد کرد.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms