هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 16 مرداد 1399
ساعت 11:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ساعت 18:00
سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 17:39 ساعت
2017-5-2 18:00:13
شناسه خبر : 270266
نمایشگاه کتاب در حالی آغاز می شود که مدیران دولتی این نمایشگاه درصدد هستند تا با ایجاد مشکلاتی برای برنامه سازان تلویزیون بازی جدیدی را برای فشار به صدا و سیما شروع کنند.
نمایشگاه کتاب در حالی آغاز می شود که مدیران دولتی این نمایشگاه درصدد هستند تا با ایجاد مشکلاتی برای برنامه سازان تلویزیون بازی جدیدی را برای فشار به صدا و سیما شروع کنند.
گروه فرهنگی - رجانیوز: با شروع تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم دولت روحانی به دلیل عملکرد ضعیف و روشن شدن بیش از پیش ناکارآمدی هایش در موقعیت نه چندان خوبی قرار گرفته است. موقعیتی که بدون شک بخش زیادی از آن با استفاده رقبای دولت از فرصت تبلیغات در رسانه ملی بیان شده اند. 
 
به همین سبب تعدادی از مدیران در دولت در صدد برآمده اند تا با طراحی نقشه هایی در حوزه های دیگری که با سازمان صدا و سیما همکاری دارند به رسانه ملی فشار آورده تا برخی از خواسته های نه چندان به حق خود را به کرسی بنشانند. 
 
در این خصوص شنیده های خبرنگار رجانیوز حکایت از آن دارد که فشار به برنامه سازان تلویزیون که قرار است در «شهرآفتاب» محل برگزاری نمایشگاه کتاب حضور داشته باشند بیش از سال گذشته شده است و برگزار کنندگان نمایشگاه از تیم وزارت ارشاد  با اقداماتی از جمله عدم انجام تعهدات و اختصاص امکانات لازم جهت تولید و پخش برنامه های ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حال سنگ اندازی در برابر فعالیت های آن ها هستند. 
 
اگر چه این رفتار مسبوق به سابقه است و سال گذشته نیز دولتی ها پس از توافق با یکی از برنامه های پرمخاطب تلویزیون برای ایجاد فضای تبلیغی در رسانه ملی به توافق مالی رسیده بود اما پس از مدتی و به دلایلی نا معلوم یک طرفه این قرارداد را فسخ کرد و فصل جدیدی بی اخلاقی در مناسبات میان دولت و رسانه ملی را رقم زد. 
 
با این وجود به نظر می رسد که برنامه سازان تلویزیون تا این لحظه زیر بار پذیرفتن این شرایط توهین آمیز نرفته اند و همچنان نیز بنای مقاومت در برابر این نوع مواجهه را دارند. چرا که در این چند ماه دولت نشان داده که به بهانه های مختلف قصد دارد تا مسئولان صدا وسیما را به چالش های ساختگی و مقطعی وارد کند.