هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 ارديبهشت 1397
ساعت 21:50
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 ارديبهشت 1396 ساعت 18:14 2017-4-30 18:14:32
شناسه خبر : 270117
این روزها دلایل زیادی برای رای دادن به آقای روحانی برشمرده میشود اما در هیچکدام از آنها به خدماتی که آقای روحانی برای ایرانیان خارج از کشور به ارمغان آورد اشاره نمیشود. ما به اینها اشاره میکنیم:
1
آقای روحانی با خرید ایرباس، انعقاد دوباره قراردادهای تجاری با پژو، وارد کردن اسپرم گاو، پف فیل و غذای سگ و گربه از فرانسه باعث شد تا شراط برای زندگی ایرانیان ساکن فرانسه بهتر شود! بدین صورت که با خرید این کالاها، کلی جوان فرانسوی مشغول به کار میشوند و فرصتهای شغلی برای جوانان فرانسوی ایجاد میگردد، در نتیجه آنها دست از شغلهای کاذب یا موقت مانند دستفروشی، ظرفشویی در رستورانها و.. بر میدارند. در نتیجه این فرصتهای شغلی برای برخی از ایرانیان ساکن فرانسه ایجاد میشود تا به دستفروشی، ظرفشویی در رستورانها و... بپردازند. شاید بپرسید اینطور که نمیشود، جوان فرانسوی برود کارخانه ایرباس و پژو و... مشغول شود بعد ایرانی ساکن فرانسه دستفروشی کند؟ خب این دیگر در حیطه اختیارات آقای روحانی نیست و همین الان اگر خود ما هم باشیم جوان ایرانی را میفرستیم در ایران خودرو و فرانسوی ساکن ایران را میفرستیم دستفروشی. خود من تا حالا چند فرانسوی را دیده ام که در مترو داد میزدند هندزفیقی فقط 5 هزاق!
 
2
آقای روحانی به کارآفرینی برای جوانان خارجی در خارج هم بسنده نکرده و کلی از خارجی ها را آورده در ایران مشغول به کار کرده. برای مثال با دادن کترینگ قطارها به یک شرکت اتریشی برای آشپز و کمک آشپز اتریشی در داخل ایران کارآفرینی کرده. این هم به نفع ایرانیان خارج از کشور است. بالاخره این اتریشیها برای همیشه که نمی آیند داخل ایران آشپزی کنند. دلشان برای خانواده تنگ میشود، می‌آیند می‌روند. از آنطرف ما کلی ایرانی در خارج داریم که خانواده‌هایشان برای آنها سبزی قرمه سرخ میکنند می‌فرستند، لواشک درست میکنند میفرستند، رب انار میپزند میفرستند، مربا و شوید خشک و... میفرستند. خب این اتریشیها و اهالی سایر کشورها که در ایران کار پیدا کرده اند اگر موقع رفتن هر کدام یک بغچه از این چیزها را ببرند و بدهند دست ایرانی ها میدانید چقدر در هزینه پست ایرانیان خارج از کشور صرفه جویی میشود؟ تازه اینکه با پست بفرستند با اینکه مسافری برود یکی است؟ مسافر این اجناس را قشنگ با خودش میبرد داخل هواپیما اما پست اگر شوید و نعنا خشک را بندازد کنار اسپرم گاو در قسمت بار دیگر آن شوید و نعنا را میشود ریخت روی تخم مرغ یا دوغ و خورد؟ خود شما باشید میخورید که حالا انتظار دارید یک ایرانی در غربت بخورد؟ شاید بپرسید حالا اسپرم گاور کجا بود در قسمت بار هواپیما؟ خب بالاخره از آنهمه اسپرم گاوی که در قسمت قبل توضیح دادیم آقای روحانی وارد کرده بود، ممکن است یک مقدارش بخاطر نداشتن کیفیت یا گذشتن تاریخ مصرف بخواهد مرجوع شود دیگر!
 
3
طبق آمار در دولت آقای روحانی دو برابر کل هشت سال قبل از چین کالا وارد شده است. این قضیه حتما بر بهبود کیفیت زندگی ایرانیان خارج از کشور تاثیر مستقیم دارد. بدین صورت که با افزایش واردات از چین، بخش زیادی از کالاهای بی کیفیت چینی وارد ایران میشوند و کالاهای بی کیفیت کمتری در چین میماند تا توسط چین به سایر کشورها صادر میشود. بنابراین ایرانیان خارج از کشور که اصلا به عشق کالای اصلی اروپا و امریکا ایران را ترک کرده‌اند کمتر در معرض خرید کالاهای چینی بی کیفیت قرار میگیرند. شاید بگویید خب آدمی که در اروپا و امریکا زندگی میکند عقل دارد و می‌تواند کالای چینی نخرد. اما شما هم اگر یکبار نعنا یا شویدی که کنار اسپرم گاور وارداتیِ مرجوع شده فرانسوی در قسمت بار هواپیما بوده را میخوردید، عقل برایتان نمی‌ماند. حالا این شوید و نعنا کجا بوده؟ خب در قسمت قبل که توضیح دادیم؛ حالا ممکن است به تعداد همه کسانی که میخواهند برای فامیلشان شیوید و نعنا بفرستند خارج آشپز اتریشی و مهندس فرانسوی و... در ایران نباشد و چند نفر مجبور شوند با استفاده از پست آنها را بفرستند.
 
***
پس نتیجه میگیریم برای  بهبود کامل و همه جانبه شرایط ایرانیان خارج از کشور باید اسپرم گاو بیشتری از فرانسه وارد کرد و البته قبل از خرید به تاریخ انقضایش فکر کرد، کترینگ قطارهای بیشتری را به آشپزهای اتریشی سپرد و واردات از چین را افزایش داد. و همه اینها ممکن نمیشود مگر با انتخاب مجدد آقای روحانی! 
 


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم 81022222-021
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x