هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 18 شهريور 1398
ساعت 17:11
به روز شده در :
شنبه 9 ارديبهشت 1396 ساعت 15:11 2017-4-29 15:11:26
شناسه خبر : 270043
در سال 1389 زمانی که از ادغام سازمان 0تربیت‌بدنی و سازمان جوانان، وزارت ورزش و جوانان تاسیس شد، پیش‌بینی قربانی شدن امور جوانان به پای ورزش چندان مشکل نبود. این پیش‌بینی‌ها در اولین سال‌های تاسیس وزارت ورزش و جوانان به واقعیت گرایید که در دولت یازدهم به صورت کاملا روشن، قابل مشاهده است که چگونه ورزش و جذابیت‌هایش حل مشکلات جوانان را به حاشیه رانده است.
 
حل مشکلات جوانان نیازمند هماهنگی و همکاری چندین وزارتخانه دولت است، وزارت ورزش و جوانان مسئول ایجاد این هماهنگی بین دستگاه‌ها است و بدون ایجاد همگرایی، گره‌ای از کار جوانان باز نخواهد شد، وزارت ورزش و جوانان به جای همراه کردن همه وزارتخانه‌های مسئول در امر جوانان، عطای جوانان را به لقایش بخشیده است. در حالی که، از یک سو جوانان روزهای سختی را تجربه می‌کنند و مشکلاتی از جمله بیکاری، بالا رفتن سن ازدواج و مشکلات تامین مسکن آنها را به ستوه آورده است و از سویی دیگر قوانینی در حوزه جوانان وجود دارد که در صورت اجرایی شدن، بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد، مسعود سلطانی‌فر، خدمت به جوانان را به فراهم کردن مکانی برای تفریح ورزشی تقلیل داد. متاسفانه فهم وزیر ورزش و جوانان از جوانی و نشاط، رفتن به ورزشگاه‌ و تماشای یک مسابقه 2 ساعته است. کارنامه وزارت و عملکرد وزیر خود موید همین نکته است.
 
با بررسی انجام شده در صحفه شخصی وزیر در فضای مجازی که فعالیت‌های روزانه مسعود سلطانی در آن منتشر می‌شود، نشان می‌دهد از زمان تصدی پست وزارت تاکنون تنها 9 % از پیام‌های این صفحه  به امور جوانان اختصاص دارد، و همین مقدار اندک نیز در واقع پوشش گزارش حضور وی در همایش‌هایی بدون فایده است که فقط بودجه بیت‌المال را هدر می‌دهد. 12 میلیون جوان مجرد چشم امید به وعده‌های دولتی بسته بودند که با شعار تدبیر آمده بود؛ اما وزیر، امور جوانان را سه طلاقه کرده و به دید و بازدید‌های ورزشی پرداخته است. اگر جناب وزیر کمتر به تماشای نمایشی مسابقات برود مشکلی ایجاد نمی‌شود، مشکل جایی پیش می‌آید که جوانی بیکار، شرمنده و با دست خالی به خانه برگردد. با نگاهی به تارنمای وزارت ورزش و جوانان این موضوع به وضوح نمایان است که امور جوانان به شدت مورد غفلت مسئولین قرار گرفته است. در حالی که 12 میلیون جوان مجرد در کشور وجود دارد و بیکاری و آسیب‌های اجتماعی، جوانان این سرزمین را تهدید می‌کند.
 
مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش به عنوان متولی اصلی امور جوانان رسالت دیگری برای خودش برگزید و آن هم نشان دادن ابرهای بارانی و آفتاب تابان برجام برای جوانان بیکار کشور است. باید گفت جناب وزیر، آسوده خاطر باشید که برجام، این نوزاد ناخلف، سرپرستانی دارد که به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهند کسی در داخل کشور چپ چپ به آن نگاه کند، این حوزه جوانان است که از بی‌سرپرستی رنج می‌برد، بهتر است به جای گذراندن اوقات خود در در مراسمات اهدای مدال و صحبت کردن از حقوق حیوانات و...، در این فرصت باقی‌مانده تلاشی کنید تا مشکلات جوانان از این بدتر نشود، شاید پرسیده شود در یکی دوماه ماه باقی¬مانده دیگر فرصت جبران باقی نمانده است! اما باید گفت دولتی که وعده صدروزه برای حل مشکلات اقتصادی مردم می¬دهد حتما در این زمینه نیز می¬تواند مشکلات جوانان را حل کند.