هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 فروردين 1396 ساعت 15:22 2017-4-19 15:22:29
شناسه خبر : 269587
از جمله این افراد می توان به مرتضی میرباقری اشاره کرد. او اگر چه در 8 خرداد 95 حکم معاونت سیما را از علی عسگری دریافت کرد اما تا پیش از آن و از 16 مهرماه 92 به عنوان قائم مقام وزیرکشور در امور فرهنگی و اجتماعی در دولت یازدهم مشغول به کار بوده است.
از جمله این افراد می توان به مرتضی میرباقری اشاره کرد. او اگر چه در 8 خرداد 95 حکم معاونت سیما را از علی عسگری دریافت کرد اما تا پیش از آن و از 16 مهرماه 92 به عنوان قائم مقام وزیرکشور در امور فرهنگی و اجتماعی در دولت یازدهم مشغول به کار بوده است.
گروه فرهنگی - رجانیوز: روزهای گذشته سید ابراهیم رئیسی در نامه ای به رئیس رسانه ملی از وی خواست تا نظارت بیشتری نسبت به پخش برنامه در خصوص رئیس جمهور دولت یازدهم به عنوان یکی از نامزد های انتخابات ریاست جمهوری داشته باشد و خطاب به وی گفت: «متأسفانه برخلاف روال معمول، اکنون برنامه‌های جاری رئیس‌جمهور محترم که یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری می‌باشند، به طور پی در پی و پرحجم در صدا و سیما پوشش زنده و خبری پیدا می‌کند.»
 
فارغ از اینکه هر قاضی عادلی با رصد چند ساعته تلویزیون در طول روز به خوبی خواهد فهمید که رسانه ملی تا چه اندازه آنتن اش را در اختیار دولت گذاشته اما نکته مهم دیگر حضور برخی افراد اثرگذار در صدا و سیماست که اتفاقاً رابطه نزدیکی با اهالی دولت یازدهم دارند. 
 
اولین تغییری که پس از روی کار آمدن علی عسگری در سازمان صدا و سیما صورت گرفت و تغییر بزرگی به حساب می آمد، برکناری اصغر پورمحمدی، معاون سیمای  دوران سرافراز و بازگشت مرتضی میرباقری به این پست بود. او اگر چه در 8 خرداد 95 حکم معاونت سیما را مجددا از علی عسگری دریافت کرد اما تا پیش از آن و از 16 مهرماه 92 به عنوان قائم مقام وزیرکشور در امور فرهنگی و اجتماعی در دولت یازدهم مشغول به کار بوده است. 
 
این در حالی بود که این ارتباط با دولت پس از شروع کار در صدا وسیما از سوی میرباقری قطع می شد اما شنیده های موثق حکایت از آن دارد که میرباقری به صورت هفتگی برای شرکت در جلسات در محل وزارت کشور حضور پیدا می کند. 
 
 
از سوی دیگر، معاون پیشین سیاسی صدا و سیما که اتفاقا دوستان قابل توجهی برای خود در این معاونت دارد، این روزها وزیر کشور دولت تدبیر و امید است و طبیعی است که در برخی موارد این رفاقت های پیشین برای پوشش هر چه بهتر فعالیت های تبلیغاتی روحانی به کار بیاید.
 
این موراد در کنار پخش مداوم برنامه هایی که روحانی و سایر دولتمردان در آن ها حضور دارند چه به صورت زنده و یا به شکل ویژه در بخش های مختلف خبری این گمانه زنی را تقویت می کند. شاید در واکنش به نامه اعتراضی سید ابراهیم رئیسی درباره پوشش یک طرفه برنامه های تبلیغاتی حسن روحانی، اینطور پاسخ داد که با وجود چنین ترکیبی در راس صدا و سیما  و خصوصا علاقه ویژه علی عسکری به مرحوم هاشمی رفسنجانی و مکتب سیاسی وی، نباید چندان هم از این رویکرد رسانه ملی متعجب شد!    
 


دیدگاه کاربران

صدا و سیما همچون درخت بزرگی شده است که میوه نمی دهد.
به خاطرش مذهبی ها فحش میخورند و استفاده اش را دیگران می برند

 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت