هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 خرداد 1397
ساعت 05:24
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 فروردين 1396 ساعت 13:49 2017-4-19 13:49:37
شناسه خبر : 269573
"انتخاب اصلح" در گفتمان انقلاب اسلامی و بدعتی به نام کناره گیری اصلح به نفع صالح در اندیشه انقلابیون خسته؛ چه کسانی مردم سالاری دینی را به سمت دموکراسی غربی سوق میدهند؟
 
«در جمهوری اسلامی انتخاب،انتخاب اصلح است نه رقابت انتخاباتی. این دعواها و رقابت ها متعلق به دموکراسی غربی است که از خدا و دین هیچ چیزی به مشامشان نرسیده است.» ای صحبت های مقام معظم رهبری در خصوص انتخاب اصلح می باشد که آب سردی بر پیکره تحلیل هایی است که معتقد به کناره گیری کاندید اصلح به نفع دیگران هستند نه کناره گیری صالح به نفع اصلح!
 
آنچه در منظومه فکری انقلاب اسلامی در خصوص انتخابات میگذرد تفاوت بزرگی با دموکراسی غربی دارد. مفهوم اصولی "تکلیف محوری" در جهت انتخاب کسی که به معنی واقعی کلمه اصلح باشد نقطه شروع این اختلاف است، چرا که عمل گرایی در راستای رسیدن به نتیجه در ازای زیر پا گذاشتن ویژگی های اصلح نمی تواند به عنوان عمل به تکلیف خطاب شود.
 
درحالی امروز شاهد هستیم برخی افراد و جریان های خاص به دنبال ذبح اصلح در مقابل منافع جناحی و حزبی هستند که با سیری در صحبت های امام خمینی و مقام معظم رهبری به این نتیجه میرسیم که انتخاب اصلح یک تکلیف شرعی و عقلی است و نیروهای انقلابی باید در راستای دعوت اصلح، معرفی وی به مردم و رای آوری آن تلاش کنند.
 
می توان گفت هر گونه تلاش در راستای اجبار خروج کاندیدای اصلح نه تنها یک ضدتکلیف محسوب میشود که در راستای به قهقرا بردن مردم سالاری دینی و محروم کردن مردم از یک نیروی طراز انقلاب اسلامی است. امری که به هیچ عنوان و توجیهی قابل پذیرش نیست و تئوریسین ها و بازیگران این عرصه باید پاسخ گوی این سوال باشند که عبور از کاندیدای اصلح را چگونه از صحبت های صریح امام خمینی و امام خامنه ای استخراخ کرده اند؟!
 
آیا افرادی که به عبور از محکمات انقلاب اسلامی در انتخابات می پردازند و با ایجاد سازوکارهای قبیلگی به دنبال رقم زدن نتیجه مورد میل خود هستند نیز در دسته انقلابیون خسته ای قرار میگیرند که حاضر نیستند با پافشاری و همت بر اجرای آرمان های انقلاب به نتایج مطلوب برسند؟
 
در ادامه تعدادی از صحبت های مقام معظم رهبری و امام راحل در خصوص تاکید ویژه بر "انتخاب اصلح" را مشاهده میکنید:
 
امام خمینی(ره): «اگر اصلح را انتخاب کردید، کاری اسلامی می کنید و این یک محکی است برای خودتان که تشخیص بدهید انتخاب برای اسلام است یا برای صلاح خودتان». (صحیفه ی امام، جلد 18، ص 197)
 
مقام معظم رهبری: باید گشت و اصلح را پیدا کرد. باید گشت و امین¬ترین را انتخاب کرد. باید جست¬وجو کرد و در بین این چند نفر، به طور نسبی قادرترین بر اداره کشور را پیدا کرد.  بیانات در دیدار با روحانیان و مبلّغان اعزامی در آستانه ماه محرّم الحرام- 13/02/1376
 
مقام معظم رهبری: «در جمهوری اسلامی انتخاب،انتخاب اصلح است نه رقابت انتخاباتی. این دعواها و رقابت ها متعلق به دموکراسی غربی است که از خدا و دین هیچ چیزی به مشامشان نرسیده است.»
 
 
مقام معظم رهبری: « لبته ملت باید تلاش خود را بکند، باید زحمت بکشد و دنبال اصلح بگردد. من مکرّر عرض کرده¬ام که مسئله، مسئله دین و خدا و ادای تکلیف است. همچنان که اصل انتخابات یک تکلیف الهی است، انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است...باید بگردید، بین خودتان و خدا حجّت پیدا کنید؛ یعنی بتوانید از راهی بروید که اگر خدای متعال پرسید شما به چه دلیل به این فرد رأی دادید، بتوانید بگویید به این دلیل. بین خودتان و خدا، دلیل و حجّتی فراهم کنید و بعد با خیال راحت بروید رأی بدهید. ...بعضی صالحند، بعضی صالح¬ترند. بگردید آن صالح¬تر را شناسایی و پیدا کنید و به او رأی بدهید..بروید تلاش و تفحّص خودتان را بکنید، اصلح را بیابید و آن کسی را که فکر کردید اصلح است و بین خودتان و خدا حجّت تمام شد، به او رأی بدهید و خاطر جمع باشید که تکلیفتان را انجام داده اید. این، آن چیزی است که همه باید به آن توجّه کنند.» بیانات در دیدار خانواده¬های معظّم اسرا و مفقودان جنگ تحمیلی- 31/02/1376
 
مقام معظم رهبری: «همه تأکیدی که بنده در قضیه انتخابات و برای انتخاب اصلح و غیره دارم، برای همین است که این کشور، آسان استقلال خود را به دست نیاورده است.» بیانات در دیدار پرسنل و فرماندهان ارتش- 28/01/1375
 
مقام معظم رهبری: همچنان که اصل انتخابات یک تکلیف الهی است، انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است. بیانات در دیدار جمعی از خانواده های ایثارگران.۱۳۷۶/۰۲/۳۱


x