هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 26 مهر 1396
ساعت 18:04
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 فروردين 1396 ساعت 12:36 2017-4-19 12:36:22
شناسه خبر : 269559
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفته که عدم همکاری نهادهای مالی آمریکا برای رفع تحریم‌ها علیه ایران جزو محورهای مورد بحث در دور بعدی نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام خواهد بود.
به گزارش فارس ، یک دیپلمات ارشد روسیه از انفعال موسسات مالی آمریکا در رفع تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران انتقاد کرده است.
 
«ولادیمیر وورونکوف»، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز سه‌شنبه به خبرگزاری ایتارتاس همچنین گفت که این موضوع جزو محورهای مورد بحث در نشست آتی کمیسیون مشترک برجام خواهد بود.
 
این دیپلمات درباره محورهای مورد بحث در نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است سه‌شنبه هفته آینده در وین برگزار شود به ایتارتاس گفت: «من فکر می‌کنم که نقش نهادهای مالی در اجرای این توافق، موضوع بسیار داغی خواهد بود.»
 
«وورونکوف»، در ادامه گفت: «اکنون فرایند باز کردن یخ روابط اقتصادی با ایران به عنوان بخشی از فرایند رفع تحریم‌های چندجانبه علیه ایران مطرح است، اما بانکهای آمریکایی به اندازه کافی فعال نیستند و برای فراهم‌سازی ساز و کارهای مالی این فرایند همکاری نمی‌کنند.»
 
دیپلمات روسیه، در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران به ایجاد فضایی نامطلوب برای از سرگیری روابط با ایران منجر شده است.
 
دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام قرار است روز سه‌شنبه هفته آینده در وین برگزار شود. نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ و اتحادیه اروپا در این نشست حاضر خواهند بود.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱