هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 26 مهر 1396
ساعت 18:39
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 فروردين 1396 ساعت 12:35 2017-4-19 12:35:18
شناسه خبر : 269558
در اوایل قرن نوزدهم اولین نمونه از تردمیل های امروزی برای زندانیان ساخته شد تا از طریق دویدن بر روی آن کار مفیدی انجام داده باشند. بدین ترتیب پره های تعبیه شده در دستگاه به کار افتاده و نیروی لازم برای پمپاژ کردن آب را فراهم می کرد.
به گزارش العالم ، بعضی اوقات کاربرد اصلی یک وسیله تنها بعد از مدت ها مشخص می شود. یکی از این اختراعات کاغذهای چسب دار بود که تا مدت ها اختراعی بی ارزش شناخته می شد تا این که بالاخره مشخص گردید که در ادارات و شرکت ها کاربرد بسیار زیادی دارد. برخی از دیگر اختراعات پرکاربرد امروزی نیز چنین سرنوشتی داشته اند برای مثال مایکروویو (که محصول فرعی صنایع راداری است)، تفلون (که در پروژه ی منهتن و در زمان جنگ جهانی دوم در حین تلاش برای آزمایشات هسته ای کشف شد) و کوکاکولا (که در واقع قرار بود دارویی برای درمان سردرد باشد).
 
در اوایل قرن نوزدهم اولین نمونه از تردمیل های امروزی برای زندانیان ساخته شد تا از طریق دویدن بر روی آن کار مفیدی انجام داده باشند. بدین ترتیب پره های تعبیه شده در دستگاه به کار افتاده و نیروی لازم برای پمپاژ کردن آب را فراهم می کرد. این نیرو برای آسیاب کردن دانه های گیاهی و گرداندن چرخ آسیاب های بادی یا  آبی  نیز به کار گرفته می شد. بدین ترتیب اسم تردمیل از دو واژه ی "tread” به معنای راه رفتن یا قدم برداشتن و "mill” به معنای آسیاب گرفته شده است.
 
زندانیان مجبور می شدند در برخی موارد حتی تا ۶ ساعت در روز نیز روی این دستگاه ها کار کنند که با صعود به قله ای به ارتفاع ۱٫۵۰۰ تا ۴٫۰۰۰ متر برابری می کرد. از این رو این وسیله در واقع نوعی شکنجه برای زندانیان محسوب می شد، چیزی که امروزه به یک ورزش لازم و ضروری برای حفظ سلامتی تبدیل شده است.
 
استفاده ی کنونی از تردمیل به عنوان وسیله ای ورزشی در دهه ی ۱۹۷۰ کشف شد. بدین ترتیب برخی اوقات با فکر کردن به یک اختراع قدیمی می توان کاربردهای جالب و جدیدی برای آن پیدا کرد که به اندازه ی یک اختراع جدید اهمیت دارند.


کلیدواژه ها »

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱