هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1397
ساعت 08:05
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 فروردين 1396 ساعت 12:18 2017-4-18 12:18:52
شناسه خبر : 269471
سخگوی دولت: 100 میلیارد تومان به صورت تنخواه به چهار استان خسارت دیده پرداخت می شود.
محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود در جمع خبرنگاران گفت: سازمان برنامه و بودجه برای کمک به استان های خسارت دیده این رقم را پرداخت می کند و طبق تصمیم هیئت وزیران از همه ظرفیت های قانونی سال گذشته از جمله موارد 10 و 12 حوادث غیر مترقبه استفاده کردیم.
 
افزایش یارانه ای خانوارهای تحت پوشش کمیته و بهزیستی 
 
سخنگوی دولت گفت: طبق احکام موجود در تبصره 12 و 14 قانون بودجه، سازمان برنامه و بودجه موظف شد یارانه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را در چارچوب عدالت اجتماعی افزایش دهد.
 
 نوبخت در نشست هفتگی خود در جمع خبرنگاران افزود: مقرر شد بر اساس افزایش مستمری این خانوارها با 20 درصد حداقل دستمزد تعیین شده به خانواده های یک نفره 95 هزار تومان، به خانواده دو نفره 189 هزار تومان، خانواده سه نفره 253 هزار تومان ، خانواده چهار نفره 337 هزار تومان و خانواده پنج نفره وبیشتر 365 هزار تومان پرداخت شود.
 
وی ادامه داد: این مستمری علاوه بر یارانه نقدی که به هر فرد 45 هزار و 500 تومان پرداخت می شود، به خانواده های مستمری بگییر حت پوششش کیمته و بهزیستی داده می شود.
 
نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه با کمک سازمان هدفمندی یارانه ها و دستگاه های ذیربط مثل کمیته امداد و بهزیستی این افرایش را 26 فروردین اعلام کرد و به خانواده های تحت پوشش بر اساس بعد خانوار ارقام اعلام شده به ارقام قبلی اضافه شد.
 
وی گفت: دولت از قبل علاوه بر یارانه نقدی خودش را موظف می دانست تا سبد کالا هم به این خانوار ها ارائه دهد.
 
سخنگوی دولت افزود: این اقدامات به دلیل اینکه چند ماه دیگر انتخابات است انجام نمی شود بلکه ما کار خودمان را انجام می دهیم و تا شهریور نیز به کار خودمان ادامه می دهیم.
 
نوبخت گفت: این مستمری ذکر شده 14 میلیون نفر را شامل می شود که شامل 700 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی و یک میلیون و 300 هزار نفر خانوار تحت پوشش کمیته امداد است.
 
 افزایش حقوق بازنشستگان در جهت همسان سازی 
 
سخنگوی دولت گفت: در بودجه سال جاری بالغ بر سه هزار و 400 میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است.
 
محمدباقر نوبخت افزود: این افزایش حقوق بازنشستگان علاوه بر افزایش 10 درصدی حقوقی است که برای همه کارکنان دولت در نظر گرفته شده است و دولت از سال 93 به دنبال افزایش حقوق بازنشستگان بود.
 
وی گفت: افرادی که در گروه های پایین تر درامدی قرار گرفته بودند امتیاز بیشتری نسبت به افرادی که در گروه های بالاتر بودند ، دریافت کردند و صندوق های بازنشستگی این افزایش حقوق را اعمال می کنند تا همسان سازی ها صورت بگیرد.
 
پرداخت 17 هزار و 175 میلیارد تومان به بنگاه های غیر فعال یا راکد
  
سخنگوی دولت گفت: پارسال برای توسعه تولید ملی 17 هزار و 175 میلیارد تومان تسهیلات به 24 هزار و 731 بنگاه های غیر فعال یا راکد پرداخت شد.
 
 نوبخت در نشست هفتگی خود در جمع خبرنگاران افزود: درسال جاری جهت اجرای راهبرد مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اشتغال و تولید، رئیس جمهور بخشنامه ای را به معاون اول خود ابلاغ کرد تا پیشرفت هریک از موارد در اقتصاد مقاومتی در جهت تولید اشتغال اعلام شود.
 
وی گفت: از وظایفی که به معاون اول ابلاغ شده شامل ایجاد هماهنگی و پیگیری با سایر قوا، ساماندهی فعالیت های بنگاه های بزرگ غیرخصوصی تولیدی و پیمانکاری، برقراری ارتباط بین دستگاه های بزرگ و متوسط با بنگاه های کوچک و حداکثر تعامل سازنده بین بنگاه های خصوصی و غیر خصوصی و همچنین جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق برای تقویت تولید داخل است.
 
نوبخت ادامه داد: به هفت دستگاه هم ابلاغیه ویژه فرستاده شد و طبق برنامه سال گذشته مسئولانی که در ستاد اقتصاد مقاومتی مشغول به فعالیت بودند باید گزارش دقیق خود را از هر یک از پروژه ها ارائه می دادند.
 
سخنگوی دولت افزود: گزارشی که وزارت صنعت معدن و تجارت در روز 21 فروردین اعلام کرده ارائه 17 هزار و 175 میلیارد تومان تسهیلات به 24 هزار و 731 بنگاه غیر فعال یا راکد بوده که رقم تعداد بنگاه ها در سال گذشته قرار بود 7 هزار و 500 واحد تولیدی باشد اما تعداد اعلام شده بیشتر از برنامه است.
 
وی گفت: علت اینکه تعداد بیشتری از بنگاه ها تسهیلات دریافت کرده اند این است که به جای ارائه تسهیلات به واحدهای بزرگ ترجیح دادیم پول را به واحدهای کوچک و متوسط که اشتغال زایی را همراه دارند، ارائه دهیم.
 
نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه با همکاری استانداری ها نسبت به واگذاری 3 هزار و 781 پروژه با سرمایه اولیه 25 هزار و 600 میلیارد تومان اقدام کرد و توانست آنها را در راستای اهداف اجرای اقتصاد مقاومتی واگذار کند.
 
سخنگوی دولت گفت: دولت در کنار هزار کیلومتر راه آهنی که احداث شده است ، شاخص های بسیار مهمی را چه جاری و چه عمرانی طی سال 92 تا 96 تحقق بخشید که نشان می دهد کارهای زیادی انجام شده اما بیش از انکه کار انجام شده است ، بازهم کار وجود دارد.
 
وی افزود: کار ما در برابر ملت بزرگ ، ناچیز است و باید خدمات بیشتری انجام دهیم.
 
نوبخت گفت: قیمت هر بشکه نفت در سال 92 حدود 104 دلار بود که این رقم در سال 95 به 44 دلار رسید و درآمد حاصل از نفت طی چهار سال دولت یازدهم 157 میلیارد دلار بود که این رقم طی سال های 87 تا 91 برابر 251 میلیارد دلار بود و منابع در اختیار دولت در این چهار سال نزدیک به نصف شده است. 


x