هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1396
ساعت 06:05
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 فروردين 1396 ساعت 10:40 2017-4-18 10:40:21
شناسه خبر : 269457
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف استان یزد از تعطیلی 50 درصدی واحدهای فروش فرش دستباف در یزد خبر داد.
مسعود استقامت رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، از تعطیلی 50 درصدی واحدهای فروش فرش دستباف در یزد خبر داد.
 
مسعود استقامت گفت: قیمت پایین فرش، دیگر رغبتی برای تولیدکنندگان فرش دستباف نگذاشته است و از طرف دیگر رکود حاکم بر بازار موجب شده از مجموع فروشندگان فرش دستباف در یزد تنها 35 تا 40 واحد مشغول فعالیت باشند.
 
وی با اشاره به وضعیت صادرات فرش  به کشورهای خارجی گفت: فرش یزد از جنس خوبی برخوردار است و دارای طرح و نقش‌های جدید است  و با وجود بازار خوب فرش آن در داخل و استقبالی که از استان‌های اصفهان، تهران، همدان و غیره از آن صورت می‌گیرد، صادرات فرش یزد و اردکان به کشورهای دیگر بسیار کم شده است و تقریبا صفر است.
 
استقامت  با بیان اینکه وعده برجام و برداشته شدن تحریم‌ها هیچ کمکی به صادرات نکرده و حتی وضعیت از گذشته نیز بسیار بدتر شده است، تصریح کرد: متأسفانه تاکنون هیچ حمایتی از سوی دولت برای بهبود وضعیت بازار فرش انجام نشده است.
 
وی پرداخت وام‌های کم بهره و بهبود وضعیت صادرات فرش دستباف به کشورهای خارجی را در رونق گرفتن بازار فرش دستباف بسیار مؤثر دانست و افزود: ارائه وام کم بهره در افزیش تولید فرش نقش بسزایی دارد و موجب رونق گرفتن بازار خرید و فروش فرش دستباف می‌شود.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms