هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1397
ساعت 07:43
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 فروردين 1396 ساعت 09:10 2017-4-18 09:10:24
شناسه خبر : 269440

خبرنامه دانشجویان ایران: علی عربی*// سه روز قبل شاهد از دست دادن هم وطنان عزیز آذری زبانمان درسیل استان های آذربایجان شرقی و غربی به ویژه شهرهای آذرشهر و عجب شیر بودیم. این واقعه دل بسیاری از ایرانیان عزیز را به درد آورده است اما آنچه که مطرح است نقش دولت در این گونه از بحران‌ها است.

همانند بسیاری از وقایع ناگوار دیگر این واقعه هم پرده از چهره دولت تدبیر و امید برداشته است. گویا تمام مسئولین دولت مشغول تبلیغات زودهنگام برای انتخابات ریاست جمهوری شده اند که حتی مدیرکل بحران استان بعد از 12 ساعت عازم منطقه می شود.

چرا تا به امروز تدبیر پوشالی دولت قفل و کلید به یاری هم وطنان دردمندمان نشتافته است؟ گویا تمام فکر و اندیشه مسئولین این دولت متوجه انتخابات است چرا که بعد از اتفاقاتی نظیر سیل بوشهر و چندشهر استان خوزستان و قطعی برق این مناطق دولت هزینه برق استان خوزستان را رایگان اعلام کرده است. این‌ها حاکی از رفتارهای تبلیغاتی است چرا که دیگر ناکارآمدی دولت در مدیریت به حدی رسیده است که فقط می‌خواهد با پول به همه خواسته‌هایش برسد. یعنی به طور غیرمستقیم می‌خواهد با بیت‌المال رای جمع کند.

آیا از دولتی که خودِ شخص رئیس جمهورش و تعدادی از وزرایش به صراحت می گویند که وظیفه دولت ساخت مسکن و راه آهن و ایجاد اشتغال نیست و رفع تحریم ها هم هدف دولت و برجام نبود می توان انتظار داشت تا در بحران این چنینی که جان 35 نفر گرفته شد چاره ای بیندیشد؟

عدم مدیریت به حدی می رسد که رهبر فرزانه انقلاب در پیامی از مسئولین می خواهد که هیچ تأخیر و سستی در رسیدگی به سیل زدگانمان صورت نگیرد. عدم مدیریت دولت فقط مربوط به این حاثه نمی شود چرا که در رابطه با رسیدگی به محرومیت مناطقی از استان سیستان بلوچستان و ریزگردهای استان خوزستان نیز، شاهد این بی‌تدبیری‌ها بوده‌ایم

نهایتا سوال این است که آیا آقای روحانی به رای آذربایجانی‌ها نیازی ندارد که این چنین راحت مردم داغ دیده را به حال خود گذاشته است؟

 * دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسیx