هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 20 آذر 1396
ساعت 22:54
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 فروردين 1396 ساعت 18:37 2017-4-17 18:37:53
شناسه خبر : 269413
روز آخر نام‌نویسی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، حال و هوایی بس عجیب داشت. زمزمه‌هایی در میان جریان انقلابی پیچیده بود که دکتر جلیلی، برای ثبت نام نخواهد رفت. شاید کمتر کسی باور داشت فردی که در چهار سال گذشته در گوشه گوشه خاک ایران، در پی بازشناخت مشکلات و مسائل مردم و ترسیم مسیرهای برون‌رفت از شرایط موجود و سیر تعالی مستنبط از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی بود، به یک باره تصمیم به عدم حضور به عنوان نامزد در انتخابات را داشته باشد.
 
اما در میان بهت اطرافیان، دکتر جلیلی با ثبات قدم، تصمیمی بسیار سخت را عملی کرد. چگونه می‌شود فردی که در چهار سال گذشته حرف‌های حقی را بر زبان آورد و بر دل جریان حزب‌الله نشاند و اتفاقا حقانیت آن گفتمان، امروز بیش از پیش بر همگان آشکار گشته، این گونه عمل کند؟ چگونه ممکن است فردی که حرف‌های زیاد و ادله محکمی در اثبات ناتوانی دولت کنونی و انحراف آن از خط اصیل انقلاب داشت، به ناگاه تصمیم بر نیامدن بگیرد؟ و سؤال‌های بسیار دیگر
 
اما او دست به کاری زد که برگرفته از باور حقیقی‌اش بود. او حقانیت گفتمان انقلاب اسلامی و خلوص داعیان این گفتمان را بر همه مردم، عیان کرد. گفتمانی که در آن، کسب قدرت اصلی اصیل نبوده و بلکه آشکار نمودن نشانه‌های دین خدا و اصلاح در سرزمین و برپایی حدود الهی اصل می‌باشد. 
این نیامدن، بانگ رسای گفتمان انقلاب و ادامه جمله «هیچ احساسی ندارم» حضرت روح‌الله در هواپیمای فرانسوی در روز 12 بهمن 57 بود. و شوری که این اقدام در قلب حامیان گفتمان انقلاب اسلامی ایجاد کرد از جنس همان شوری بود که در روح عاشقان انقلاب با شنیدن واکنش بنیانگذار انقلاب در قبال پرسش خبرنگار دمیده شد. سؤالی مبنی بر این که در این ساعات حساس ورودتان به ایران و سرنگونی پهلوی چه احساسی دارید؟ و جواب ایشان که «هیچ احساسی ندارم»...
 
در ایامی که علاقه‌مندان به گفتمان انقلاب از رفتار برخی نشانه‌دارها در بهت و حیرت بودند و نمی‌توانستند هضم کنند که این مدعیان انقلابی‌گری برای فرونشاندن شهوت قدرت‌شان و جولان در انتخابات، چگونه می‌توانند در مقابل نظر ولی اجتهاد نمایند، اما دکتر جلیلی با این اقدام انقلابی خود، دیده‌های قلب و روح مردم را به سمت آفتاب تفکر انقلابی متمایل کرد. 
 
حالا فرمول دکتر جلیلی را در روزهای مذاکرات عزتمدارانه و غلبه بر 5+1 درک می‌کنیم. حالا متوجه می‌شویم که چگونه وی از لابلای توطئه‌ها و رذالت‌های دشمنان انقلاب، عبور می‌نمود و لحظه‌ای کرنش و لغزش در رفتار وی دیده نمی‌شد. او برای عبور از سیم خاردارهای آمریکا و صهیونیسم و هم‌پیاله‌های‌شان، از سیم خاردار نفسش عبور کرده بود.
 


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x