هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1396
ساعت 06:20
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 فروردين 1396 ساعت 17:58 2017-4-17 17:58:00
شناسه خبر : 269408
با گذشت یک روز از زمان اعلام نتایج همه‌پرسی تغییر قانون اساسی در ترکیه، ناظران بین‌المللی بر احتمال تقلب در همه‌پرسی تاکید کرده‌اند.
فارس: در ادامه واکنش‌ها به همه پرسی تغییر قانون اساسی ترکیه، ناظران بین‌المللی با تاکید بر احتمال تقلب، از نحوه اخذ آرا و شرایط حاکم بر همه پرسی انتقاد کردند.
 
همه پرسی درباره تغییر قانون اساسی ترکیه و تبدیل آن از نظام پارلمانی به ریاستی، روز یکشنبه(دیروز) برگزار شد و طبق گفته مقامات برگزاری همه پرسی، اردوگاه «آری» با حدود 51 درصد در برابر 49 درصد اردوگاه «نه»، در آن پیروز شدند.
 
هرچند دولت ترکیه و همچنین رجب طیب اردوغان از پیروزی حامیان تغییر قانون اساسی در همه پرسی ابراز خرسندی کرده‌اند، احزاب مخالف ترکیه نظر دیگری دارند.
 
بر همین اساس رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق (ج.ه.پ) و اپوزسیون مهم دولت ترکیه خواستار ابطال نتایج همه‌پرسی تغییر قانون اساسی شد.
 
«کمال قلیچدار اوغلو» تهدید کرد اگر دولت نتایج این همه‌پرسی را ابطال یا بخشی از آرا را بازشماری نکند، به دادگاه قانون اساسی و شورای حقوق بشر اروپا شکایت خواهد کرد.
 
به گفته او، اقدامات هیئت انتخابات در همه‌پرسی تغییر قانون اساسی «بحث‌برانگیز» بوده و برخی قوانین نقض شده است.
 
امروز دوشنبه و با گذشت تقریبا یک روز از زمان اعلام نتیجه همه پرسی، ناظران بین‌المللی همه پرسی در ترکیه هم درباره آن اظهارنظر کردند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه و همچنین شبکه اسکای نیوز، ناظران بین‌المللی بر احتمال تقلب در همه پرسی تاکید کرده‌اند.
 
به گفته ناظران، همه پرسی برگزار شده در ترکیه فاقد ملاک‌ها و استانداردهای بین‌المللی در خصوص برگزاری انتخابات و همه پرسی بود.
 
به گفته ناظران، این همه پرسی در ترکیه، فاقد ملاک‌ها و استانداردهای بین‌المللی در خصوص برگزاری انتخابات و همه پرسی بود.
 
ناظران بین‌المللی همچنین تاکید کردند که تصمیم هیات انتخاباتی ترکیه در پذیرش برگه‌های رای فاقد مهر، به اقدامات به منظور حفاظت در برابر احتمال تقلب آسیب زده است.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms