هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 7 ارديبهشت 1396
ساعت 08:03
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 فروردين 1396 ساعت 17:56 2017-4-17 17:56:12
شناسه خبر : 269406
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به اینکه در موضوع اجاره مسکن حجاج امسال ظرفیت‌های خوبی تاکنون آماده شده است از احتمال فراخوان اولویت‌های بیشتر برای تشرف به حج تمتع خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب از مسئولان سازمان حج و زیارت خواست با توجه به روند مطلوب تامین مسکن زائران در مدینه و مکه و افزایش بیش از 22 هزارنفری سهمیه ایران نسبت به سال 94 امکان فراخوان از دارندگان فیش‌های ثبت نامی حج تمتع بعد از تاریخ 31/04/ 1385 را در اولویت قرار دهند.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: علی رغم قطع روابط سیاسی ریاض و تهران به حمدالله با تلاش تیم‌های کارشناسی تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته و شرایط برای انجام حج به خوبی فراهم شده است.

دراین جلسه همچنین موضوع اعزام زائرانی که فیش‌های اولویت‌دار گذشته را در اختیار دارند بررسی و تاکید شد: کسانی که با اعلام اولویت‌ها نوبت آنها فرا می‌رسد شرعا مستطیع می‌شوند و به تاخیر انداختن آن بدون عذر شرعی گناه است، لذا با توجه به اینکه در روزهای آینده ظرفیت ثبت نام‌ها تکمیل خواهد شد، از این دسته افراد خواسته شد سریعتر برای ثبت نام به بانک‌ها مراجعه کنند.

در این جلسه حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت نیز با ارائه آماری از برنامه‌های ثبت‌نام واجدین شرایط تشرف به حج تمتع تصریح کرد: در اعزام سال 96 اولویت با افرادی خواهد بود که نسبت به ثبت نام و هزینه سفر زودتر اقدام کنند.

این جلسه با تاکید بر تقویت اطلاع رسانی در حوزه حج ادامه یافت و سید‌علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از برنامه‌های این هیئت در حج امسال و امور مربوط به حوزه حج و اقدامات صورت گرفته پزشکی گزارشی ارائه کرد.

دراین جلسه همچنین محمد رضا باقری معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به محورهای مورد بحث در نشست سال گذشته مسئولان و نمایندگان اعتاب مقدس ایران، عراق و سوریه در مشهد مقدس اعلام کرد: منشور حقوق زائر به عنوان موضوع اصلی نشست آینده انتخاب شده است که در 27 رجب در کربلا برگزار خواهد شد.

بر پایه این گزارش، بررسی موضوع‌های مختلف در خصوص خدمات دهی به زائران عتبات عالیات از دیگر محورهای مورد بحث در این جلسه بود.

  

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت