هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 فروردين 1396 ساعت 15:03
سه شنبه 15 فروردين 1396 14:56 ساعت
2017-4-4 15:03:28
شناسه خبر : 268603
تعداد زيادي از اهالي توگبري همانطور كه در ديدار با آقاي جليلي گفته اند، به دليل نبودِ برق و گاز و حتي آب آشاميدني، مجبورند در فصل سرد سال در روستاي توگبري باشند و در فصل گرم سال در روستاي طسوج به سر ببرند و بارها اعلام داشته اند كه اگر به روستايشان آب و برق دهند در همين روستاي توگبري ساكن شده و از اين آوارگي نجات پيدا مي كند كه اين دردِ بسياري از محرومينِ كهگيلويه و بويراحمد است.
تعداد زيادي از اهالي توگبري همانطور كه در ديدار با آقاي جليلي گفته اند، به دليل نبودِ برق و گاز و حتي آب آشاميدني، مجبورند در فصل سرد سال در روستاي توگبري باشند و در فصل گرم سال در روستاي طسوج به سر ببرند و بارها اعلام داشته اند كه اگر به روستايشان آب و برق دهند در همين روستاي توگبري ساكن شده و از اين آوارگي نجات پيدا مي كند كه اين دردِ بسياري از محرومينِ كهگيلويه و بويراحمد است.
یوسف مرادی - گروه سیاسی رجانیوز: وب سايت هاي خبري الف و تابناك طي مقاله اي كه متكي به اطلاعاتِ مخدوش بوده است، تلاش كرده اند تا سفرِ دكتر جليلي به روستاي توگبري در نزديكي شهرِ چرام از توابع استان كهگيلويه و بويراحمد را كه با استقبال مردم روبرو شده است، تحت تاثير قرار دهند؛ تا جايي كه اعلام كرده اند مردم محروم مناطقي چون توگبري نيازي به آب و برق و گاز ندارند! اين در حالي است كه ده درصدِ آب ايران و ٢٥ درصد گاز و نفت كشور از همين استان كهگيلويه و بويراحمد است.
 
لذا به عنوانِ يك كهگيلويه و بويراحمدي لازم ديدم نكات زير را جهت روشن شدن اصلِ موضوع اعلام دارم، اين مطلب نه در دفاع از دكتر جليلي؛ كه در دفاع از مردمي است كه تهران نشينان حتي طاقت ندارند كسي مشكلاتشان را بگويد،
 
اگر هر كسي جز تابناكِ رضايي و الفِ توكلي اينچنين از رفعِ محروميتِ مستضعفين برآشفته مي شد مساله اي نبود، اما نمي توان در مقابلِ مواضعِ اين دو سياست مدار كه بارهاي بار از همين محرومين راي گرفته و استفاده هاي آن را هم برده اند و متاسفانه حتي قدمي در جهتِ رفعِ مشكلات مردم برنداشته اند سكوت كرد: 
 
 
اول: ديدار آقاي جليلي با اهالي روستاي توگبري كه در نزديكي شهر چرام قرار دارد، انجام گرفته است، كه وبسايت هاي آقايان توكلي و رضايي ، محلِ ديدار را روستاي چرام ذكر كرده اند. نويسنده ي مطلب، اگر نامِ چرام را در اينترنت سرچ مي كرد متوجه مي شد كه چرام روستا نيست بلكه يك شهر است.
 
نويسنده عمدا چرام را روستا ذكر كرده تا بتواند در ادامه ي مطلب، مردم را چوپاناني عشايري معرفي كند و بعد از آن نتيجه گيري كند كه عشاير برق و گاز و آب لازم ندارند!
 
دوم: همانگونه كه آمد، نويسنده ي مطلب در جاي جاي مطلب، حاضرين جلسه با آقاي جليلي را عده اي شبان ناميده است كه از عشاير بوده اند!
 
اين در حالي است كه اگر كمي تاريخِ دورانِ راهنمايي را مطالعه مي كردند يا از آقاي محسن رضايي مي پرسيدند، متوجه مي شدند كه از سالِ ١٣٠٧( قريب به ٩٠ سال پيش!) كه حكومتِ پهلوي اول دستور به اسكانِ عشاير داد، مردم كهگيلويه و بويراحمد به جنگ با سياست هاي پهلوي اول (جنگ تنگ تامرادي) و پهلوي دوم (جنگ گجستان) برخواستند و به مدتِ پنجاه سال با رژيمِ پهلوي جنگيدند كه در يك قرنِ گذشته در پي سياست هاي اعمال شده ( كه توسط دولتِ سازندگي و تكنوكراتها تشديد شد) اسكان يافته و تعدادِ بسيار اندكي از عشاير ايران سبكِ زندگي سابق را دارند.
 
سوم: تعداد زيادي از اهالي توگبري همانطور كه در ديدار با آقاي جليلي گفته اند، به دليل نبودِ برق و گاز و حتي آب آشاميدني، مجبورند در فصل سرد سال در روستاي توگبري باشند و در فصل گرم سال در روستاي طسوج به سر ببرند و بارها اعلام داشته اند كه اگر به روستايشان آب و برق دهند در همين روستاي توگبري ساكن شده و از اين آوارگي نجات پيدا مي كند كه اين دردِ بسياري از محرومينِ كهگيلويه و بويراحمد است.
 
شايسته است پشت صحنه هاي وب سايت هايي چون الف و تابناك به جاي انتشار مطالب كذب عليه طرفداران واقعي محرومين، دست از حسادت هاي كور سياسي برداشته و متوجه باشند كه محرومين و مستضعفين حركات همه را زير نظر دارند.
 
چهارم: اينكه يك نفر(سعيد جليلي يا هر كسي با هر تفكري ) از مظلوميتِ كساني بگويد(اهالي روستاي توگبري) كه در چند كيلومتري يك شهر(چرام) زندگي مي كنند و وب سايت هاي الف و تابناك( متعلق به احمد توكلي و محسن رضايي؛ داعيه دارانِ هواداري از مستضعفين!) وي را تخطئه كنند، فقط يك معنا دارد و آنهم اين است كه ظاهرا محرومين و مستضعفين براي عده اي صرفا براي كسب راي در زمان انتخابات يا ابزاري براي حمله به رقباي سياسي بدرد مي خورند و هميشه بايد محروم بمانند تا بتوان از آنها بهره برد.


دیدگاه کاربران

درود بر سعید جلیلی خادم مستضعفان ، خصم مستکبران

خاک بر سرشون کنم، چشم ندارن ببینن یکی رفته به یه روستا یا شهر مستضعف سر زده، این در شرایطی هست که آقایون برای رأی جمع کردن می گردن دنبال یه جایی که دورشون کمتر از 200 نفر جمع نشن، ولی این بابا با شهامت میره توی روستا یا شهر ضعیف اصلا براش مهم نیست که 2 نفر دورش باشن یا 10 نفر یا بیشتر، هدفش اطلاع از کمبودهایی که رفعش هزار جور مشکل دیگه رو حل می کنه هست