هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 28 مرداد 1396
ساعت 17:41
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 اسفند 1395 ساعت 03:27 2017-3-18 03:27:36
شناسه خبر : 267980
کمتر کسی است که نام شبکه زنجیره ای فست فود مک دونالدز  را نشنیده باشد.
کمتر کسی است که نام شبکه زنجیره ای فست فود مک دونالدز را نشنیده باشد.

به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، دانشگاه مک دونالد به نام همبرگر با هدف آموزش رستوران داری و آشپزی، مدتی است که بار دیگر به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته است. داوطلبان می توانند در این دانشگاه در رشته همبرگرشناسی مدرک عالیه دریافت کنند. همچنین بسیاری از کاربران به شدت علاقمندند تا بدانند درون این دانشگاه چه می گذرد.

 

توهین به ترامپ در صفحه توییتر مک دونالد
توهین به ترامپ در صفحه توییتر "مک دونالد"
 
 

این رستوران جهانی مدتی است که اقدام به تاسیس دانشگاهی به نام همبرگر کرده است تا بتواند تجربیات چندین ساله خود را در آن به اشتراک بگذارد و از این طریق افرادی که استعداد و علاقه زیادی به آشپزی داردند را جذب کند.


جالب است بدانید که مک دونالدز فقط یک رستوران ساده نیست بلکه پایه گذار فست فود در جهان بوده است. به همین خاطر بود که به خاطر نوآوری هایش توانست با سیستم سنتی غذاخوری رقابت کند. بر اساس جهان بینی این سیستم، برای مثال پسرک دوچرخه سواری که با دوستانش برای بازی به بیرون آمده بودند مجبور نبودند 1 ساعت برای خرید یک برگر منتظر بمانند و میتوانند با 1 دلار، یک برگر بخرند و راننده کامیونی که دیرش شده بود نیز میتوانست خیلی سریع با خرید یک برگر و سیب زمینی سرخ کرده در طول مسیر غذایش را بخورد در حالی که در سیستم سنتی تهیه غذا از رستوران و غذا فروشی روندی طولانی داشت.

 

فرد ابتدا باید وارد رستوران می شدید، غذایی را انتخاب میکرد و سپس در صف طولانی منتظر می ماندید تا آشپزها آن غذا را تهیه کنند و به فرد تحویل دهند. این یعنی، افرادی که عجله داشتند نمیتوانستند از رستوران غذا بخرند.


یکی از کاربران نوشته است که مک دونالد رشته همبرگرولوژی را راه اندازی کرده است و دیگر زمان آن رسیده تا رستوران‌های شاندیز هم برای رشته شیشلیکولوژی دانشگاهی تاسیس کنند.

 

 

شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که در درون این دانشگاه چه می گذرد؟
در سایت اشتراک ویدیوی یوتیوب کلیپی با عنوان "داخل دانشگاه مک دونالدز" منتشر شده است که گزارشی از این دانشگاه می باشد. این ویدئو که به نظر می رسد از روزهای آغازین فعالیت آن گرفته شده است. در این دانشگاه دانشجویان هم بصورت تئوری و هم بصورت عملی با ساز و کار داخل رستوران های مک دونالدز آشنا می شوند.

 

 

اصول اصلی مشتری مداری و ارتباط با مشتری نیز از جمله مسایلی است که در این دانشگاه مطرح می شود. همچنین دانشجویان قادر خواهند بود پس از آشنایی با ساز و کار این رستوران ایده هایی نیز برای بهتر شدن خدمات آن ارائه کنند. آنها همچنین به بررسی میزان زمان لازم برای آماده شدن محصولات رستوران مک دونالدز می پردازند و پژوهش هایی در این زمینه انجام می دهند. در نهایت این تعامل دوطرفه منجر به بهتر شدن و پیشرفت این رستوران پرطرفدار خواهد شد و افرادی که استعداد و علاقه به آشپزی و رستوران داری دارند به صورت علمی به این مسئله می پردازند.

 

 

گفته می شود که تا كنون بيش از 80 هزار نفر در رشته ى همبرگرلوژى از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند!
یادآور می شویم که شرکت مک ‌دونالدز در سال ۱۹۴۰ توسط ریچارد و موریس مک ‌دونالد، با مشارکت ری کراک در سن برناردینو، کالیفرنیا بنیان نهاده شد. مک دونالدز بزرگترین رستوران زنجیره‌ای جهان است، که با بیش از ۳۵٬۰۰۰ شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه حدودا به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد. محصولات اصلی مک ‌دونالدز عبارتنداز: همبرگر، چیزبرگر، مرغ، سیب زمینی سرخ کرده، صبحانه، نوشابه‌ها و بسیاری موارد دیگر که گاهی برحسب ذائقه یا فرهنگ محلی تغییراتی می‌کند. 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms