هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 اسفند 1395 ساعت 03:30 2017-3-16 03:30:17
شناسه خبر : 267904
یک روزنامه آمریکایی از تصمیم وزارت دفاع این کشور برای اعزام نزدیک به هزار نیروی دیگر به شمال سوریه برای پشتیبانی از عملیات علیه تروریست های داعش خبر داد.

به نقل از شبکه خبری آر تی عربی روسیه، روزنامه واشنگتن پست آمریکا در شماره اخیر خود از منابع آگاه در وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) نقل کرده که این وزارتخانه تصمیم گرفته نزدیک به هزار نیروی دیگر را به شمال سوریه اعزام کند تا برای پشتیبانی از عملیات آزادسازی شهر رقه به عنوان پایگاه اصلی گروهک تروریستی داعش در این کشور، حضور نظامی خود در این منطقه را افزایش دهد.

 

بر اساس این گزارش، واشنگتن پست در این باره تاکید کرده که طرح اعزام هزار نیروی دیگر به شمال سوریه در صورت تصویب از سوی «جیمس ماتیس»، وزیر دفاع و همچنین «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا، باعث افزایش چشمگیر نیروهای آمریکا مستقر در این کشور خواهد شد و همین مسئله نیز خطر برخورد مستقیم آنها با تروریست های داعش را بیشتر می کند.

 

به نوشته این روزنامه آمریکایی، مسئولیت نیروهای مذکور در صورت استقرار در شمال سوریه، پشتیبانی از گروه های شبه نظامی کرد و عرب (نیروهای سوریه دمکراتیک) خواهد بود جایی که در زمینه مین روبی و افزایش دقت حملات هوایی ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا علیه مواضع داعش کمک خواهند کرد.

 

این در حالی است که در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ نیروی یگان ویژه ارتش آمریکا به همراه ۲۵۰ نیروی رنجر و ۲۰۰ تفنگدار دریایی این کشور در خاک سوریه مستقر هستند.x