هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 4 مهر 1396
ساعت 23:22
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 17:06 2017-3-15 17:06:20
شناسه خبر : 267899
از زبان مدیر محترم حوزه های علمیه، شورای عالی حوزه علمیه، معاونت های قم، مدیریت های استانی و همه تأثیرگذاران جامعه اسلامی عرض خجلت و شرمندگی به محضر رهبر معظم انقلاب می گردد.
از زبان مدیر محترم حوزه های علمیه، شورای عالی حوزه علمیه، معاونت های قم، مدیریت های استانی و همه تأثیرگذاران جامعه اسلامی عرض خجلت و شرمندگی به محضر رهبر معظم انقلاب می گردد.
جمعی از طلاب و روحانیت انقلابی در سالگرد بیانات رهبر انقلاب در مورد انقلاب زدایی از حوزه ها بیانیه ای را صادر کردند.
 
به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در بخش مهمی از این بیانیه آمده است: طلاب و روحانیت انقلابی به مسئولین حوزه علمیه تذکر می دهند و جلوگیری از این فاجعه (انقلاب زدایی) را به صورت جدی از آنها مطالبه می کنند.
 
متن کامل بیانیه را در ادامه میخوانید:
 
یک سال از تأکیدات رهبر انقلاب بر ضرورت انقلابی ماندن حوزه های علمیه و همچنین هشدار معظم له در مورد خطر انقلاب زدایی از حوزه ها می گذرد.
 
آنچه انتظار میرفت اقدامات شایسته، هوشمندانه و انقلابی برای برطرف شدن نگرانی رهبر معظم انقلاب بود، متأسفانه مانند بسیاری از موارد، اهمیت موضوع درک نشد و صرفا به برگزاری چند همایش و نیز برخورد شعاری اکتفاء گردید.
 
تا زمانی که موانع مرتفع نشود بیان کلیات و نصایح بدون ارائه راهکارها فایده چندانی ندارد.
 
روال حوزه‌های علمیه همچنان مانند قبل از ۲۵ اسفند ۹۴ می باشد و شاهد کم کاری مدیریت حوزه ها و ایضا طلاب و روحانیون در این باره هستیم.
 
امر به معروف و نهی از منکر، مطالبه گری، حضور جهادی و روحیه انقلابی از جایگاه مطلوبی در حوزه های علمیه برخوردار نیست.
 
در شهرستانها بعضا حتی فضای مطرح کردن و تلاش برای این ارزش ها هم وجود ندارد و با بهانه های واهی مانع از نقش آفرینی طلاب جوان می شوند.
 
گویاترین نماگر این اوضاع قضیه 5 طلبه ی انقلابی بروجرد است که از دو جهت قابل تأمل می باشد:
 
یک اینکه این پنج نفر همگی از معممین امام جماعت و پر تلاش درعرصه های فرهنگی اجتماعی هستند.
 
دوم اینکه طرف مقابل برای اخراج این پنج نفر از حوزه بدون داشتن هیچ دلیلی تنها با پرونده سازی مرتکب این کار غلط شده است.
 
وضعیت موجود حوزه ها، فرآورده سوء مدیریت معاونت های حوزه از جمله آمار و بررسی (که ایشان کما کان در این جایگاه حضور دارد) و همچنین مدیریت های حوزه های علمیه استان ها می باشد (جالب آن که مدیریت استان ها مانند دوره های قبل به صورت مزایده به کسی که از زور و نفوذ بیشتری برخوردار باشد واگذار می شود!!).
 
طلاب و روحانیت انقلابی به مسئولین حوزه علمیه تذکر می دهند و جلوگیری از این فاجعه (انقلاب زدایی) را به صورت جدی از آنها مطالبه می کنند.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms