هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 فروردين 1396
ساعت 15:17
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 16:18 2017-3-15 16:18:08
شناسه خبر : 267894
با مجوز گمرک کیش در آزاد شدن خروج خودروهای پلاک این جزیره به سرزمین اصلی، مانور تجمل‌گرایی با خودروهای لوکس در سراسر کشور کلید خورد.
با مجوز گمرک کیش در آزاد شدن خروج خودروهای پلاک این جزیره به سرزمین اصلی، مانور تجمل‌گرایی با خودروهای لوکس در سراسر کشور کلید خورد.
 
به گزارش تسنیم، چند روز پیش و پس از چند سال که گمرک کیش خروج خودروهای پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی را ممنوع کرده بود، طی بخشنامه‌ای این ممنوعیت را لغو کرد. بر این اساس خودروهای پلاک کیش می‌توانند تا اطلاع ثانوی به سرزمین اصلی تردد داشته باشند.
 
مهدی اقبالی مقدم مدیرکل گمرک کیش در این‌باره گفته است: پس از بررسی موضوع در نشست هایی با حضور مسئولان حوزه مربوطه، مجوز خروج خودرو به صورت موقت به سرزمین اصلی صادر و تا اطلاع ثانوی آزاد اعلام شده است.
 
این‌گونه به نظر می‌رسد در روزهای پیش رو و همزمان با ایام نوروز 96 خودروهای لوکس در سراسر کشور مانور تجمل‌گرایی را برگزار خواهند کرد. علاوه بر مشکلات بازگرداندن این خودروها با توجه به نامشخص بودن زمان نکته مهم برای تردد این خودروها محدوده زمانی و مکانی است.
 
از سوی دیگر شاید این ادعا مطرح شود که روی خودروهای لوکس سیستم جی پی اس با هدف نظارت بر منطقه تردد آنها نصب می‌شود، اما واقعیت آن است که GPS با راهکارهایی ساده و ارزان از جمله با فویل آلومینیومی قابل انحراف یا از کار انداختن است.  البته  سرمایه‌داران و تجمل‌گریان می توانند جی پی اس روی خودروهای دیگر نصب کنند در حالی که خودروی اصلی در مسیر دیگری است.
 
متاسفانه مانور اشرافی به نام بومیان کیش (کیشوندان) و به کام سرمایه داران تمام خواهد شد.


 

 

 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت