هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 تير 1396
ساعت 08:17
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 17:53 2017-3-13 17:53:14
شناسه خبر : 267733
جلیلی پس از انتخابات 92 ترجیح داد به جای اینکه وقتش را در جلسات سیاسی تلف کند، به میان مردم برود و  جلسات و «کارگروه های تخصصی» را برای حل مشکلات اساسی کشور و مردم راه اندازی کند، که کارگروه «روستا و عشایر» یکی از ده ها کارگروه تخصصی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.
 
دکتر جلیلی در طول سه سال و نیم گذشته، دائم به میان مردم رفته، از آنها برای حل مسائل اساسی کمک خواسته و ذهن نخبگان و مردم را درگیر مشکلات اساسی کشور کرده است. در ادامه ی همین روند جلیلی به استانی سفر کرد که با وجود اینکه 1صدم مساحت کشور و یک درصد جمعیت کشور را داراست، اما بیش از  ٢٥ درصد نفت و گاز، 10 درصد آب و حدود 12 درصد جنگلهاي ايران در این استان است، اما در بعد تقسيم بندي منابع، هميشه آخرين استان کشور بوده است.
 
اگر كهگيلويه و بويراحمد يك كشور مستقل بود و درآمد كهگيلويه و بويراحمد بر مردمش تقسيم ميشد، با اين همه منابع (آب، نفت و گاز، طبيعت، گردشگري) و از طرف دیگر جمعیت کم،  ثروتمند ترين مردم جهان، مردم اين استان بودند.
 
سعید جلیلی با علم به این ظرفیت ها و محرومیت ها در  کوهستان های صعب العبور چُرام، جاییکه سالهاست حتی یک مسئول رده پایین جمهوری اسلامی نرفته است، به دنبال پیوند نظریات کارشناسی با واقعیات عینی درخصوص مشکلات عشایر و روستاییان و محرومیت های این استان بود. سعید جلیلی بدون اینکه  هزینه ای روی دست نظام بگذارد، جمع بندی  کارشناسی نخبگان حزب اللهی را به عمق روستاهای محروم کهگیلویه برد، تا در آنجا هم از نظرات مردم استفاده کند و با کمک آنها چاره ای برای این دست های پینه بسته بیابد ...


دیدگاه کاربران

درود بر دکتر سعید جلیلی

سلام.چطور میشه با اقای جلیلی یا جعفری ارتباط برقرار کرد؟ ادرس ایمیل یا....

 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت