هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 5 اسفند 1396
ساعت 10:09
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 19:36 2017-3-7 19:36:25
شناسه خبر : 267384
عصر روز دوشنبه، همسر یک جانباز دفاع مقدس در اعتراض به خلف وعده های پیاپی مسئولان بنیاد شهید و عدم رسیدگی به وضعیت جانبازان در مقابل ساختمان بنیاد شهید تهران خودسوزی کرد.
عصر روز دوشنبه، همسر یک جانباز دفاع مقدس در اعتراض به خلف وعده های پیاپی مسئولان بنیاد شهید و عدم رسیدگی به وضعیت جانبازان در مقابل ساختمان بنیاد شهید تهران خودسوزی کرد.
گروه اجتماعی رجانیوز: عصر روز دوشنبه خبر یک خودسوزی در میدان هفت تیر تهران، مقابل ساختمان بنیاد شهید منتشر شد. فردی که اقدام به خودسوزی کرد همسر یک جانباز دفاع مقدس بود. خانواده جانباز کریم نورمحمدی- که چند ماه در بیمارستان ساسان تهران تحت درمان است -،  در پی وعده مسئولان بنیاد شهید مبنی بر مساعدت جهت خرید خانه جدید، خانه ای که در آن سکونت داشتند را می فروشند ، اما پس از این اقدام با کارشکنی و خلف وعده  مسئولین بنیاد مواجه شده و نه تنها مساعدتی از طرف بنیاد به آنان تعلق نمی گیرد بلکه وامی که قرار بود از طرف بانک برای آنها تهیه شود نیز به مشکل بر می خورد.
 
در نهایت در تاریخ مقرر، خانه را تخلیه کرده و وسایل خانه را به پارکینگ بنیاد شهید انتقال می دهند و صورت جلسه می کنند . مراجعات مکرر به بنیاد شهید برای تعیین تکلیفشان که از ماه ها پیش آغاز شده، بی نتیجه می ماند و در نهایت  همسر و فرزند این جانباز آواره خیابانها می شوند و شب ها در پارک  می خوابند .
 
در تاریخ 14 اسفند 95 شماری از جانبازان و ایثارگران برای رسیدگی به وضعیت و رفع مشکلاتشان  تجمعی در برابر بنیاد شهید برگزار و درخواست هایشان را مطرح می کنند.همسر و فرزند جانباز کریم نورمحمدی هم در این تجمع صنفی شرکت می کنند و عکسشان در خبرگزاری ها منتشر می شود .
 
فرزند جانباز نورمحمدی در این رابطه گفت: «پس از این واقعه(تجمع 14 اسفند) ، آقای صمیمی رییس بنیاد شهید تهران با ما تماس گرفت و گفت چرا در تجمع شرکت کردید؟ کارتان را انجام نمی دهیم! فردای آن روز به بنیاد شهید مراجعه کردیم تا کارمان را پیگیری کنیم که ماموران حراست از ورودمان به بنیاد جلوگیری کردند و گفتند به دستور رییس بنیاد(آقای صمیمی) شما حق ورود به ساختمان را ندارید »
 
صبح روز 15 اسفند، در پی ممانعت از ورود خانواده جانباز کریم نورمحمدی به ساختمان بنیاد شهید، فرید، پسر این جانباز به بیمارستان ساسان می رود تا جویای حال و وضعیت پدرش شود، و مادرش هم به نشانه اعتراض، چادری کوچک در برابر بنیاد شهید برپا می کند و در دست نوشته ای خواسته و اعتراضش را اعلام می کند .
 
حدود ساعت چهارده همان روز، ماموران پلیس به قصد جمع کردن ، ( با درخواست بنیاد شهید )، وارد می شوند و قصد جمع کردن چادر و بازداشت همسر کریم نورمحمدی را دارند .به گفته فرزند جانباز ماموران پلیس به همسر این جانباز توهین کرده و الفاظ زشتی را به کار می برند و برای دستبند زدن و بازداشت وی اقدام می کنند، که با اعتراضش مواجه می شود و در حالیکه بنزین در یک دست و فندک روشن در دست دیگرش می گیرد، تهدید می کند که اگر به او دست بزنند، اقدام به خودسوزی می کند .
 
با وجود این تهدید، مامور نیروی انتظامی همچنان بر بازداشت او اصرار دارد و به سمت همسر جانباز می رود که در این بین، بنزین بر روی دست و صورتش می ریزد و با فندک مشتعل، آتش می گیرد .پس از سوختن ایشان، ماموران وی را با دستبند به داخل ساختمان بنیاد شهید برده و برای چند ساعت بازداشت می کنند. پس از مشاهده وخامت حال وی برای درمان به بیمارستان منتقل می شود .کمی بعد فرزند جانباز به محل می رسد و وقتی ماموران حراست بنیاد شهید او را به ماموران پلیس معرفی می کنند، پلیس او را هم بدون هیچ توضیحی بازداشت می کند .بازداشت فرزند این جانباز حدود پنج ساعت طول می کشد و در نهایت ازاد می شود هم اکنون همسر جانباز در بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری بستری است.
 
در پی این اتفاق کم سابقه که موجب جریحه دار شدن احساسات مردم شد، جمعی از اعضای دفتر تحکیم وحدت و بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر ، عصر دیروز با حضور در بیمارستان شهید مطهری، از همسر جانبازی که در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولین بنیاد شهید به وضعیت ایثارگران و جانبازان خودسوزی کرده بود ، عیادت کردند.
 
 
همچنین  دفتر تحکیم وحدت نامه ای سرگشاده خطاب به صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: ((در همایش روز گذشته که شما لب به سخن در این موضوع گشودید مسائلی مطرح شد که با سخنان و شرح حال خانواده جانباز مطابقت ندارند.
به علت عدم تطابق و برای روشن شدن افراد تقصیر کار و همچنین یافتن راه حل برای مشکلات همسر محترم این جانباز گرامی ،درخواست می شود تا یک جلسه فوری با حضور خانواده محترم جانباز و اعضای دفتر تحکیم وحدت، برقرار شود تا هر چه سریعتر به این وضعیت رسیدگی شود و ملت در جریان امور قرار گیرند.))
 
مسئول بنیاد شهید تهران  در ارتباط با این قضیه توضیحاتی ارائه کرد که پیش از این در رجانیوز منتشر شد. ( + )
 
نکته ای که باید در کنار اظهارات رییس بنیاد شهید تهران به ان اشاره کرد این است که سالهاست جمع کثیری از جانبازان، آزادگان و ایثارگران نسبت به بنیاد شهید اعتراضاتی دارند. این اعتراض ها که بیشتر برای رسیدگی به وضعیت معیشتی و درمانی ایثارگران انجام می شود با پاسخ مناسبی از سوی مسئولین بنیاد شهید همراه نبوده است. اخیرا نیز هزینه ای که بابت داروهای درمانی برخی از جانبازان پرداخت می شده، قطع گردیده است. ظاهرا مسئولین بنیاد شهید فراموش کرده اند که به برکت همین ایثارگران است که این انقلاب به ثمر رسیده و دوام پیدا کرده و اعتراضات آنان، نه برای ضربه زدن به اعتبار نظام مقدس جمهوری اسلامی یا اخلال در امنیت ملی بلکه برای حداقل هایی است تا بتوانند یک زندگی معمولی مانند همگان داشته باشند.مسئله خودسوزی همسر جانباز ، یک نمونه از بروز این بغض های فروخورده ای  است که سالها خاطر حجب و حیای ایثارگران و یا به دلیل عدم توجه مسئولین پیگیری نشد. 
 
خوب است مسئولین بنیاد شهید مجددا نگاهی به فرمان امام خمینی (ره) برای تاسیس این بنیاد در 22 اسفند 58 بیندازند. امام خمینی(ره) در این فرمان اشاره می کنند:
 
((نهضت اسلامي و پيروزي انقلاب سالامي مرهون فداكاري قشرهاي مختلف ملت است كه در صف اول بايد شهدا انقلاب رحمه الله عليهم و كساني كه در اين راه معلول و آسيب ديده شده اند محسوب داشت لهذا بايد رسيدگي كامل به خاندان شهدا و به آسيب ديدگان ومعلولين در اين راه چه در حال انقلاب و چه قبل و بعد آن به نحو احسن و با مراعات احترام آنان بشود
 
 اولويت اقتصادي يعني مسكن، زمين، وسائل زندگي و ساير مايحتاج زندگي براي آنان تهيه گردد.
 
سازمان موظف است بدون فوت وقت معلولين و آسيب ديدگاني كه احتياج به معالجه دارند تحت علاج قرار دهد و در صورتي كه با تصديق طبيب لازم است براي معالجه به خارج كشور بروند اسباب مسافرت و مخارج معالجه آنان را فراهم نمايند. ضمناً متذكر مي شود كه اگر سازمان در موارد مرقومه به اشكالي برخورد نمود و يا از طرف بعضي متصديان اهمالي شد اينجانب را مطلع نمايند تا در رفع آن بطور مقتضي عمل نمايم))


دیدگاه کاربران

احسنت بر این بانو خدا شفای کامل بهش بده

وای بر این مسوولین..

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x